• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MATT: Ne brum 50Hz ale jeho harmonické :)
    MATT
    MATT --- ---
    OTZ: ja bych rek, ze obvyklej 50 Hz brum hraje i o dost vejs ;)
    OTZ
    OTZ --- ---
    rejp: tak si pořiď ty šlupky co hrajou od 110Hz, tam brum (50hz) rozhodně neuslyšíš:)
    MARI
    MARI --- ---
    MADCAT: já měla limit cca 1.000 kč, ale pokud bych tím vyřešila i problém s přehráváním cd, ty 2.000,- bych do toho asi vrazila...
    já si teda jinak žádný luxus neslibuju ani od těch reprobedýnek za 1.000 kč, ale zas nechci nic, s čím bych lítala po reklamacích nebo se rozčilovala kvůli nějakému příliš rušivému bzučení apod.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    MARI: mikrosystémy JVC svýho času, když jsem to ještě sledoval, tzn. tak 1993 - 97, bývaly hodnocený za nebývale kvalitní zvuk, na to jak malinký ty bedničky bývaly... jenže to taky byly systémy za 8+ kKč, spíš deset. samozřejmě dneska je jiná doba a všechno je levnější, ale i tak bych si od systému za dva litry moc nesliboval...

    jinak v naší obecní posilovně máme tohoto panasonika

    Panasonic SC-PM38 alternativy - Heureka.cz
    http://hi-fi-systemy.heureka.cz/panasonic-sc-pm38/

    akorátže teda je dražší, a za další se už asi bude blbě shánět.... ale jinak hraje v mezích možností pěkně...
    MARI
    MARI --- ---
    ad ty aktivní repráky, ještě jsem dostala tip od jednoho kamaráda (audiofil, ale je přes hi-fi systémy, s low-end zkušenosti nemá), že bych zabila dvě mouchy jednou ranou. nemám na čem přehrávat cd, takže bych si pořídila nějakou mini věž, která bude mít dobré bedýnky...
    je to sice víc peněz, než jsem plánovala, ale snad bych ten měsíc o rohlíkách vydržela. :))
    němáte někdo konkrétně tohleto?
    JVC UX-G210 | Alza.cz
    http://www.alza.cz/jvc-ux-g210-d154508.htm
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    SAMGARR: Tak to bych se toho nebál... Do 30 dní to můžeš vrátit bez udání důvodu, pokud se nemílím, takže koupit vyzkoušet a případně jim to hodit na hlavu.. :D
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    CERMINEK: konkretne ty solo6c stojej 80-90 euro, pokud recenze nelzou, je to solidni cena.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    SAMGARR:Nikdy jsem neslyšel, kdysi jsem četl recenzi na jejich 5.1 H600 a nebyla vůbec špatná. Nevidím nikde cenu, ale vypadá to na seriózní firmu...
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Nejaky zkusenosti s http://microlab.com/? Premyslim hlavne o microlab solo6c, recenze nezni spatne.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    OTZ: Jop v tom se nám rozchází terminologie :)
    Rovnou charakteristiku mají právě studiové monitory a jako referenční jsou hi-fi, nebo-li "jak to bude hrát doma" - tak se to alespoň uvádí v literatuře :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    CERMINEK: asis mě nepochopil: referenční pro skládání hudby a kritickej poslech, co mají rovnou frekv. char. a hrajou docela pravdivě. ne referenční "jak to bude hrát u někoho doma/na benzince/z autorádia"
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    OTZ: Jako referenční jsou nejlepší fakt nějaké totální sračky, kazeťák či nějaká low-end věž, možná i tohle, ale co čtu tak v rámci možností hrají, takže jako referenční to nebude asi nejlepší... Já používám in-ear sluchátka koss, která mám k metronomu - což jsou hodně sračky, nebo si to pustím na nějakém netebooku apod...
    OTZ
    OTZ --- ---
    a co nějaký starší repra, třeba tesla? k tomu ale zase potřebuješ zesilovač no. ale z těch návrhů co tady padly se mi docela zamlouvají tyhle, možná bych si je i pořídil jako druhej pár na kontrolní poslech k ref. monitorům (alesis M1 mkII - not low-end:)
    MARI
    MARI --- ---
    UMIAKI, FURYAN: recenzi jsem na ně našla celkem dobrou (jakože docela dobrej zvuk), ale na druhou stranu právě hodně těch reklamací, což je to poslední, co bych chtěla (před rokem jsem ukončila roční běhání po reklamacích s telefonem). :))
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    MARI: Má je sestra a spolubydla (rok a rok a půl cca) a nikdo žádný problém neměl, ale pánům zde bych věřil, asi to bylo jen štěstí, tak radši nic.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    FURYAN: Rozpočet byl dost limitující, takže volby padla na Mayu a nejlepší monitory, na které mi zbývaly poeníze.... Nebral jsem u thomann.de jen tohle totiž :) Jinak na sluchátka mi Maya valí dokonale.. Ale taky moje sluchátka nespadají do low-end...
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    CERMINEK: J, jasny... ale stejne bych si mozna i k pc koupil nejake trosku vetsi monitory, zvlast, kdyz tam mas tu maju. To se mi zda jako zasadni nepomer.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    UMIAKI: Jop tam je slušné basovo, ale zní mi na bedýnkách poměrně slušně, není to jak naživo, ale nezní to špatně, hlavně bedýnky zachovávají dynamiku.

    Taky bych možná měl změnit své hyperacusis - spodky a výšky slyším více, než je zdrávo :)

    VOZKA: Jak jsem ale napsal, vždycky je ta spodní hranice braná proti referenčnímu kmiočtu, takže to ty basy pod 110Hz hraje, jen míň, a ekl bych že to basuje.. Když si pustím samply mé soupravy, kde mám kopák hodně nízko - jsem taky bubeník, tak to zní...

    FURYAN: Jop jazz je plnej nízkých kmitočtů, ale ten neposlouchám na pracovní mašině :)

    K těm fostexům ještě dodám, že oproti levném Creative, Geniusům a podobným počítačovým firmám, kterých jsem slyšel, viděl a opravoval nespočet, to jsou bedýnky, které jsou mnohem kvalitněji zpracované, zní, mají dynamiku, a za jejich cenu je to super poměr cena/výkon... Když bych to sroval se svým čtyřpásmem (btw: vlastní návrh), tak bych měl sakra co vytýkat, ale pro poslech hudby a základní práci se zvukem je to super...
    A ještě jedno BTW: obrovský rozdíl udělá zvuková karta - při přechodu z integrované Realtek na ESI Maya jsem jen zíral...
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    Elvolve nikdy! Ruce pryc! 80% reklamaci, 100% sracek
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam