• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SKINvinylova grafika a reklama, rezaci a tiskove plottery
    Tento klub je urcen pro vsechny, kteri se zajimaji vynilovou grafiku a jeji pouziti v reklame. Rad bych zde mel smysluplnou diskuzi o cemkoli spojenem s timto tematem napr. nove trendy, navody, opravy starsich stroju, sdileni informaci o vyrobcich a dodavatelich plotteru, vinylu a inkoustu...

    Take bych uvital diskuzi nad tim jak vest firmu produkujici takovou reklamu, aby byla fair k majiteli, zamestnancum i zakaznikum.

    Na nastence naleznete uzitecne odkaz/y a v budoucnu podrobnejsi informace

    This board is for everyone interested in vinyl graphics and advertisment. I would like to have a meaningfull discussion about anything related to the topic, ie. new trends, tutourials, service of old machines, sharing information about producers and supliers of plotters, vinyls, inks...

    Also I would realy apreciate a discussion about how to run a vynil business in a way that is fair to the owner, employees and clients.

    You can find usefull link/s at the homepage


    btw. Hadky, nevhodny slovnik (Flames, strong words) = RO
    rozbalit záhlaví
    MIK23
    MIK23 --- ---
    FAEKAL: no zrovna tohohle bych se u Rolandu nebál. Pravděpodobnější by bylo, že by tenhle konkrétní stroj měl třeba vadu, ale celá série fakt ne. A to si ověřiš při koupi nějakým testovnim vyrezem
    FAEKAL
    FAEKAL --- ---
    MIK23: dik za info, ja mam s tiskovym Rolandem taky par let zkusenosti, ale jde mi ted hlavne o jeden konkretni plotr, ktery zvazuju zakoupit.
    Takze vlastne jen sonduju info jestli nejde treba o problemovy model, ktery bude soustavne v servisu.
    MIK23
    MIK23 --- ---
    FAEKAL: mam tisk v kombinaci s rezem od Rolandu. nahod o co jde, je to sice trochu jinde ale ten rez delaj +- stejne na vsech masinach. s rolandama delam 8 let, tak mozna pomuzu
    FAEKAL
    FAEKAL --- ---
    vlastni nebo ma tady nekdo zkusenost s Rolandem cx 24 ?
    MIK23
    MIK23 --- ---
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    MILLA: protože hodně z nich na tu látku nechytalo, ale nakonec jsme vyřešili Avery 500 uplně obyč s transparentním lepidlem a drží to o něco líp než přímo šablonovka.
    MILLA
    MILLA --- ---
    tak proč tam nenalepit normální levnou folii, každá po sundání papíru lepí
    GLUMON
    GLUMON --- ---
    RODRIGO_: tu bys už asi jen tak nesundal :)
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    RODRIGO_: látka bude navolno na rovné zemi
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    GLUMON: potřebuju udělat šablonu kterou nastříkám sprejem a pak za par hodin sundam, to nebude ta zažehlovací ne?
    GLUMON
    GLUMON --- ---
    RODRIGO_: na látku se dělají zažehlovací, jestli se to má někde ohýbat
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    Máte někdo zkušenosti se šablonovýma foliema? pořebuju rychle sehnat 18 metrů na plotru řezatelné 100-130 šíře, potřebuju aby to co nejvíc lepilo, aby se to udrželo na látce. díky
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    FMATEJU: tywe to bys byl nejvic...dik za ochotu...
    FMATEJU
    FMATEJU --- ---
    podivam se doma, jestli nenajdu nastaveni portu.
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    FMATEJU: jj driver mam samozrejme ale mam problem s COM portem....
    FMATEJU
    FMATEJU --- ---
    EATHAT: ja ho nekolik let mel. na jejich webu je driver, a pak staci rezat z corelu nebo illustratoru, jen to co chces rezat musi mit tloustku linky myslim 0,001 nebo o rad min.
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    Ahoj mam doma Roland CAMM-1 pnc-1000 uz jsem si dotisk na 3D tiskarne neexistujici soucastky..jako drzak nastroje atd...a ted nemuzu za zivyho boha donuttit tu potvoru komunikovat s PC...zkousel jsem to pres xp softem signtools ve spojeni s corelem nakym starym...a nemuzu to nejak dostat do portu...xpcka ho proste nevidej...nemate s timhle ancient kusem hardwaru nekdo zkusenost...?
    CLAD
    CLAD --- ---
    RODRIGO_: Presne na tomto plotteru jsem zkousel prorezat PP 0,5mm a neslo to.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RODRIGO_: na tom mandlu pevnější folii vícekrát neprojedeš protože máš problém se trefit přesně do toho místa kde už jsi byl. Možná to nějaký zvládnou ale mě se to nepodařilo tak jsem nakonec pořídil velkej rovnej plotr.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RODRIGO_: Tohle ti tu folii neprorizne, chce to plotr s rovným stolem, mandl je tak na pismenka.
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    RODRIGO_: ještě jsem trochu hledal a řezal bych vlastně nejspíš PP folie a prej to jde říká nějaký forum...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam