• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LARKmalý radosti podle Amélie z Montmartru
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Motýlci v břiše, když mi ráno po probuzení zašeptá do ucha ta dvě slova... i po těch letech...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KRMELEC: Jestli budeš mít možnost, vykoupej se pod Pont du Gard. Tam jsou rybičky co ti budou oždibovat kůži, je to úplně super.
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    planovat trasu road tripu a premyslet, kam se cestou podivam
    KAERI
    KAERI --- ---
    Jo a ještě si ráda čtu překlady z angličtiny a pak si v duchu přehrávám rozhovory postav, jak ta která věta asi byla v originálu, včetně intonace.
    KAERI
    KAERI --- ---
    Když někdo na ulici, v běžné řeči, použije nějaký knižní nebo neotřelý obrat, přechodník a podobně. Třeba když mi ten chasník v tramvaji dával přednost při vystupování slovem "račte".
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    - jíst šopák tak, že si na lžíci narvu od každé složky 1ks a odhadovat, zda mi to všechno vyjde k sobě

    - stát nehnutě v řece a čekat, než se rybičky odváží až k mým nohám

    - chodit na houby a večer před usnutím zavřít oči a všude vidět jen samé krásné jedlé houby
    COURT
    COURT --- ---
    získala jsem přes bazar stereokotoučky! do 3D kukátka Meopta. z dětství milované čtyřky kotoučky - jugoslávie - karlovy vary, pohádka mořský car a výstava květin tak v dospělosti přibyly další : zoo, krkonoše, praha, čechy, jugoslávie, konopiště.... jdu se vrátit do dětství a cestovat po "nových" krajích:)
    MARI
    MARI --- ---
    zabořit ruku do kočičího kožíšku
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    viděla jsem poprvé v životě lososy skákat z vody při cestě proti proudu řeky
    ISCH
    ISCH --- ---
    TEDOVSKY: Tak můžeš mít takovou malou radost z toho, že je zadaná a tím pádem to není Tvůj problém, ne? :)
    ESPERANZA
    ESPERANZA --- ---
    Dneska jsem si koupila po strašně dlouhý době točenou zmrzlinu ze stánku. Celá ta cesta domů s dvěma těžkýma taškamas nákupem přes rameno dostala úplně jiný rozměr - šlo se mi tak lehce, jako bych nic nenesla.
    TEDOVSKY
    TEDOVSKY --- ---
    Holka z Billy update:
    Ta holka je příšerná, mluví jak dlaždič, somruje cigára a těší se na Mácháč. Achjo.
    EETEE
    EETEE --- ---
    ELIZHANNAH: Mám bylinkový záhon ze kterého jsem zatím v podstatě bylinky k jídlu skoro nepoužila, ale na "aromaterapii" pokaždé když jdu kolem! A musím se přiznat, že nejvíc ujíždím na majoránce, je tak úžasně intenzivní! A nejlépe se kouká na bochánky tymiánu! :-)
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    zalila jsem své truhlíky s bylinkami jeden po druhém a pak jsem rukou jemně prohrábla ty lístky meduňky a máty a tymiánu a levandule a dobromysli a rozmarýnu a vnímala ty jemné vůně bylinek... potom jsem to nevydržela a pro jistotu jsem ponořila do těch kytek obličej a nasála do sebe ten něžný bylinkový pach do zásoby... na závěr jsem je pohladila ještě jednou po lístkách a dívala se, jak se zase narovnávají
    SABRIEL13
    SABRIEL13 --- ---
    je vedro k zbláznění
    stojím na balkoně
    cpu se melounem - což při mých schopnostech krmit se kultivovaně znamená, že se sprchuju v melounové šťávě
    naštěstí jsem nahá
    o dvě patra níž kus vedle vyleze na balkon pár gayů a když si mě jeden z nich všimne, poznamená něco o tom, že vesmír ve své ironii právě bohapustě vyplýtval krásnej pohled pro někoho, kdo podívanou sice ocení, ale nedokáže se pro ni nadchnout a ponořit se do ní

    a celou dobu k tomu hrajou Queen

    ale možná jsem OT, tohle už asi budou spíš velký radosti podle Sabriel
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    dneska ráno, všechny tři děti se nám nakyblíkovaly do postele a asi půl hodiny jsme si povídali, tulili a zlobičákovali.

    už teď vím, že za deset let mi tohle chybět bude...
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Když ráno v polospánku cítím, jak si mě ve stejném polospánku přitáhne k sobě a dá mi něžnou pusu za krk.
    KAERI
    KAERI --- ---
    ILLUZE: Ano, konečně jsem zjistila, jak do prostřední dcery dostat čerstvou syrovou zeleninu - musím ji vlastnoručně vypěstovat. Zasadila jsem ho spíš z recese, ale vyrostl mi v truhlíku úžasný listový salát. To nadšení!
    KAERI
    KAERI --- ---
    Mám hrozně ráda vlahé červnové večery - tu teplotu, kdy je to pořád ještě na kraťasy a sandály naboso, ale už příjemně chladné. Chodit po sídlišti v době, kdy jsou všichni zalezlí, dýchat ten čerstvý vzduch. A v červnu a září je večer těsně před západem slunce takové jinačí světlo - měkké, sytě oranžové...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KRMELEC: další z hezkých zážitků :) - u nás holky byly velmi ostražité kvůli zažívání k ovoci a zelenině...
    potichu a zpovzdálí sledujeme, jak rok od roku jsou v jídle odvážnější a pak "chodí na večeři" - jak sotva chodila a přitom natahovala ručku na uzrálou broskev...
    jak nám sklízeli ještě zelená rajčat a jahody... a teď už na zralá :)
    a teď chodí loupit třešně sousedům, se kterými na sebe přes plot mrkáme
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam