• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKLO: napadla me kacirska myslenka jestli gagarinovic poljoty se sice do vesmiru podivaly ale kdyz sundali dynko tak se jim vysypal strojek. :)
    MIKLO
    MIKLO --- ---
    JOPS: První ve vesmíru byly Poljoty, Fortis v té době dělal úplně průměrné hodinky. Oni mají od devadesátek nějakej NASA certifikát myslím, jakože to jsou oficiální hodinky pro mise do vesmíru, ale asi to budou taky jen na vybrané záležitosti. Na dýnku B42 je nějaká vesmírná stanice, k té se to podle mě váže.
    JIKE
    JIKE --- ---
    PETGRIDUS: díky!!!
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    jediny co me trochu irituje je ta spodni spona nebo co to je.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    STEPNI_VLK: + padák
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    The New Microsoft Band: Live Healthier and Achieve More
    http://www.youtube.com/watch?v=DBmKfkReBC4


    Snímače: akcelerometr, gyroskop, GPS, barometr, ambientní, UV senzor, mikrofon, teploměr, snímač kožního odporu, snímač vodivosti kůže, měřič tepu

    Cena: 249 $
    JAZZWEC
    JAZZWEC --- ---
    co to ma za hodinky nas predseda tuto na tej fotke?

    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    LEXXA: Mel poljot strela man pocit.
    VACA
    VACA --- ---
    JOPS: o Fortiskach jsem zachytil nějakou zmínku, že model "Fortis B-42" je snad od roku 94 oficiálně zařazenej pro kosmonauty, ale zdroj po ruce nemám...
    VACA
    VACA --- ---
    btw z teh všech hodinek co letěli do vesmíru (a že jich bylo) jsou taky docela zajímavý tyhle retro stopky od Heuera na "vlněnym" náramku :D

    Heuer 2915-A
    VACA
    VACA --- ---
    JOPS: tohle je mi neznámou, orvní hodinky ve vesmíru ale asi byli nejaký Sturmanskie s Gagarinem

    asi něco na tenhle způsob...



    http://wornandwound.com/2015/01/15/watches-space-yuri-gagarin/ ...
    C4RC455
    C4RC455 --- ---
    JOPS: Sry ale v tomhle se neorientuju. Hodně štěstí s googlem :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    JOPS: ja myslim ze jo. tusim ze to byly nejake rakety ci jakeho slaka...
    JOPS
    JOPS --- ---
    LEXXA: spis, jestli mel hodinky :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    JOPS: gagarin mel fortisy? :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    C4RC455: huh, koukam, ze jsem asi neco pil, ale v 9:46 mi to prijde dost nepravdepodobny :)

    Dotaz spis znel, jak to je s hodinkama Fortis, ja mam pocit, ze o tech jsem cetl, ze byly prvni ve vesmiru. Ale nikde jsem se nedocetl, zda chodily po mesici.
    C4RC455
    C4RC455 --- ---
    JOPS: asi nemluvím řečí tvého kmene ;) mohl by si mi to nějak polopatisticky?
    JOPS
    JOPS --- ---
    C4RC455: a jak to je se znackou Fortis ? Tyto hodinky byly prvni ve vesmiru ?
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    VACA: uz po nich koukam strasne dlouho..
    VACA
    VACA --- ---
    C4RC455: na značce Bulova je navíc zajímavé, že zakladatel byl českej emigrant kerej se v emerice snažil prosadit na trh se svejma hodinkama.

    Stručně řečeno, jejich strojek Accutron byl ve svý době nejpřesnější a obsahoval nejméně pohyblivejch dílů.
    Je to ale technicky delikátní záležitost. Iciátorem pohybu je zde ladička podobná té co se s ní ladí piano. Krokové kolo které svými kmity "postrkává" má 300zubů přičemž jeho průměr je necelý 2,5mm! Ladička je naladěna na nějakejch 360hz (škoda, že ne 440:) což je frekvence při které se krokové kolečko točí vskutku rychle, ale to je právě způsob jak dramaticky zvýšit přesnost strojku.
    (To kolečko je tak malinkatý a zuby tak titerný, (okolo 1/100mm) že jeho výrobní postupy jsou dodnes tajemstvím, a ani s dnešní technologií není zdaleka jednoduché dosáhnout kýženého výsledku. :)

    Pro oko lahodící benefit tohoto stroje pak je to, že ručička má neskutečně plynulej pohyb, kam se na ni hrabe eta s nějakejma 4 nebo v lepšim případě 8hz... :)

    Strojky vyrobené firmou Bulova na bázi Accutronu byly mimojiné použity i přímo v palubních přístrojích Apolla a dalších zařízeních používaných v průněhu mise. (některé jsou na měsíci dodnes)
    Pak ovšem přišel crystal se stálou oscilací a Bulova šel od válu :)

    Nicméně z mojeho pohledu jsou to na svou dobu technicky vrcholně zvládnuté, velice zajímavé hodinky s historií která sahá až k nám do čech.


    Na ebay se však daj opatřit v mnoha podobách, a to buď s průhledem na strojek, kde dobře vidět cívka uvnitř ladičky, na které je navinuto 90metrů drátku:)




    ale pozor, originálné s průhledem byly udělané jen omezené série, většina z tech co jsou na ebay jsou předělávky



    A nebo za mě must have model Astronaut.




    A nejsou ani nijak nedostupný...
    C4RC455
    C4RC455 --- ---
    Takže nejen Omegy chodily po měsíci... Byly tam teda jenom dvě značky nebo jich bylo víc?
    Only privately-owned astronaut wristwatch worn on the moon heads to auction | collectSPACE
    http://www.collectspace.com/news/news-093015a-apollo-moon-watch-bulova.html

    Btw pochopil jsem správně, že to byl model vytvořený pro něj a nedají se koupit, krom v aukci?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam