• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    VOZKA: K tomu rozeznění - píše o tom většina literatury, kterou jsem doposud přečetl a i u hi-fi beden, které jsem navrhoval pro jednu firmu a prodávají se za 35.000,- pár to bylo znát. Dřevo dělá divy. Je to jako u akustických nástrojů, ty se taky musejí rozeznít a čím déle jsou hrané, tím se zvuk zlepšuje - ne do nekonečna samozřejmě.
    Mno a co se mého vjemu u mp3 týče, tak tam je prostě slyšet zploštěný zvuk, ztráta dynamiky. 320kbit/s je zkousnutelných, není to tolik slyšet, ale nižší bitrate vážně nejde poslouchat... V porovnání s NS10 a RP8 to je docela shit, ale na svou cenu hrají vážně super...

    Pak je tu taky otázka stuly muziky a kvality samotných nahrávek, který se na tom poslouchají :)

    Tyhle bedýnky nemám na míchání, ani master. Na nich to prostě nejde a zase to kdo ví jak ještě neumím :)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    CERMINEK: Nechci tvoji recenzi shazovat a věřim tomu že může lidem (které odradí od koupě "bedýnek k pc") dost pomoct, ale já mám nějak problém to brát s touhle hláškou "Jak známo, každá reprobedna (pokud není plastová) se musí rozeznít" vážně, stejně tak poznámky o MP3 ti věřím jen za předpokladu že mají nízký bitrate nebo z nevhodného enkodéru, a pak se sluší to uvést.

    Jinak já mám (asi za podobným účelem = tak z 80% pro potěšení a poslech) třetí týden na stole Alesis M1 active MK2, které mi úplně nevyhovují, tak si jdu zítra do kytar poslechnout KRKy Rokit 8, Yamahy HS80M a Mackie MR8 MK2 a případně ty alesisy za nějaké z nich vyměnit, takže se pak chystám sepsat něco podobného ve vyšší cenovce.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Začátkem ledna se tu řešili moje nový monitory Fostex PM0.3 a má recenze k nim. Tož konečně je dopsána.

    Michal Čermák - Blog - Bandzone.cz
    http://bandzone.cz/fan/michalcermak?at=blog
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    MATT: ma to 2x phono, 1x tuner a 1x aux. vsechno plny krome toho jednoho phona :)
    MATT
    MATT --- ---
    KCHARI: nema to jeste nakej jinej vstup? vpodstate mimo phono to muzes pichnout do cehokoli (tuner/tape)
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    FURYAN: uz sem pohledal a nasel asi nejaky schopny. diky moc :)
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    KCHARI: Krabicku si najdi svou, jaka ti bude vyhovovat nejlip - hodil jsem sem jen prvni vyflus gogola na neco jako "audio prepinac" :)
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    FURYAN: wow takze mam doma neco slusnyho :)) jak na to koukam, tak musim koupit tudle krabicku dvakrat nebo to uz je stereo?
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    KCHARI: Gold Star je pecka, prejmenovali se na LG, tak mas vlastne mainstream znacku :)) No a ty vstupy - jednoduse: http://www.gme.cz/audio-video-vyhybky-rozbocovace-a-prepinace/av-prepinac-4-x-vstup-1-vystup-vms4n-p756-118/
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    potrebuju poradit se zapojenim zdroju do zesiku. mam obstarozni zesilovac Gold Star (nejaka kopie Pioneera, ale jeste poctiva :)) a potrebuju do nej zapojit dva zdroje zvuku (cd prehravac a pocitac) do stejnyho vstupu AUX (vic jich bohuzel zesik nema). jak na to? kdyz sem doma vyhrabal cinch rozdvojku tak je vysledej zvuk strasne tlumenej a chrastivej, takze tudy asi cesta nevede (mam rozdvojky dve a ani jedna nefunguje tak jak bych si predstavoval....). nejaky rady? novej zesik si urcite kupovat nechci :)
    OBOJETNIK
    OBOJETNIK --- ---
    jj vypadá to tak, dík. Si budu muset časem rozjet nějaký serviio...
    MATT
    MATT --- ---
    OBOJETNIK
    OBOJETNIK --- ---
    Je tu někdo, kdo by měl Denon DNP-F109? Uvažuju to dokoupit k receiveru DRA-F109 a zajímalo by mě, zda to bude umět přehrávat hudbu ze sdílených složek nebo jestli to jde pouze přes DLNA/AirPlay atd...
    MARI
    MARI --- ---
    FURYAN: heh, dobry. :))
    zatim jsem jim tam poslala eberharda webera http://player.ecmrecords.com/eberhard_weber-resume

    zvazuju jeste michala nymana nebo rovnou philla glasse. ;)
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    MARI
    MARI --- ---
    tak jsem nakonec šla do těhletěch:
    Reproduktory Redstar RS-220: na pokraji Hi-Fi? | DigiLidi.cz
    http://www.digilidi.cz/recenze-test-reproduktory-redstar-rs-220-na-pokraji-hi-fi
    zatím hrají dobře.
    a je to celkem nezvyk, oproti těm plasťákům, že jsou slyšet bassy. :) takže odplata mým sousedům, pouštějících celej víkend televizi a uječená vnoučata, může začít. :D
    OTZ
    OTZ --- ---
    CERMINEK: tak v tomhle smyslu bych za ref. považoval yamaha ns-10, kterýžto najdeš skoro v každým studiu a říká se o nich, že když mix zní dobře na nich, tak zní dobře všude:) konec OT
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MATT: Ne brum 50Hz ale jeho harmonické :)
    MATT
    MATT --- ---
    OTZ: ja bych rek, ze obvyklej 50 Hz brum hraje i o dost vejs ;)
    OTZ
    OTZ --- ---
    rejp: tak si pořiď ty šlupky co hrajou od 110Hz, tam brum (50hz) rozhodně neuslyšíš:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam