• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    TANTRAMAN: Co je ta černá rafička vlevo? Po 5 dnech zase spadne na nulu?
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    GLOBETROTTER: Akumulátor by měl byt někde na hraně životnosti, co si matně pamatuju. Proste pocitej s tím, ze časem odejde. Ale není to zase tak zásadní investice.

    V koscomu možná na počkání. Ale než se tam vydas, nejdřív tam zavolej, jestli budou mít ten tvůj akumulátor na skladě.

    Těsnění bych určitě vyměnil. Po 12 letech to proste degraduje, je to spotřební materiál. A Zase. Ne zásadní investice. To ale asi na počkání nebude.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    GLOBETROTTER: Tesneni vydrzi tak dva tri roky, pak uz nejde cekat, ze plati treba 10Bar tesnost. Muze a nemusi. Kdyz budes hodinky mydlit a umyvat s nima auto, vydrzi ta guma min.

    Accu stoji asi sedm stovek a maji je snad vsichni trochu lepsi hodinari. Vydrzi kolem 6-8 let cyklovani, nez se ta kapacita zmensi uz moc. Nechces ji nechavat vybit do nuly, to ji po par takovych dojezdech zlikviduje.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    Mám solární Seika, koupil jsem je někdy kolem roku 2010. Zamýšlené jako hodinky k obleku, většinu času nenošené. Několikrát několik měsíců mimo sluneční svit, vteřinovka chudinka poskakovala silou vůle. Posledních cca 5 let pravidelně nabíjené a poslední rok nošené denně. Přesnost cca sekundu za měsíc a díky tomu se s nimi už nechci rozloučit.
    Může mi někdo poradit co s životností akumulátoru a těsnění? Do vody je nenosím, ale může se stát. Kdy má smysl je dát do servisu na výměnu těsnění a akumulátoru? A bude správná volba Koscom?
    Předem díky za rady
    JIRKA207
    JIRKA207 --- ---
    SBGA465 taky nevypadaji zle...:-)
    JIRKA207
    JIRKA207 --- ---
    JOHN_LENON: No libi se mi bohuzel SBGA211G :-)
    Dekuji za pohled!
    Mrknu na ty cos poslal.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    JIRKA207: Par postřehů z dosavadního hodinkoveho života.

    Nikdy neber náhražky. Par dní ti to bude dělat radost, ale pak zjistíš, ze bys radši počkal a nasetril na ty tvoje dreamwatch.

    Mám to z vlastní zkušenosti a i další podobně postižení mi to potvrdili.


    U snowflake si vyber, kterou chceš referenci. Ačkoliv se to nezdá, jsou v nich celkem rozdíly.


    Springdrive je bomba.


    A ještě než si pro ne pujdes, podívej se na sbga413 nebo sbga415. :)
    JIRKA207
    JIRKA207 --- ---
    Libi se mi Grand Seiko snowflake...ale jeste chvilku potrva, nez na ne nasetrim :)

    A tak hledam nejake alternativy... s nizsim budgetem
    Jsou tohle pomer cena/vykon dobre hodinky?
    Seiko Presage SPB165J1 Sharp Edged Series | Helveti.cz
    https://www.helveti.cz/seiko-presage-spb165j1
    nebo treba
    Seiko Presage SPB277J1 Zero Halliburton Limited Edition | Helveti.cz
    https://www.helveti.cz/seiko-presage-spb277j1-zero-halliburton-limited-edition

    Zjistuju, ze podobnych hodinek v cistem klasickem stylu (s bilym cifernikem) s nejakym slusnejsim strojkem se moc neprodava...nebo je neumim najit..

    Rad si necham poradit a dekuji ;-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    BEREGOND: Hele... Jsem trouba. Já jak čtu rychle a nepozorně maily, tak jsem myslel, že jdu na A. Lange & Sohne a ve skutečnosti jsem přišel na Glashutte Original.
    Ale i tak to bylo super. :)
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    JOHN_LENON: kde to bylo, sel bych hned.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    JUNGLER: i když vlastně ne... až moc jsem si zvykl na otočnou lunetu a velmi nerad bych se s ní loučil.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    TANTRAMAN: mít tyhle hodinky uvnitř Spring drive a trochu větší pouzdro, tak jsou to moje jednoznačný OWG favoritky :)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    TANTRAMAN: Ty jsou divny. Dole more mista, ale ukroji cisla. A ukrojeny cisla jsou zverstvo obecne.
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    Sbgn003

    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    XMEDA:
    KOUDY: závidím velké hoblinky. Já restauruji a to je v zásadě jen jemný prach. Na hoblinku čekám tak rok :D
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Dneska večer jdu na předváděčku A. Lange & Sohne.


    Nepotkam se tam s někým? 🙃
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam