• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SKINvinylova grafika a reklama, rezaci a tiskove plottery
    Tento klub je urcen pro vsechny, kteri se zajimaji vynilovou grafiku a jeji pouziti v reklame. Rad bych zde mel smysluplnou diskuzi o cemkoli spojenem s timto tematem napr. nove trendy, navody, opravy starsich stroju, sdileni informaci o vyrobcich a dodavatelich plotteru, vinylu a inkoustu...

    Take bych uvital diskuzi nad tim jak vest firmu produkujici takovou reklamu, aby byla fair k majiteli, zamestnancum i zakaznikum.

    Na nastence naleznete uzitecne odkaz/y a v budoucnu podrobnejsi informace

    This board is for everyone interested in vinyl graphics and advertisment. I would like to have a meaningfull discussion about anything related to the topic, ie. new trends, tutourials, service of old machines, sharing information about producers and supliers of plotters, vinyls, inks...

    Also I would realy apreciate a discussion about how to run a vynil business in a way that is fair to the owner, employees and clients.

    You can find usefull link/s at the homepage


    btw. Hadky, nevhodny slovnik (Flames, strong words) = RO
    rozbalit záhlaví
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MILAZAJICEK: no samozrejme, hlavu si budu muset udelat zrovna to studuju jak moc je to narocny v domacich podminkach. presnost 0.03 apod fakt nepovazuju za nutnou spokojim se s presnosti 0.5 a spis dosahnu lepsi.

    uz vim co je ten uhel, je uhel ktery ma nuz od kolmice k rezanymu materialu. ale porad nevim co je offset.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RAINBOF: no spis potřebuješ tangenciální hlavu nůžem je otáčeno. Otáčí se sám ten vlecenej. Já mám teda na prodej aristomat 1310 měl jsem i mimaki. Tam byl nůž na lepenku.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MIK23:
    uz to vim musim sehnat tangencialni nuz :). ten se pri rezanu nataci. na drzeni materialu profici pouzivaj podtlakovy pridrzeni (prici se mi tomu rikat vakuum) jenze kdyz se nevzdam sveho puvodniho napadu s plotterem tak to, ze z modelu neco vypadne moc nevadi je treba s tim pocitat rezat zevnitr ven a udelat si pauzu abych mohl vyrez (treba okno) vyndat. jasny je ze to je spis na zakladni veci ale bude to ono.

    taky se pouzivaji vlecny noze ale pokud sem to pochopil spravne je to velka krava.

    otazky nakonec: co u nozu znamena udaj ofset ?
    znamena uhel uhel ostri noze ? nebo je to uhel jeho zkoseni ?
    MIK23
    MIK23 --- ---
    RAINBOF: tak s tím bohužel neporadím. Pokud to ale nějak vyřešíš, dej vědět.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MIK23: stolovej je velkej ale koukam ze bych ho spichnul z toho co mam doma. co se tam dava za ty noze ?
    MIK23
    MIK23 --- ---
    RAINBOF: hledej nekohokdo má stolový plotr. Jejich ceny jsou v řádech stovek tisíc a alternativa k tomu není
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MIK23: premejsim o tom znovu a musim konstatovat ze mas pravdu :) navic pak problem s kolmou zmenou smeru. achjo.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MIK23: jasně, a měli by jste tip na správnej ? jde mi o domácí bastl :) návrat s nožem dole si ohlídám při slicování. Mam v plánu implementovat gcode abych mohl pouzivat slicer ktery k tomu uz snadno donutim :). Ja nechci velkou kravu delam veci do 15cm jako auticka a domecky.
    MIK23
    MIK23 --- ---
    Materiál je v tomto případě nehybny a hýbe se hlava s nožem. Ty máš klasiku na fólie, protože se hýbe materiál voděný kolečky. Jakmile by jsi část lepenky prorizl a materiál se vracel zpět na další řez, proriznuta část by vypadla a bylo by po řezání
    MIK23
    MIK23 --- ---
    RAINBOF: tohle pouzdro je na řezací ploty Roland, které se používají na řezání fólii. Lepenku to proriznout pořádně nedokáže. Nůž z pouzdra vycuhuje ani ne o milimetr. Ikdyz ho vysunes více, nebude to stačit protože břit nože má cca taky milimetr.
    Obecně na řezání desek se používají jiné ploty než máš. Tzv stolove plotry https://www.google.cz/...tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjolufnn8jZAhWNC-wKHeugDZUQ_AUIESgB&biw=360&bih=560
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ten plotter zde:
    január 2011
    http://blog.3b2.sk/igi/2011/01/default.aspx
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Ahoj,

    Mám doma starý československý plotter Aritma Minigraf který byl vyroben pro to aby držel nějaké pero a kreslil blbosti na papír. Pero vypadalo jako krátký popisovač 0.8mm od centropenu je tam na to přítlačný šroubek.
    Plotter má poměrně velkorysou funkci zdvih pera snad o 5mm takže řezání 2mm lepenky by měl zvládnout.

    Potřeboval bych doporučit:
    - řezací pero, které si s lepenkou této tloušťky poradí, Jsem lecos si schopen udělat sám
    - něco "pod" to pero, zatím jsem zvažoval tam dát lino je levný a snadno se bude měnit.

    napadlo mne že by tam mohlo jít něco jako toto:
    Držák nože Roland Black 12 mm | ReklamniTechnologie.cz
    https://www.reklamnitechnologie.cz/detail/1610-drzak-noze-roland-black-12-mm

    nikde ale nemůžu najít jak ten nůž "vyskakuje" (jak se to ovládá myslím" a o kolik.

    jo ještě, cílem je ušetřit si práci při dělání modelů z lepenky pro syna s tím že řešení zůstane maličký a nebude mi překážet.
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    HORST_FUCHS: pošta
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    HORST_FUCHS: nejde říct, podle náročnosti motivu/času jak se to bude dlouho řezat. +- počítej třeba kolem 2 až 3 stovek za jednu šablonu.
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    HORST_FUCHS: to budeš potřebovat právě stolovej plotter. Nám dělají šablony v Brně v tiskárně Helbich, maximální formát A0 (skoro) a dělají to z 1,5mm folie. Ale při opakovaným stříkání sprejem se na tom dělá slušná krusta barvy a hrozí popraskání, chce to otírat. Jinak na kompresor a vodní bázy to je v pohodě.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    SUUVA: lepi ale nepatrne. Oracal dělá primo maskovací film ale ten lepí. Ty plotry potřebují aby ta fólie byla na nejakym podkladu a když by nelepila nebude tam držet a místo prořezávání ji pohrnes před sebou.. Pevnou fólií by jsi mohl řezat laserem. Second hand záleží na stavu. A jak to koupíš občas nějaký za školení neni na skodu. Jako u všeho. Přijatelná kvalita je pro tebe vcem? Ono i ze značkových strojů umí lidi vykouzlit dost neprijatelnej výsledek. To nevím ale rovnou bych z ty věty vypustil slovo nejlevnější. Možná se víc rozepis co s tím chceš dělat.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    HORST_FUCHS: já na ty účely používal prenosku.
    SUUVA
    SUUVA --- ---
    Ahoj hledam radu. Porizeni rezaciho ploteru: ma smysl koupit secondhand starsi s kompem s nainstalovanym softwarem nebo je to slapnuri vedle? Jsou treba novy cinsky plotry z amazonu nebo ebaye schopny rezat v prijatelny kvalite? Posledni otazka jaky existuje nejlevnejsi kombinovany plotr co umi tisk a zaroven reze? Nachazim Jen graphtec mimaki a Roland a tam jsou castky obri a vetsinou jen na vyzadani
    MALY_BOBIK
    MALY_BOBIK --- ---
    zdravim potreboval bych mensi radu :)
    delam v praci v programu CASmate-Cut a obcasne se mi stane ze po exportu dat z corelu mam nektere veci nekolikrat na sobe. Nevite kde by mohla byt chyba ?
    pripadne jak v casmate docilim toho abych z tech X objektu udelal jeden.

    Diky
    MIK23
    MIK23 --- ---
    POWEROFSTYLE: třeba u mě. Pošta
    POWEROFSTYLE
    POWEROFSTYLE --- ---
    Zdravím ve spolek. Poradíte mi prosím,kde si v Praze mohu nechat něco vyříznout pomocí plotru? díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam