• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LARKmalý radosti podle Amélie z Montmartru
    HELA
    HELA --- ---
    dneska jsem si v parku nasbírala velkou kytici barevných javorových listů:)
    HELA
    HELA --- ---
    TRISSIE: jé, dva večerníčky, to zní úžasně:)
    HELA
    HELA --- ---
    TAMARIX: jo, já našla na horách v hotelu takový ten průhledně zelený se třpytkama a to byl poklad:)))
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    SKLIBA: U babičky jsem jako malá objevila takovej průhledně žlutej se třpytkama. Netuším, kde se tam vzal, ale doteďka si naprosto přesně vybavuju ty pocity fascinace, který jsem měla.. :-))
    EETEE
    EETEE --- ---
    Já jsem si před pár lety přivezla hopíka z Domažlic, je velký jako tenisák... ;-)
    Jsem z něj unešená vždycky, když se na mně někde vykoulí...
    RUSALKA
    RUSALKA --- ---
    SKLIBA: Hopíků mám pořád tunu :)...jsem ráda, když je někdy objevím :).
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    HELA: hopíci!!! já je jako malá měla děsně ráda, vždycky jsem s nimi blbla doma na chodbě a schválně počítala, kolikrát se dokáže odrazit mezi stropem a podlahou :-) nejlíp ze všech skákal obyčejný modrý, než jednoho dne prasknul a nejhůř průhledný se třpytkama - ještě ho někde mám :-)


    mno a nová radost - pravé barevné, blýskavé, vzorované ap. origami papíry, o kterých jsem jako dítko snila, protože byly nafocené v knížce, kterou jsem tenkrát dostala a ze které jsem se učila - a teď s nimi pracuju a vzpomínám :-)
    HIFI
    HIFI --- ---
    prorazit ochrannou folii u pixly na léky
    ZARZAROSA
    ZARZAROSA --- ---
    nalít mlíko do kávy ve skle, šáhnout kočce na bříško, když vrní, napustit si vanu uprostřed dne, poprvé otevřít plechovku nebo tubu s barvou-jak to zavoní.
    MYS_USATA
    MYS_USATA --- ---
    Baví mě pozorovat křečka, jak se cpe.
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    zalezt si pod perinu pod kterou spal a nechat se ji obejmout .o)
    MILLY
    MILLY --- ---
    TRISSIE: Youtube pravilo :-) :

    jarní verze: http://www.youtube.com/watch?v=55zUpnvbE8U&feature=related
    letní verze http://www.youtube.com/watch?v=YfSft4Q9R1I&feature=related
    zimní verze: http://www.youtube.com/watch?v=55zUpnvbE8U&feature=related

    Asi už to nedávaj, jak se lze dočíst v komentářích..
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    EETEE: no já už ho hodně dlouho neviděla:-)
    EETEE
    EETEE --- ---
    TRISSIE:
    HELA: Takhle ten večerníček začíná pořád, ne? Alespoň mám pocit, že jsem to k velké radosti někdy před rokem na Slovensku viděla...!?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    HELA: jé, děkuju za osvěžení vzpomínek!
    Jako malá jsem trávila léto u babičky na jižní Moravě, kde jsme chytali jak českou, tak slovenskou (a samozřejmě československou) televizi, takže jsem měla dvoje večerníčky, a na baču si pamatuju!
    MILLY
    MILLY --- ---
    HELA: "učit se od malých dětí by to chtělo:)" - jojo.. :-)) Já se učim od malých dětí ve velkých lidech.... (některý lidi se sami před sebou a před tim, co se děje, schovávaj míň jak jiný)

    Jo, takovej dědův šuplík kdysi.. a půda. :-) To mi připomíná, jak jsem na meditacích měla radost z chůze a meditace při jídle mi pak vydržela nejdýl ze všech- meditační soustředěnost by to chtělo. .o)
    ZATRSATR
    ZATRSATR --- ---
    HELA: s tim bacou se mi uplne pripomelo neco, co znam, ale nemohu si to vybavit, ani na jutubu sem nenasel...
    HELA
    HELA --- ---
    což mi připomíná další dětskou radost - promítání Vlka a zajíce z níže zmíněné kamery, bez zvuku, s občas přeskakujícími filmovými políčky, u dědy a babičky na Slovensku:)
    a slovenské večerníčky, při kterých neběhal přes obrazovku Večerníček, ale bača s pejskem, kterého po skončení pohádky v létě nechal spát venku a v zimě ho vždycky pustil dovnitř - a já čekala, kdy ho pustí... :)
    nostalgie jak hrom:) zdá se, že jako dítě jsem měla vlastně radost prakticky ze všeho... učit se od malých dětí by to chtělo:)
    HELA
    HELA --- ---
    TAMARIX: jo, skoro lituju, že už mám vyklizeno, doufám, že táta za pár let někde vytvoří další zajímavý nepořádek:)
    i když je škoda, že nepořádek už není, co býval, ten nejstarší, co se hromadil léta a léta už od dob, kdy vrcholem moderní techniky byla kamera s takovými těmi velkými kotouči filmu, ze kterých promítalo bez zvuku... tak takový kvalitní nepořádek z pořádně starých věcí dneska aby člověk pohledal... :)
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    HELA: Ty šuplíky je jasná věc.. :-) Taky půdy a jiný prostory s odloženýma věcma.. Malá radost, která trvá už od dětství.. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam