• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LARKmalý radosti podle Amélie z Montmartru
    AZA_
    AZA_ --- ---
    zasévání semínek do květináčů, přehazování kompostu a vůbec všechny tyhle zahrádkářský práce, který dělat nemusím, ale dělám proto, že chci :-)
    AZA_
    AZA_ --- ---
    vůně předjaří
    MARI
    MARI --- ---
    Pozorovat během divadelního představení při vtipných scénách komparz a herce, kteří zrovna stojí bokem, jak mají co dělat, aby se nerozesmáli a zachovali vážnou tvář.
    AZA_
    AZA_ --- ---
    pletení barevnejch čepic
    AZA_
    AZA_ --- ---
    jít se podívat na spící děti a urovnat jim peřiny
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Najít v kapse od kabátu zapomenutou balenou mandli v čokoládě.
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    ohrat si v plechacku mleko na kakao
    CORNIIS
    CORNIIS --- ---
    Bolecí nohy po 10km výletu k Berounskému Stounhendž.
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    koukat se cestou domu jak jemně mrholí
    JIRKA207
    JIRKA207 --- ---
    Ucit se prvni francouzska slovicka...
    KAERI
    KAERI --- ---
    Dneska přituhlo a začalo sněžit. A ty vločky, co se mi usazovaly na rukávu a netály, byly jak od Lady.
    AETHER
    AETHER --- ---
    DRAGON: Njn. Zimy meho detstvi nejsou ani tak podle Amelie z Montmartru, spis tak Deti z Bullerbynu. Trvalo to od listopadu do dubna a snehu bylo vetsinou tolik, ze jsme bobovali ze strechy :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AETHER: pokud je lidem vic jak dejme tomu 25, tak si toho uzili hodne i jako dite v Praze :)
    AETHER
    AETHER --- ---
    PETGRIDUS: přišla jsem sem s tímtéž:)

    ale rozvedu to - moc se mi líbí, jak to vždycky vrzne a noha se tím sněhem lehce propadne
    jsem ze Šumavy a jako dítě jsem si toho užila fakt hodně - a stejně to pořád miluju
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    líbí se mi jak mi křupe sníh pod nohama
    KAERI
    KAERI --- ---
    Začínám se těšit na jaro, plánovat, co zasadím na balkoně. A v mých představách všechno roste a kvete, nic nevadne, nedávají se do toho mšice...
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    nepřestává mě bavit kombinace voda a slunce:
    slunce a déšť či slabé mrholení
    slunce a padající sníh
    slunce v mlze
    duha
    ...
    STENNY
    STENNY --- ---
    Nechat zmrznout čerstvé plnotučné mléko v plastové lahvi a potom ho pomalu upíjet, jak odtává. Vysrážená smetana na vršku, mléko s jiskřičkami ledu, které křupou mezi zuby...
    ICOUCH
    ICOUCH --- ---
    Nejdojemnější dárek letošních Vánoc - Včera mi milovaná babička z ničeho nic darovala uplně obyčejnou starou skleničku. Měla ji ještě po svojí mamince. Sklenička je otlučená, poškrábaná a zbarvená od turka, kterýho z ní babička pila celý život... Z původní sady jsou už jen dvě. Jednu mám teď já a druhou babi.
    EETEE
    EETEE --- ---
    KRMELEC: Mám podobnou radost, i když trochu přírodnější...

    V pátek jsem vyrazila brzo odpoledne se sousedkou na asi tři čtvrtě hodiny vzdálenou farmu pro mléčné výrobky - pěšky přes kopec. Všude okolo překrásná centimetrová námraza jako malovaná a kopce zalité sluncem. Jenom v ďolíku, ve vsi kde je farma byla poklička z mlhy (za kterou by se nestyděl ani Rákosníček).
    Cestou zpátky jsme vyloženě utíkaly před mlhou, která rychle pohlcovala potok, cestu, pole, přes které jsme šly... Na kopci už se uzavíral kruh jak mlha šplhala...jediné místo, kudy šlo ještě projít. Mlha před námi, mlha za námi! Už mizely stromy, koukaly jenom jejich špičky. Zrychlily jsme a prošly skrz mlhou plížící se u kolen. A najednou už byla mlha pod námi, opět spořádaná hladina, poklička v ďolíku... A za lesem prosvítalo zapadající slunce. Nádhera...

    O radosti v podobě čerstvých výtečných kravích mléčných produktů ani nemluvě!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam