• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    MATT: ehm, jako ze nevim co to je..
    MATT
    MATT --- ---
    ?
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    MATT: jasne, sinus generator (at uz je to cokoli) shanim kazdej den ;)
    MATT
    MATT --- ---
    NOISEGATE: sezen si nakej sinus generator a poslechni od kolika hrajou..
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    MATT: tak jsem vyhrabal po rodičích naky stary tesly, nevim jesli jedou v celym pásmu ;) basy jsou slabší, ale zvuk čistej, konkrétní. celkem mě nadchly, na to, že rok výroby je 82. ještě musim koupit ňákej zesik teda..
    MATT
    MATT --- ---
    dulezity je, aby ti jeli v celym pasmu a pak uz mit na nich akorat naposlouchano...
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    DAN_F: hele asi to poresim nakonec nakym oldschool resenim, stary repro tesla + zesik
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NOISEGATE: To je fakt, ale třeba bys je někde sehnal z druhý ruky. Docela bejvaj k sehnání i v super stavu, protože si je někdo koupí na muziku, pak zjistí že 5' jsou mu málo a bere větší.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    DAN_F: diks, ale 4000 neni 7500,- ;) popremejslim..
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NOISEGATE: No a co ty KRK RP5. Do těch pěti se s nima sice nevejdeš, spíš tak 7, ale zase už je to docela dobrý a když se časem rozhodneš že potřebuješ víc basů (viz
    MATT), tak jen přikoupíš sub (RP10 tušim).
    MATT
    MATT --- ---
    s timhle rozpoctem je kazda rada draha ;) bez si je nekam poslechnout... moje domnenka je, ze 5" (nebo mensi) ti nezahrajou poradne spodky, ale uz jsem dlouho nic neslysel..
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    cao, prosim o radu. chci koupit nejaky aktivni (neodvazuji se rici studiove) monitory k pocitaci. fce.: poslech muziky, trochu computer DJ, a hlavne amatérská produkce v FL studiu a abletonu, cena: 4000 - 5000,- /pár. je mi jasny ze mastering na tom neudelam, ale myslim ze i v tyhle cenovy relaci existuji naky favorité. hledám spíše "rovný" zvuk s co nejvernejsim prenose, ne nejaky prebasovany bedny na rychtu.
    mý favoriti:
    - http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani-4/nahravani-81/studiove-monitory-aktivni-603/esi-egosys-near04-19993.php

    - http://www.vilasek.com/index.php?idzbozi=3417


    - http://kytary.cz/behringer-ms40/HN087264/

    - http://www.audiotek.cz/product-29484-m-audio-bx5a-deluxe

    - http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani-4/nahravani-81/studiove-monitory-aktivni-603/m-audio-av-40-30639.php

    nejake zkusenosti? nazory? (prosim komenty ve stylu: "na to se vyser, ušetři 20 litrů a kup už něco lepšího" mi příliš nepomůžou, jako student následujících pár jar nebudu mít na lepší a myslim, že je lepší mít něco než nic)
    díky
    ANCHATON
    ANCHATON --- ---
    DOKKTOR: ale tak diky za snahu :) priznam se ze jsem presne tohle cekal ale mel jsem predstavu o nejaky konkretnejsi rade. Jdu hledat dal.
    MATT
    MATT --- ---
    ZATAMOKO: kdyz budes takhle blizko beden, tak monitory jsou dobra volba, jen nevim jak budou znit v tom malym pokoji.. nekdy bejva problem, aby pekne hrali, tak se musej vic okotlit, ale v malim pokojiku z nich pak bolej usi..

    koukam, ze v prodance uz je nemaj, tak je nelze poslechnout, ale aspon bys tam moh porovnat ADAM, Mackie a Tapco.

    Taky celkem slusnej vyber a moznost poslechu jsem videl v K-Audiu na Praze 9.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    ANCHATON: nekde uvnitř to zkratuje? ale co, to ti nepovím.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Popr. pokud mate jiny tip, sem s nim :]
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Zdar,
    ad [ BLACKDRAGON @ low-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ... ]
    Udelal jsem si ted po letech mikropracovnu a resim nejake to male ozvuceni. Rozmer je cca 260 x 260 cm.
    Premyslim nad M-AUDIO BX5A Deluxe. Od hlavy je budu mit max metr.
    Nejsem zadnej audiofil, nepotrebuju hiend, ale zvuk pc bednicek mi teda moc nejede.
    Posloucham vsechno mozny, od klasiky po rychtu, vokaly nemusim, rusi me to od prace :]
    ANCHATON
    ANCHATON --- ---
    Zdravim vas, mam mensi prosbicku o radu. Po kratkem pouzivani beden http://www.alza.cz/reproduktory-genius-home-theater-sw-hf-5-1-5005-d80918.htm (zdrzte se prosim komentaru, jak kvalitni, resp. nekvalitni bedny to jsou atd) mi prestaly fungovat, vymena pojistky nestaci, pac praskne hned znova coz me privedlo k domnence ze problem je hlubsiho razu. Na netu uz jsem nasel par podobnych problemu, ktery by s tim mym mohly souviset.
    Chtel jsem si timto zeptat, nenajde se mezi vami nekdo kdo uz ma zkusenosti s opravami takovych podobnych repraku? podle me to nebude moc svetobornyho ale moje technicka uroven ci lenost na to evidentne nestaci.
    Proste bych je za nejakej rozumnej poplatek potreboval od nekoho sikovnyho opravit at se mi doma nevalej jenom tak.

    Nebo jsou opravdu tak na hovinko ze je muzu rovnou vyhodit?
    MATT
    MATT --- ---
    ty starsi veci hlavne PORADNE otestovat, precejen 20 let starej potenciometr nebo kondenzator uz nejni 100%... jinak bych se taky klonil k variante 3..
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    este by ma zaujimalo subjektivne ohodnotenie ceny pouzivanych, ale 100% funkcnych komponent Technics (mierne stopy po pouzivani):
    gramofon TECHNICS SL-1400
    zesilovac TECHNICS SU-8044
    ekvalizer TECHNICS SH-8015
    reprobedne TECHNICS SB-CS9

    dik za info
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    BLACKDRAGON: já bych volil třetí cestu - nejlepší poměr cena výkon
    jednička je cesta nejmenšího odporu, ale jak píšeš, dycky to má nejakou barvu, neslyšel sem snad pc repráky, že by hrály čistě
    ad dvojka: se slušnýma monitorama co by hrály pěkně do takové cimry se do 10k nevlezeš, jinak sou to zas pc bedničky, akorát hrajou čistějc. nearfield monitor ti už ze dvou metrů hraje jinak než když máš hlavu u toho, navíc to mívá fakt přesnou osu (tudíž i uzly atd) - zkrátka já na tem muziku doma neposlouchám (mmj taky kvůli akustice místnosti)
    ad trojka: zesák a dva sloupové repráky do 10k určitě seženeš, akorát to chce chvilku hledat no ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam