• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MARCELLEKavárny
    TEA_OF_CUP
    TEA_OF_CUP --- ---
    MARCELLE: tak na rozpékané croissanty se budu muset zastavit :)
    JELLY
    JELLY --- ---
    MARCELLE: ty jo tak to chci do brna.. ihned!:)
    KATIA
    KATIA --- ---
    NAVARA: ilegalni bys mel bejt ty, jen co se dostanu do brna, tak bezim na cheesecake :-) jesteze to mam do bakaly ze skoly tak blizko :-) diky za tip!
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MARCELLE: dopoledne slusni lidi pracujou :P

    (a cheesecake je zlo, mel by byt ilegalni)

    MARCELLE
    MARCELLE --- ---
    hlasim novinky v BAKALA cefe brno. mame nove ovocne kolace 28,-, cheese cake 45,-, jahodovy, merunkovy, mandarinkovy rez 29,- myslim. plus cerstve rozpekane maslove croisanty za 18,-
    dale mozzarelove tousty s pestem a couscous na nove zpusoby.
    poctete nas nasi navstevou, hlavne dopoledne se za barem obcas nudime :)
    MARCELLE
    MARCELLE --- ---
    AHASVER: pardon, to ja rozpoutala zbytecnou debatu.
    TEA_OF_CUP: taky moje oblibena. posledni dobou je vcelku problem chytnout tam vecir misto. a ty stolky uprostred me nebavi.
    TEA_OF_CUP
    TEA_OF_CUP --- ---
    tak jsem se byla podívat v tom podnebí a musím říct, že se mi tam dost zalíbilo.
    moc příjemná obsluha, dobrý kafe, příznivé ceny a skvělá domácí bábovka za 14 korun, ta mě nadchla.
    a to odvětrávání je fakt poznat, proti podobrazům úplná lahoda, žádný slzící oči a tak.
    LAVA
    LAVA --- ---
    AHASVER: často je nejvetsi chybou se nezeptat, to se mi stava furt:D
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    oka, díky za rady...
    poptám se školitelek na čištění, měl jsem za to, že to je moje chyba, tak jsem se na nic podobnýho neptal
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    TIGRE: Teplotama to nebude, technologicky v 90% pripadu nemuzou kolisat ve vetsim rozmezi nez 10stupnu (regulace teploty je resena tlakem).

    AHASVER: Videl bych problem v cistote..Z kavy se usazuji v pakach horciny a oleje, ktery maji prave nakyslou chut..Pokud ty paky vycistis tim ze je proplachnes cistici chemii spolu s hlavama na konci smeny je to malo..MUsi se pres noc koupat v ty chemii a nebo jednou za tejden do nich nasypat louh a nechat je proplachnout(drsnejsi metoda). A pak muze byt problem v kavovy surovine, ale to by byly vsechny kafata hnusny!!Takze navrhuju vycistit..
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    AHASVER: Je to docela casty jev, sam jsem ho v kaverenskych dobach zazil - laicke vysvetleni ktere mi bylo sdeleno je nasledujici: chyba je v masine a konkretne v tom, ze ti tam kolisa teplota (mozna to souvisi i s tlakem). Obecne pokud je teplota nizsi je kafe nakysle, pokud je teplota prilis vysoka je naopak chut nahorkla. Chuti ktera je nakysla a nahorkla docilis tak ze ti teplota kolisa mezi prilis nizkou a prilis vysokou. Verdikt: Nech si seridit stroj, to je jedine reseni ty to jinak neovlivnis. V pripade ze si sam prazis kavu tak stejneho efektu docilis preprazenim nebo podprazenim.
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    OPTIKUS: kávovou, omluva ostatním za zbytečné odpovědi :) (ale díky za ochotu, taky držím zespoda)
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    AHASVER: Z pohledu cloveka ktery servisuje kavovary by me zajimalo jestli mas na mysli penu kavovou nebo mlecnou..Z dotazu to neni vubec patrne a pricin tim padem muze byt hafo..Specifikuj!


    LINOLEUMKA: MARCELLE: ¨Drzet dzezvu ze spoda dokud nezacne palit je naprosto standartni zpusob jak poznat teplotu mlika..Mliko ma mit 60 az 62 stupnu..NA tom uz clovek tezko udrzi dele ruku!(: Teplomer profici nepotrebujou!
    LINOLEUMKA
    LINOLEUMKA --- ---
    MARCELLE: prepaleny mliko by nemelo chutnat nakysle... spis ma takovy divny aroma.. jinak to s tim prilozenim ruky na nadobu s mlekem je nejlepsi osvedceny figl kterej sme i brali na skoleni v coste.. kdyz nemas teplomer ,)
    MARCELLE
    MARCELLE --- ---
    AHASVER: mozna je to mlikem. jake pouzivate? pomaha mi drzet dzezvu zespodu v dlani, jakmile zacne lehce palit do ruky, koncim se slehanim :)
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    mohl by mi někdo ze zdejších profíků poradit, co dělám špatně, když vyrábim relativně ok kafe, ale mám takovou hořko-kyselou pěnu? nechutná/nepřijde mi to vyloženě jako přepálený, tak jsem z toho takovej rozpačitej, ptže pár kafí bylo ok a najednou pár za sebou ne :-/
    díky
    JELLY
    JELLY --- ---
    PETUSH: tjn..:)
    PETUSH
    PETUSH --- ---
    JELLY: njn.. tak tam vypadaji ty male barky ale cafe se tam daji najit fakt i moc prijemny.. je to holt jinak no.. u nich je to s tou vodou taky asi vic otazka bezpecnosti.. nekomu ju nedat v tech vedrech.. to si asi nikdo nedovoli..
    jinak klasicky je dost velky rozdil mezi mestem a mensim mestem a vesnici (jako tady..) ale dost OT:)
    JELLY
    JELLY --- ---
    PETUSH: na druhou stranu tady maj kavarny aspon prijemnej interier a ne plastovy umasteny stolky, nemluve o tom ze tam nekvaknou anglicky...
    PETUSH
    PETUSH --- ---
    TAP: njn, holt to jeste neni jako ve spanu, kde kdykoli ti v podniku musi dat na pozadani sklenici vody z kohoutku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam