• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    Napadla mne taková věc....

    (ano, zkusil jsem google a zdá se mi z výsledků hledání, že taková věc funguje jen na západě).

    Půjčovna hodinek, dobrý den.

    Jsem člověk, který si dokáže během řekněme jednoho roku ušetřit na hodinky za 100.000 CZK. Není to pro mne uplně snadné, ale zároveň to není úplně nedosažitelné.

    Zároveň se mi zdá, že lidí, jako jsem právě popsal, není úplně málo a troufám si řici, že že popsaná cenová kategorie je určitým mediánem Čechů/Poláků/Slováků/Maďarů, kteří se zajímají o hodinky.

    Mohu se sejít relativně s kýmkoli z Chrhonomagu v baru a dané hodinky si zkusit na ruce. Stojí to asi tři piva. Už jsem to dokonce dvakrát udělal. Steně jako můžu jít k Bechyně či Dušákovi a hezky se tvářit namístního sales rep. Bude to trvat tak deset minut a .... a pak nic. Tato krátká zkušenost mi ale nic nevypoví o tom, jaké to je s danými hodinkami vstávat, nařizovat je, koukat se na ně v noci a snažit se odečítst čast, vyhrnovat okolo nich rukáv od svetru, pak košili v divadle, pohled při řízení auta, pak u procházky v parku s děvčetem... Na to vše je potřeba aspoň týden.

    Promýšlím tedy projekt "sdílení hodinek" v českém, potažmo sdředoevropském prostoru.

    Nyní přichzí moje anketní otázka:

    Pokud se budeme bavit o pořizovací ceně 100-200 CZK tisíc (Speedmaster, Explorer, Submariner, etc... )

    - kolik by podle Vás měla býti pronájmová cena na jeden týden?
    - kolik by podle Vás měla býti vratná záloha daného člověka "in advance"? (Tedy "uživatelova" jistina, aby se mohl

    předem děkuji za odpovědi, dost možná vynalézám kolo, ale zdá se mi, že ve středoevropském prostoru je tento projekt dražší pro koncové uživatele, než řekněme v zemích BeNeLuxu, protože východní Evropa, nedůvěra, adt...

    jsem zvědavý na Vaše reakce :)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    8BB76E1: Japonci jsou ovykle IN, když si objednáš s výrobkem i deklarovanou fakturační cenu ;)
    SLAMITCH
    SLAMITCH --- ---
    Aha, tak už je to neaktivní :(
    SLAMITCH
    SLAMITCH --- ---
    Seiko Coctail ještě 4 dny na Massdropu za 249,- USD. To by možná stálo za hřích :)
    Seiko Presage "Cocktail Time" Automatic Watch | Price & Reviews | Massdrop
    https://www.massdrop.com/...m=Daily%20Promotional&utm_content=1512829297310.768435068675155415108235

    Nejradši mám tuhle verzi




    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    NEVILL: což mi připomíná, že možná stačí jen počkat do roku 2019.. https://zahranicni.ihned.cz/...i-eu-a-japonsko-chystaji-dohodu-o-volnem-obchodu-vydela-na-ni-i-cesko
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    SUBTITLES017: možná mají britské ostrovy nějakou dohodu o bezcelním obchodu s Hong Kongem...nebo vysoké bezcelní limity...?
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    8BB76E1: mne chytli vždycky všechno odevsud snad...:) mam na tohle smůlu, proto bych to radši řešil jinak no.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    SUBTITLES017: dokonce to vypadá, že hodinky jsou jedna z položek, na které se zaměřili.. mám odesláno směr jp -> cz desítky balíků, a z těch všech na celnici chytli jen jeden - balíček s hodinkama.. i když jsem napsal cenu 10 usd.. nakonec to sice prošlo bez cla, ale musel jsem jim psát mail.. paradoxně třeba cca 9 kg ems s plastovýma modelama prošel bez problému..
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    JOHN_LENON: tak smele do toho. ja odolavam kvuli tem zlatym indexum. ale nevim jak dlouho mi to vydrzi. jdm alpinisty zacinaji mit takovou tu vintage collectors patinu a bojim se ze az mi zlata prestane vadit tak budu muset prodat ledvinu.
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    lokaci tam ma Hong Kong.. ale posílají to z Irska.. tak nevim jak to ma vymyšlený..

    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    LEXXA: víš jak, já chci hodinky, ne řešit fake s ebayem.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    JOHN_LENON: pisou "100% GENUINE PRODUCT. Beware of counterfeit items sold on eBay." takze pokud ti hodinar rekne ze je to fake to za tebe vyresi ebay a ne prodejce.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    SUBTITLES017: právě proto mi to příjde divný. je to jdm model. musel to nějak do tý anglie dotáhnout. ale jak říkám, budu rád, když to bude v cajku. jestli to objednáváš, dej vědět, jak to dopadlo. :)
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    JOHN_LENON: 8400,--.. téměř stejná cena jako z Japonska..akorat bez nutnosti platit clo a dph.. vzhledem k hodnocení toho prodávajícího jsem si téměř jistý, ze to je v cajku
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    JOHN_LENON: jestli to neni fake. tak budu mit vánoce
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    SUBTITLES017: to je nějak moc levný
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    JOHN_LENON:
    NEVILL: mno tak to mozna tedy opravdu spis takhle..

    SEIKO SARB017 Mechanical Alpinist Automatic Men/s Leather Watch *UK* TAX FREE | eBay
    https://www.ebay.co.uk/...-FREE/272353793994?epid=21008212364&hash=item3f698d17ca:g:UaIAAOSwgZ1XwAfN
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    SUBTITLES017: jo, přesně...copak clo, to je celkem zanedbatelné, ale to DPH je na prd... :O/
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    SUBTITLES017: komplet výpalné.
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    TWISTRABBIT: btw z Japonska to bude urcite + clo, coz?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam