• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    DOTY
    DOTY --- ---
    Uvazuji o koupi. Mate je nekdo? Jak slapou?

    GRIP
    GRIP --- ---
    LEXXA: řeší se to tady: https://forums.watchuseek.com/f2/urban-gentry-4881977-4.html
    tady někdo dával na vyjádření na chronomag, nenašel jsem to v tom WUS foru:
    Hello! IP owner here. I contacted Tristano G. Veneto ("TGV") requesting that he remove the offending copyrighted images from his videos. He refused to do so, saying that he would "credit" me for using my intellectual property.
    "Credit" doesn't put food in my cat's bowl.
    So I filed DMCA takedown requests with YouTube.
    And now, I will read the rest of the comments...
    Kind regards, Gerald.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    HERMAION: Solar nemají, ale ta baterka chvíli vydrží, mám dojem že to bude už tak tři roky co jsem ji měnil naposled...

    Ohledně tlakové odolnosti nevím, hádal bych že tu musí platit že co je tvrdé, to je zároveň křehké, ovšem sklíčko u hodinek je malá plocha a safír je hodně tvrdý, to by muselo být nějaké extrémnější zacházení aby prasknul.
    HERMAION
    HERMAION --- ---
    NEVILL: Diky za tip, vypadaji dobre. Ovsem pokud jsem se dival spravne, nemaji solar pohon ani rizeni radiem, coz jsou me hlavni pozadavky. Model Tissot T-Touch Expert Solar II solar ma, ale cenou je vysoko nad stropem.
    Ad safir - predpokladam, ze i ten se da poskrabat. Spis se mi nepodarilo dohledat zadne prakticke testy tlakove odolnosti safiru, pouze scratch testy.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    GRIP: tyjo, proc zo zabanovali?
    GRIP
    GRIP --- ---
    NOPOLICE: nemám zkušenost se Stowa, ale TGV, resp. Urban Gentry měl na ně moc pkěnou recenzi - jeho zatím poslední video před YT banem.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    HERMAION: Ad safír - poškrábat se dá všechno, ale to už musí být pořádný škrábanec aby to na safíru zanechalo stopu. Ono dost pomůže když je to sklíčko trochu zapuštěné, třeba ty T-Touch co jsem zmiňoval ho trochu zapuštěné mají, mám jejich první generaci už nějakých osm let a pouzdro i kovový tah mají nejeden škrábanec, ale sklíčko je stále jako nové. Neříkám že T-Touch jsou kdovíjaké outdoor hodinky, ale zrovna tohle na nich mám rád...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    HERMAION: Nevím, za ty peníze by se daly koupit třeba Tissot T-Touch 2, které mají dost podobné funkce...
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    Wengery jsem pustil k vodě a šel jsem se podívat taky do Chronoshopu, abych si zkusil hodinky na který celkem často koukám na webu a strašně se mi líbily tyhle Archimede:
    Archimede Pilot 39H UA7969-A4.2 | Chronoshop.cz
    https://www.chronoshop.cz/archimede-pilot-m-39/archimede-pilot-39h
    a když už jsem tak o nich uvažoval, vzpomněl jsem si na Stowy Marine, který jsou za stejnou cenu:
    Marine Klassik 40 arabisch weiß Datum | Uhrenmanufaktur seit 1927
    https://www.stowa.de/Marine+klassik+40+arabisch+weiss.htm

    Máte se Stowou někdo zkušenost? Blbý je, že se dají koupit jenom u nich. Pořízení je ještě v pohodě, mám cestu skoro kolem, tak se tam pojedu podívat, ale co třeba následnej servis, záruka apod? Jsou na ně veskrze pozitivní recenze, ale na google mají i nějaký negativní jak s nima řeší dlouhý měsíce nějakou vadu, tak mě zajimaj vaše zkušenosti.
    HERMAION
    HERMAION --- ---
    Zdravim. Planuju poridit Protreky, nejlepe na neustale noseni, na outdoor predevsim. Po delsim vybirani zustaly PRW-6600YB-3 a PRW-7000-3.

    Ty 7k jsou podstatne drazsi, a tak zapolim s duvody, proc za ne zaplatit tolik. Kosmetika je jasna, do 7k jsem se zahledel na prvni pohled. Pro ne hovori taky luminiscence indexu a nominalni vodeodolnost 200M (vs. 100M). Ovsem netusim, zda se ten rozdil projevi v praxi pri obcasnem melkem potapeni.
    V pripade safiroveho sklicka si zas nejsem jisty, zda je to pro narocnejsi aktivitu vyhoda, nemam zadnou zkusenost. Spis hodinkama o neco strejchnu, nez je vystavim silnemu narazu, na druhou stranu skrabance lepsi nez rozmlacene sklo.

    Budu rad za jakekoli souvisejici zkusenosti, doporuceni, upozorneni etc., abych osvezil rozhodovaci proces. Diky.
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    MADCAT: Ono pro ty Garminy hovoří to, že několikrát týdně s nimi běhám - proto jsem si je koupil. A mají takový hezký čistý design.
    Ale kdybych jel na nějakou výpravu do divočiny nebo na déle někam ven vzal bych si ty Casia.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    VOJTAM: Odhlídnu-li od funkcí, radši bych na své ruce nosil ty Casia :) Hmm, a možná i pokud k nim přihlédnu :)
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    Jenom zymyšlení - je zajímavé jak se chutě vyvíjejí buď s věkem nebo spíš s namlsaností...
    Nosíval jsem Casia PRW-5000T a měl je za ty nejkrásnější hodiny, pak jsem si ale k narozeninám koupil Garminy Fenix 3ky a najednou se mi na ruce nelíbí jiné hodinky než ty - buď mi připadají malé, nebo málo masivní nebo nemají požadované funkce :(

    vs
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    vtipny :)



    RODWY
    RODWY --- ---
    AWAKE - FRENCH DESIGNER WATCH TO END OCEAN PLASTIC POLLUTION by AWAKE WATCHES — Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/...ustainable-watch-ever-made?ref=discovery&term=watch%20ocean%20plastic
    RODWY
    RODWY --- ---
    DRAGON: to je asi vec nazoru!pro me je to jeden z mala designu co bych snes.)
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    .. mám swatch anticorro, docela jsem jim dával(dílna, vedro , voda..) , ale naposled jsem byl na koncertě Gutalaxu a jak jsem hrozil a pogoval , tak jsem jim asi nějak ublížil a nejdou..jen nepatrně kmitá vteřinovka.. baterka daná nová.. neznám žádného odborníka hodináře, co myslíte , daj se zachránit?
    RODWY
    RODWY --- ---
    JOPS: taky po nich ted pokukuju.)
    ikdyz bych asi radsi quartz
    AFROMEN
    AFROMEN --- ---
    Máte někdo zkušenosti s těmahle?
    PRO TREK--> CASIO PRO TREK – Outdoor- und Trekking-Uhren für Profis
    https://www.protrek.eu/euro/collection/prg-600yb-3er/#

    Jak je hodnotíte? Případně doporučení na podobné designově, funkčně?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DRIZDIK: Že by to byla součást designu číselníku od studia Marvil? :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam