• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    MATT
    MATT --- ---
    HERR_FLICK: ja nic o regalovkách nepsal, spíš mi šlo o to, že pokud budeš ty bedny poslouchat na vzdálenost pár metrů, tak buď wow-varhany-katedrála efektu nedosáhneš nebo brzo ohluchneš. pokud budeš hrát na rozumný hlasitosti, tak to i ty šestipalce uhrajou.

    hlavně doufam, že mi vy dva hifi znalci odpovíte na ten dotaz o hlasitostech a výkonu..MATT a ty si doma pustíš poctivejch 50W HERR_FLICK
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MATT: achjo

    dobre rekni mi, cim se zvuku varhan priblizis spis, regalovejma sumitkama, nebo sloupama?

    s tim ekvalizerem si prozen tak leda ty regalovy chrastitka...
    muzes na ekvalizeru basy pridavat jak vzteklej a voni tam stejne nebudou, kde nic neni, ani smrt nebere... kde je 6,5 stredobas, tam spodni pasmo nehraje... je to takovy kouzlo....


    bud neco hraje jak ma tzn co nejvernejc v danejch moznostech, nebo to tak nehraje... ekvalizer zatim nikdy ku prospechu vernyho zvuku nebyl
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Sýkora a jeho asfaltéři je slabej odvar proti tomuto.
    MATT
    MATT --- ---
    HERR_FLICK: ten clovek chtel bedny ke kompu (CHILDINTIME), coz mi prijdou zas zcestny to sloupky, ale to at si rozmysli sam, jak to ma v mistnosti rozhozeny.

    podle me ten prostor (kostela), ten objem velkejch pistal nedozenes ani tema sloupkama a kdyz, tak to budes muset prohnaat ekvalizerem.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    HERR_FLICK: kde jsou argumenty k tematu?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    tedko abych byl vecnej

    pro simulaci varhan, coz je prvopocatek tohohle reseni, navic do velky mistnosti, sou ty behringery NAPROSTO NEVHODNY a za tu cenu, co budes davat dohromady tyhle chrastitka se subem muzes mit lepehrajici sloupy

    kdyz uz davas odkazy na irelevantni veci, zkus ted dat jeden odkaz na relevantni vec...
    budem porovnavat ty cantony, ktery sezenes za cenu tech behringeru
    plus k nim musis sehnat zesilovac
    k behringerum zas musis sehnat aktivni sub
    mas na to cenu zesilovace ke kantonum
    takze ted dej odkaz, jakej sub bys k nim doporucil, aby celek stal stejne a HRAL LIP nez sloupy, kdyz je to podle tebe lepsi reseni
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    DEIKSAC: osobni bych byl, kdybych ti rek, ze ses lojza, ja sem ale nikde tvoji osobu nenapadl

    ze argumentacne resim tvoji komenty, ktery mi prijdou zcestny je vec druha, od toho se to tu jmenuje diskuze, sestimsmir
    nemuzu za to, ze moje komenty na fakt, ze si dvakrat placl nesmysl beres jako utok na svou osobu...

    kazdopadne jak to lidi bez argumentu umej, z reseni faktu, kde nejses schopnej priznat ze si dvakrat fakt placl blbost prechazis do OT reseni posramocenyho ega
    tleskam
    MATT
    MATT --- ---
    tedka me napadlo, jak to bejva s hlasitosti na zesikach? kdyz mam volume 0-10, vykon zesiku 80W. je pravda, ze hlasitost je linearni, ale vykon mi stoupa logaritmicky? takze na 9 z 10 hlasitosti uz jedu na polovicni vykon? nebo je to 90 % vykonu?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    HERR_FLICK: odnauč se být osobní, díky. Ty behringery za to co stojej hrajou dobre. Dukladne to omeril treba Krutke (http://zaphaudio.com/temp/B2031P-system-FR.gif)
    a k tomu t amp - psal jsem, ze je to pro pobaveni, jak dobre hrajici zesik muzes mit za par korun. V malym vykonu to hraje lip nez treba Revox B750. A pokud ma clovek pripadne citlivy bedny, tak se i s timhle vykonem s prehledem dostane na 105 dB hlasitost, na coz u techdle hifi sloupovek potrebujes ty stovky wattu
    MACHALIK: 350 je upper bass a rozhodne je to frekvence, ktera je mistnosti ovlivnovana dost podstatne. Ty delici frekvence budou kolem 100, vykonove to musi sedet s hlasitosti, na ktery poslouchas, o tom zadna
    jsem sice zvyklej na regálovky, ale sub mi jede od 25 Hz, takže jakousi lhavou představu mám
    MATT
    MATT --- ---
    32 to 512 Hz, 2nd to 5th octave, Rhythm frequencies, where the lower and upper bass notes lie.

    Audio frequency - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_frequency
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    CHILDINTIME: B&W jsou dost zahuhlaný bedny, zejména nižší třídy, mají takovej škopkovitej zvuk. Je to díky tomu jejich kevlarovýmu střeďáku, dělá lidem plastový tlamy. Dá se použít na nějaký ty šeptající jazzy, ale jinak je to průser, při jakékoli komplexní muzice se rozpadnou. Je to malý dvoupásmo.
    Ty JBLka vypadají jako odpad taky už na obrázku. Chudák pán.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    HERR_FLICK: Tak on hlavně tenhle Behringer je zase jenom kopie Genelecu 1030...



    Mám je rád asi tak jako každý jiný kopie.
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    jen tak pro info, byl jsem si ted u nekoho poslechnout ty b&w dm602, mel jsem to domluveny a i kdyz je brat nebudu tak jsem si rikal kazda zkusenost dobra.. pan si misto nich koupil http://www.jbl.com/estore/jbl/us/products/ES80/ES80_JBL_US + nejaky maly jbl + jbl sub aby to mel na filmy.. ty jbl hrali dost hur ve stredech a basech, ten sub se do toho michal dost bezcitne, nevim moc se mi to nelibilo. Ty b&w mi prisli ok, trochu zahuhlany (ale na basech o hodne lepsi nez ty jbl) a vejsky mi prisly takovy ne uplne prijemny, rozhodne plechovejsi nez u tech jbl..mel nejaky asi celkem novy harmann kardon reciever, ale myslim nehraje moc roli, kazdopadne jsem ocenil ze prepinani mel pripraveny, takze se to srovnavalo dobre a vlastne ty jbl byly fakt zly..ty b&w si umim predstavit u sebe v malym pokoji na poslech, ale na to co potrebuju se nehodi.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    DEIKSAC: jediny, co si doporucoval, je tohle:
    Behringer B 2030 A TRUTH-Pair
    http://www.muziker.cz/...e-monitory/aktivni-studiove-monitory/p/100302-behringer-B-2030-A-TRUTH-Pair
    opravdu to myslis vazne? 6,5" menice, i kdyz sou o pet trid lepsi nez ty kraksny v behringerech ti proste spodni pasmo fakt nezahrajou... a uz vubec ne takovy, ktery zaroven musej zvladat i stredy

    takze za desitku koupis bedny, ktery varhany nezahrajou, navic budou v takovy mistnosti znit jak v uchu zarazeny pletaci jehlice a pak budes jeste za dalsi desitku dokupovat aktivni sub k nim, a pak budes mit srani s tim to sladit, aby to vubec spolu fungovalo, kdyz muzes mit za polovinu i se zesem sloupy, ktery cely pasmo zahrajou pekne vyvazene a navic s tim celym bude daleko min srani???

    navic pri svy zmatenosti si ve stejnym prispevku DEIKSAC: odkazal jeste pred doporucenim monitoru na dyi sloupy, takze kdyz ted rikas, ze doporucovani sloupovek k pocitaci je ulet, je u tebe naprostej protimluv, kde si odporujes sam sobe primo s prispevkem, na kterej zrovna odkazujes

    navic dalsi ulet je, kdyz chces rozehrat sloupy, tak aby imitovaly varhany
    to ti fakt 10w nestaci, i kdybys na vystupu mel jen tohle a ten vykon ti stacil (me nekdy nestaci ani petinasobek), i tak zesilovac musi mit rezervu, aby u tohohle limitu nezkresloval, proste to co si poslal je treba hezky a za zajimavou cenu na naky sumitka k posteli v pripade, ze bydlis v ameru.. posilat si to do evropy ke sloupum do velky mistnosti je naprostej nesmysl
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    HERR_FLICK: Já měl k Cantonům origo DPA 222 SSSSSSEEEEE, ta mě stála tehdy myslím pětadvacet? No byla to sestava za pade i s tehdejším nejlepším CDčkem planety v českých luzích a hájím, Sony CDP XB-930 nebo 940, už nevím. My first hifi!

    Jo, tyhlety český zesáky nebyly špatný proti krámům z tržnice a lacnejm Sonkám a Denonům, akorát si nemyslím, že dnes se dá (i bastlený) DPAčko sehnat za pět tisíc. Podle mě bude tak za 10-15. A je to jen konec (ačkoli origoš Dudky měly vzadu poťáky na regulaci citlivosti, takže se dalo existovat bez předku).

    Si myslím, že za pět tisíc prostě nemá smysl řešit, jak co hraje, neřeší to výrobce, neřeší to prodejce, neřeší to recenzent, neřeší to ani 99 % spotřebitelů, je to kategorie, u které se nehledí na zvuk, ale na funkce. To rozlišení na lepší a horší přichází výrazně později. Podle mě i ty recenze ve starejch německejch Audiích atd. se u těchto levnejch verků soustřeďovaly hlavně na obslužnost, parametry, vstupy a tyhle věci, o zvuku tam je jen krátkej odstavec a rozhodně nikdy nikdo nedělal "velký test zesilovačů do pěti tisíc". Procenta hodnocení/hvězdičky u těchto tříd vycházejí z užitné hodnoty, ne zvuku. Pročež bych fakt komukoli radil si koupit něco, co se mu líbí a co nemá pod 100 W/4 Ohm (Deiksácu, ty seš fakt mimo s těma svejma poznatkama, jdi se to doučit).
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DEIKSAC: 350 Hz taky nejsou basy.

    To, co tlumí basy, netlumí středy a vejšky, protože basy tlumí jen basopasti, laděný rezonátory a podobný věci. Ty můžou bejt vyrobený třeba ze dřeva nebo překližky a vejšky ani středy netlumí. Basy se netlumí molitanem ani závěsama a to, že se basopasti potahujou tkaninou, aby zároveň ještě tlumily i ty ostatní frekvence, není primární vlastnost basopastí, to je prostě přidanej matroš.

    Experimentovalo ještě Wilson Audio a možná Cervin Vega, těm bych to věřil, a závěry jsou nejednoznačný, hlavním mínusem je samozřejmě dojebaná směrovka. Když ti basy hraje pět různých subů rozmístěných v pěti bodech místosti, tak musíš mít kurva dobře spočítaný jejich děličky (a ne, nebudou ani na 500 ani na 350 Hz, budou na 100 a níže), výkony (čímž nemyslím "výkon bedny ve wattech", jak se spousta lidí plete a asi nikdy plést nepřestane) a obecně musíš zajistit, aby v poslechovým místě nevzniknul fázovej a prostorovej chaos. Závěry jsou všechno jen ne jednoznačný, pokud vím, JBL nikdy k praktické aplikaci nedošlo a vlastně jedinej systém, kterej sestával z těchto rozházených subů, bylo Wilson Audio WAMM, kterej stál i tehdy několik milionů a vyrobilo se jich třeba padesát na celou planetu. Rozhodně to není nic běžnýho, nedá se dosáhnout vynikajících výsledků bez měření a rozhodně se basy netlumí polštářema. Možná, jestli seš zvyklej na regálovky, tak máš změněnou představu o tom, co to basy doopravdy jsou. Ty ale mluvíš o středech. Basy jsou pod sto, stopadesát hertzů.
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    mel jsem to rict rovnou no
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    MACHALIK: stropy jsou myslim 2.8, mozna sem to s 30m2 prehnal, ale 25m2 to ma urcite.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    CHILDINTIME: Jestli máš cimru 30 m2, tak úplně beze zbytku zapomeň na škopky na muří noze, ty na tebe budou v takovým prostoru jenom křičet. Aj ty Cantony se tam ztratí, ale lepšího nic za tu cenu asi neseženeš (nota bene když skončí na 200 EUR). To musíš všechno říct, takový info. Ještě řekni, že máš 3+ m vysoký stropy.
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    … jenom k doplneni zadani, mistnost ma tak 30m2, je zamyslena jako hudebni, je v ni pianino + ten varhanni 'simulator', mista je dost a bedny jsou primarne na zkouseni toho varhanniho hrani + obcas poslech. Poslal bych fotku, ale do vanoc tam asi nepojedu a zadnou nemam. Regalovky mi prisly jako logicky levny reseni, ale zda se ze ty cantony jsou fakt ok a asi se je pokusim vyhrat v tu nedeli nebo kdy to konci.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    HERR_FLICK: jestli sis nevšim, tak jsem dal tip na aktivní regálovky za 250€ pár, doporučování sloupovek k počítači mi spíš přijde jako úlet, resp. použitelný možná v momentě, když máš 30m2 pokoj a stůl s počem tři metry od zdi
    a jinak zapoj si někdy voltmetr na výstup zesíku a schválně se pochlub na jaký úrovni typicky posloucháš, když si bedny vohulíš, jsem zvědavej, jestli vůbec přesáhneš 10W
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam