• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    NARVAH: můžou být např zmagnetizované. Mráz jim určitě nevadí. Ale obecně je to složitý stroj, oleje atd, takže se to prostě stává a musí se servisovat co pár let.
    Hodinář ti je odmagnetizuje a seřídí na počkání asi, s tím Vibrografem je to pro něj práce na pár minut.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    NARVAH: Protože přesnost hodinek ovlivňuje spousta faktorů, od jejich polohy (to jak je nosíš), teploty atd .. Tři minuty jsou dost, ale standard ETA 2824-2 má +- 30s na den ..
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    DRIZDIK: a čím to, že ti prodaj hodinky který šlapou o 3 minuty napřed denně? to mě udivuje, že to nezkontrolujou předtím. nebo možná před půl rokem šlapaly nový dobře, možná sem je pár nocí nechal v autě přes noc, když mrzlo, a pak se zrychlily, nevím..
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    NARVAH: Říká se tomu česky Vibrograf, pokud se nepletu
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    díky.. koukám, že na to maj dokonce digitální meřiče, tak pak se nemusí čekat třeba den, aby se zjistilo, jestli ten zákrok byl efektivní (mé laické představy)..
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    NARVAH: ano :)
    How to regulate a mechanical watch - watch repair tutorial
    https://www.youtube.com/watch?v=zQKoksLz12g
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    Jak se technicky seřizují hodinky (mám certiny, automaty), když se předbíhají? To hodinář ve strojku pootočí nějakou součástkou? ;)
    SUMPTN
    SUMPTN --- ---
    KOLOCH: A nebo Dušak, ten je certifikovan na Omega
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    KOLOCH: pražské hodinářství na barrandově.

    knespl & mejzlik ve střešovicích.

    hodinářství vyšehrad kousek od ministerstva spravedlnosti.
    KOLOCH
    KOLOCH --- ---
    Zdravim,

    prosim o radu. Vlastnim mechanicky hodinky Omega. Puvodem kapesni hodinky predelany na naramkovy. Asi uderem do korunky prestal strojek jit. Nemate typ na nejakyho sikovnyho opravare v Praze?

    Diky.
    SLAMITCH
    SLAMITCH --- ---
    Nečekal jsem to, ale skeleton Rolex se mi moc líbí :)
    The Andrea Pirlo Project | Artisans de Geneve
    https://www.artisansdegeneve.com/en/customizations/andrea-pirlo/

    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    Nechcete je nekdo?

    Nemam pro ponoseni.

    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Chytré hodinky trápí Švýcary. Export klasických hodinek je nejnižší od roku 1984 – MobilMania.cz
    https://www.mobilmania.cz/...klasickych-hodinek-je-nejnizsi-od-roku-1984/sc-3-a-1347069/default.aspx

    Zvyšující se poptávka po chytrých hodinkách, zaměření trhu na prodej použitých hodinek od značek jako Rolex či Patek Philippe, ale také neklidná situace v Hongkongu. I to důvody pro pokles švýcarského exportu klasických hodinek. Vývoz je podle federace Swiss Watch nejnižší od roku 1984.
    HANY33
    HANY33 --- ---
    Vánoční kauf.

    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MANZONER
    MANZONER --- ---
    JAKUBMOKRIS: Mám ty samé, jsou to držáci. Jen škoda, že ve tmě nejdou vidět “digi”. Jinak super
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    JAKUBMOKRIS: Já mám nějaké ProTreky se solárem... kupoval jsem je použité asi před 5-ti lety a dodnes funguji bez problemu.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    JAKUBMOKRIS: panelum je to jedno, spíš ta baterka chce občas vyměnit . rekne6me 6 - 10 let.

    ale k těm panelum - jsou napevno, takže tam by byl asi namístě rovnou celý modul.

    já mám na gw-9400-1er a mám od flexy tupky na skle, to prý měnit bohužel nejde.

    Jinak ale skvělý hodinky na outdoor. přežily se mnou uz ledacos, pouzdro budu měnit teď potřetí. :)

    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    JOHN_LENON: Dík, budu na to myslet! Zvažuju koupit nějakého vyššího modelu pro manželku, nejlépe se solárním napájením. Jak jsou na tom tyhle solární panýlky s výdrží? A dá se to pak vyměnit?
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    JAKUBMOKRIS: troška snahy a navždy. až se ti dojebe pouzdro, stačí napsat mail na fast čr a pošlou ti do nějaký jejich pobočky nový. cena kolem 1k. doma si to vyměníš sám.

    modul je to samý, jen dražší.
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    Nejsem žádný znalec, ale prostě jsem potřeboval hodinky, které vydrží a nestojí majlant. A tohle je pro mě možná až moc velkej luxus. Uvidím, jak dlouho mi dokážou sloužit.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam