• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MARTIK: Už to chápu - trochu si pomůžeme správnou terminologií (pardon, deformace):
    milión drátku (na kabelu) = lanko,
    něco takového je pak skutečně banánek.
    Banánky a vidličky se montují buď tak, že se do nich šroubkem upevní lanko, a nebo se na lanko pájí. Pájení je IMHO lepší (menší přechodový odpor spoje).
    Banánky mají jednu výhodu - jde to rychle zapojit, když už na kabelu jsou. Vidličky jdou trochu pomaleji, ale kontakt je lepší (ono udělat banánek tak, aby měl dlouhodobě dobrej kontakt, vůbec není sranda). Noa lanko přímo našroubované na svorkovnici je zase nejpřímější cestou. Já bych se osobně rozhodoval mezi pájenou vidličkou nepo přímým kontaktem, dle toho jak rozumně jsou vyřešený terminály na zesilovači; vyjma situace, kdy bych potřeboval výstupy často přepojovat, pak jsou jasně výhodnější vidličky (a nejvýhodnější banánky za cenu rizika mírně horšího kontaktu).
    Pokud nejsi netopejr se zlatejma ušima, rozdíl pravděpodobně nepoznáš.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    MARTIK: a ještě místo banánu lze použít vydličky :)


    výhody? Nevýhody?
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    LUKAS87: ano a ty kabely do nich zapojuji tak, že odšroubuji ten držák na vstupu, milión drátku na kabelu zatočím do sebe, vsunu pod držák, zašroubuji. Pak je ještě možnost na kabel nějak namontovat něco takového co mi umožní kabel do zesáku zapojit jednoduše zasunutím do konektoru, který nemusím nijak šroubovat.
    A já se ptám, jestli to tak opravdu funguje, jak složité je předělat kabel na tuto variantu a zda to má nějaké nevýhody (zvukové, jiné).
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MARTIK: Ty vstupy vpravo jsou výstupy na repráky.
    Zbytek dotazu jsem nepochopil.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    prosím vás, jak předělám kabely z těch milion drátku na banánky? Maj ty banány nějaké nevýhody?

    a teda dle tohoto obrázku, sednou ty banány do těch vstupů vpravo?

    REFALLENONE
    REFALLENONE --- ---
    Ahoj. Chtěl bych si pořídit celou sestavu - gramofon (ideálně Technics s automatikou), zesilovač a repro, nejlíp z druhé ruky. To se dá koupit ledaskde, máte ale někdo tip na poctivej obchod/bazar? Ideálně v Pze.
    Mám rád Phono, ale tam mají malou nabídku... anebo mám tipy na Hifi-klub Brno, ale to je daleko a nechci to posílat poštou. Díky
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    BORG: s novou jehlou jsi na stavu nového výrobku
    BORG
    BORG --- ---
    SAMGARR: Dekuji za radu :) A ma nejaky valny smysl vymenit pouze tu vlozku a ne celou hlavicku?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    SAMGARR: ehm...levnejsi Ortofon nebo Shure...
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    BORG: podle googlu bude mit standardni pulpalcove uchyceni prenostky, takze nejaka lepsi Ortofon nebo Shure prenosku sluzbu udela.
    BORG
    BORG --- ---
    Dobré poledne všem. Chtěl bych se poradit, mám starej gramofon TECHNICS SL-BD20D a občas si na něm pouštím muziku. V rámci přenosky u takhle starého gramce, má smysl (případně jestli celou nebo jaké části) kupovat nové/zachovalejší? Dá se to vůbec ještě někde sehnat? Díky moc za radu.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj, mám doma CD player Technics SL-PG480A a jelikož se v těch Technicsových hračkách tolik nevyznám tak tápu.. Chci k tomu dokoupit zbylé komponenty (Receiver, ekvalizér, gramo), aby to bylo všechno ze stejné série. Co vlastně mám hledat?
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    Nenajde se někdo v okolí Brna (Vyškova) kdo by uměl a měl chuť mrknout na nějaký tapedeck od Sony a "hifi"věž od kdovíčeho (JVC)? Není to pro mě, kamoš poptává, asi pro rodiče... Ten tapedeck má problém s jednou mechanikou a věž je celá nějak v rozkladu, jim je to líto vyhodit :(
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MATT: v tom pripade se na naky radia a serepeticky vykasli, me by slo primarne o kvalitu zvuku, hlavne pak k tomu gramofonu, bedny na to mas dobry, tak bych kaslal na naky jednokrabicovy reseni

    pokud primarne chces fakt kvalitni zesilovac a jde ti hlavne o kvalitu zvuku, koupim tohle, bez toho cedecka, to by za bura bejt mohlo
    Fox Audio, Ri Audio, NAD Brick 110 2x, PP-1, NAD 502 - Zesilovače - HiFi Bazar - www.hifionline.cz
    http://www.hifionline.cz/...azar/prodam/zesilovace/fox-audio-ri-audio-nad/brick-110-2x-pp-1-nad-502/

    predzesilovac na vstupy a gramo tam mas kvalitni, ale hlavne budes mit ke kazdy bedne vykonovej monoblok
    tyhle sem mel, a hrajou fakt super (teoreticky staci i jeden z nich, da se zapojit i jako stereo a i tak funguje na 1)... abysis poridil novej stejne kvalitne hrajici napriklad receiver, nebo zesilovac, tak i za desetinasobek ceny techle jetech monobloku budes mit sakra problem

    v pripade, ze se ti bude stejskat po bezdratu si casem poridis NECRON: nakou takovou krabicku, co ma DAC a apt-x, ci airplay s DACem, nebo sonos...

    ale tohle je fakt vybornej zaklad, hlavne ty monobloky, za tu cenu obvzlast
    kdyz o tom tak mluvim, tak premejslim, ze si je koupim sam
    MATT
    MATT --- ---
    HERR_FLICK: no prave zesilovac chci vymenit a ostatni fce jsou jako bonus, ale ty prepinatelny vstupy by se fakt hodily, casem k tomu mozna pribyde gramofon..
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    DAN_F: to sou uplne vyhozeny penize, zaprvy ta kvalita je naprd, co si posilal prvne, jesli to bude fungovat podobne dobre jako arcam, je fakt nekde jinde, nejen ze to uz je posilany bezztratove, ale taky bo to ma DAC prevodnik, timhle kvalitu beden, co ma, uplne zabije
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    NECRON: to prave neni jedna krabicka, kdyz chtel v prvy rade zesilovac, pak radio, pak vstupy prepinatelny a pak teprv bluetooth

    ale taky kdyby napsal, ze zesik ma, sem chtel podobnej DAC+Bluetooth s apt-x pripadne doporucit, tenhle bude ok, ale jeste neni v prodeji, zatim je napriklad v clanku zminenej rBlink od Arcamu a ten stoji bura, kdyz si prihodis dva tisice, mas k tomu vsemu rovnou zesilovac, dalkovy, radio, vicevstupu a tak, takze pokud zesik zrovna neni, je lepsi varianta koupit rovnou receiver

    tohle je dobry, kdyz mas nakej kvalitnejsi zesilovac, protoze receiver ma sice spoustu funkci, ale kvalita prednesu u tech levnejsich pokulhava
    navic k tomu musis mit i treba ten telefon, kterej podporuje apt-x

    u funkce airplay muzes hudbu bezdratove posilat vicemene z cehokoliv, je to v lossless formatu, takze kvalita zvuku je ok

    DAN_F: MATT:
    no proto sem zminoval, ze kdyz bt, tak s apt-x, kvalitou uz je to v kombinaci s DACem pouzitelny, bo je to taky lossless kodek, nicmene si zjisti, jestli to tvuj mobil/tablet podporuje, jinak se na to vykasli a porid si neco s airplay, protoze to normalne s jakymkoliv androidem lze pouzivat

    DAN_F
    DAN_F --- ---
    MATT: Ono to asi taky záleží na konkrétním řešení, ale všechno to bude nějak omezené. Asi bych se tím neomezoval při výběru aparatury a když usoudíš, že bys to chtěl, tak časem prostě vezmeš něco jako http://www.obchod-nokia.cz/nokia-md-310-black-bluetooth-music-receiver, nebo to co je níž a máš vystaráno.
    MATT
    MATT --- ---
    HERR_FLICK: z mobilu/tabletu (android), to o ty blby kvalite BT audia jsem netusil...

    HERR_FLICK: praveze ojetej receiver se mi moc nechce, uz jsem postupne kupoval dva jety zesilovace a prvni odesel po naky dobe, druhej zlobil hned od zacatku..

    pokud by receiver umel prehravat z NASu, tak bych BT ozelel. rikam si, jestli tedka tyhle technologie nejsou zbytecne drahy a nemam chvili pockat.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    HERR_FLICK: Taky by mě to zajímalo. Používám BT přijímač pro domácí poslech prakticky denně a musím říct, že zvukově je to docela hrozný :)

    Ale je to docela v pohodě k vaření, nebo když si pouštím podcasty z telefony, že to člověk může ovládat z místa kde je a nemusí zapínat počítač a tak vůbec. Je to pohodlný a třeba s těmi NFC BT moduly je to zábavná interakce. Ale má to značné limity, zejména pokud má člověk nějakou lepší aparaturu.
    NECRON
    NECRON --- ---
    MATT: co neco takoveho?
    Crystal Acoustics launches BluDAC Bluetooth receiver and DAC for £60 | whathifi.com
    http://www.whathifi.com/...crystal-acoustics-launches-bludac-bluetooth-receiver-and-dac-for-%C2%A360
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MATT: z novejch asi nejlevnejsi pouzitelnej receiver bych videl na onkyo za 7500,-
    Onkyo TX-NR515 NEU Schwarz 7.2-Kanal AV-Netzwerk-Receiver 515 TXNR515 4961330035697 | eBay
    http://www.ebay.de/...15-/230999515307?pt=DE_TV_Video_Audio_Radio_Empf%C3%A4nger&hash=item35c8a4e0ab

    z ceho chces poustet hudbu, ze chces bluetooth?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam