• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    IKI
    IKI --- ---
    Zatímco současné diagnostické a léčebné přístupy jsou z velké části pokusy a omyly.
    Průlomová studie výzkumníků z Indiana University School of Medicine vrhá nové světlo na biologický základ poruch nálady a
    nabízí slibný krevní test využívající RNA markery, zaměřený na přesný medicínský přístup k léčbě.

    IU School of Medicine researchers develop blood test for depression and bipolar disorder
    https://medicine.iu.edu/news/2021/04/IU-School-of-Medicine-researchers-develop-blood-test-for-depression-and-bipolar-disorder
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    Rád bych upozornil na hodně zajímavé fórum/konferenci o společenské odpovědnosti v psychoterapii, aneb když je klientem svět.. https://www.delatvlny.cz/. Bude to až v červnu 22. Dělají to gestaltisti, ale je to prý otevřený všem směrům.

    Mezi tématy budou např.
    Jak posilovat individuální zdraví v systému, který v mnohém kolabuje?
    Jak integrovat aspekty širšího pole (kulturní, environmentální...) do práce s klienty?
    Co nás blokuje být angažovanější ve veřejném prostoru? A co by nás v tom naopak mohlo podpořit?
    Jaká je naše role ve vztahu ke klimatické krizi?
    Má nebo nemá být psychoterapie apolitická? A co to vůbec znamená?
    Jak jde dohromady gestalt a aktivismus?
    Jak zacházíme s vlastním vlivem, mocí a (bez)mocí ve vztahu k celospolečenskému dění.
    ....
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    IOM_NUKSO: je to možný, ale není to moc dobrej signál. Zkoušel/a jsi to s ním otevřít? Neporozumění může být dobrej zdroj pro posun v terapii, ale mělo by být nějak vtažený do procesu terapie a tvůj terapeut by měl uvítat, že to vnášíš a zajímat se o to. Ale samozřejmě, pokud na to nereaguje a ty máš pocit, že ti kontinuálně nerozumí, tak bych se poohlížel po někom jiném (sory za nevyžádnou radu).
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    Je mozny, ze terapeut je po 2.5 roce dochazeni 2x tydne porad ztracenej a nerozumi mi nebo to bude spis jen muj pocit? Nevim, jestli je mozny, aby jakkoli spatnej psycholog byl takhle mimo misu po takovem case?
    PESTRYPAPOUSEK
    PESTRYPAPOUSEK --- ---
    prosím, hledám terapeuta na indiv.TP, v Praze. Právě jsem neuspěla u níže doporučeného M.Maguly (plná kapacita). Přímá platba není problém, problémem se ale už skoro stává čas (pořád jsem si říkala, že zvládnu a že dobrý...a už to fakt "dobrý" přestává bejt, a to jsem si myslela, že v modu "potřebuju si to vyžrat do dna" se už nepohybuju). Za případné tipy díky.
    LITROP
    LITROP --- ---
    EMMMA: dik
    LITROP
    LITROP --- ---
    MAKAK: tak jsem koukal a to je spiš než parova tak rodinna.....nebo nevim máš zkušenost?
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    LITROP: Anima terapie.
    LITROP
    LITROP --- ---
    TETHALKA: Praha
    TETHALKA
    TETHALKA --- ---
    LITROP: A kde?
    LITROP
    LITROP --- ---
    chci se zeptat na doporuceni nekoho na parovou terapii dik
    VOP
    VOP --- ---
    Ok díky všem.. nakonec jsem dostal tip dokonce od dvou zdrojů na Lucii Luckou, tak jsem zkusit tuto psychoanaliticku)
    EMMMA
    EMMMA --- ---
    VOP: Martin Magula
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    BARA_ONLY_ONE: to netuším, chce to obvolat, VOP nedal moc info o co jde a jaký je kontext páru. Vím, že i Aperio https://aperio.cz/poradna/ které se v principu věnuje rodinám, poskytuje poradenství i párům bez dětí.

    Za sebe si myslím, že terapeut vyhovuje každému jiný, takže v případě neomezených zdrojů bych se objednala ke třem různým a pak si vybrala. Každý rádi ze své optiky,já předpokládala, že tam dítě být muže.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BARA_ONLY_ONE: nevím, ptej se tam
    BARA_ONLY_ONE
    BARA_ONLY_ONE --- ---
    KETHAMINA:
    PALEONTOLOG: Dům tří přání poskytuje terapii i párům, které spolu nemají dítě? Trochu by mě to překvapilo, vzhledem k tomu, že mají pověření k výkonu SPOD, a na webu jsem nic nenašla..
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    VOP: dům tři přání bych taky doporučila, jinak méně jak 6 měsíců čekat na termín u kapacit je nic.
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    VOP: Anima terapie, kdokoli z nich.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VOP: nevim kolik jich clovek musi projit, aby dokazal srovnat :D
    Sananim pred rozchodem, dum tri prani po rozchodu :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam