• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MARCELLEKavárny
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    N_I: nojo mlynek .) uz je na jeziskove seznamu.

    Ja si chodim pro kafe kupodivu do mammacoffee. maji takovy ne moc silne prazeny honduras, ktery memu kavovaru celkem sedi. Treba kafe z doubleshotu nebo od prima cafe mam dost hořké, což bude asi kombinace silnějšího pražení a nevhodného mletí, takže si to doufám s novým mlýnkem už konečně dám do pořádku.
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    N_I: Ty jo a tam jsem se nedostala za ten rok a půl, co tu bydlím... musím vyzkoušet :)
    N_I
    N_I --- ---
    jakoubek / cofffe house zajimavej, kupoval jsem tam mlynek na kafe a servis moc fajn.....jen sypana kava co mi prodali nebyla nic moc.....maj ji tam v takovem zasobniku divnem a mam podezreni ze ztraci trochu aroma...
    ted mame fresh panamu od dubleshotu tak jsem zvedavy na rozdil...

    jinak moc rad mam kavarnu slagr..kousek nad....ve francouzky....vyborny zakusky,servis i kava.....
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    GEISHA: ve zkratce je moc nezajímá káva jako produkt, spokojí se s komerční směsí bez ohledu na chuť, něco zlepšovat na přípravě se jim taky nechce no a bez obalu mu řekl, že na personálu se šetří a šetřit bude. A špinavý trysky a mlýnky už jen jako bonus.
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    GEISHA: tak nevím, kdy jsi tam byla, ale kamarád, co aktuálně shání práci měl tu "čest" si popovídat s provozním, jak to tam chodí a podívat se ke kávovaru a je to hanba, že tohle dopustí podnik takového jména a tradice.
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    GEISHA: s tou luxusní kávou bych brzdila :D
    INDALILITH
    INDALILITH --- ---
    HORKY_CAFE: no hele kousek od náměstí míru kavárna Kaaba , příjemnej retro styl, milá obsluha
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    HORKY_KAFE: Cukrárna Alchymista, taktéž na Letné. Klídek, krásné prostředí a výborné zákusky. Káva tmavěji pražená.
    BOO
    BOO --- ---
    WATTEVILLE: já tam byla dvakrát a vždy tam bylo pusto
    WATTEVILLE
    WATTEVILLE --- ---
    HORKY_KAFE: http://www.cafe-st-tropez.eu/ Klidné těžko říct, je tam pult a židličky se stolky ale sedí se tam příjemně.
    HORKY_KAFE
    HORKY_KAFE --- ---
    dotaz
    nemáte tip na nějakou výbornou kavárno/cukrárnu v Praze, kde mají výborné zákusky (něco jako Erhartova na Letné, Myšák...)?

    Nebo nevíte jestli ještě existuje a jak se jmenuje cukrárna v Italské?

    Ideálně by to mělo být něco trochu jako Paul, ale klidné - ne rychlé občerstvení

    Díky
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    TEREZZZKA: myslis jako kafe s cukrem? (vtip)

    jo a s tim logem... mozna kdyz tam budu chodit dost casto, tak se k tomu za par let pri konverzaci dostanem... a ja jim to pak za muffin a presso predelam .)
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    JAKOUBEK: no jo, to jsou ty grafici :D ja pouzivam v loungi docela velky dose a mam ho konstantni, mam super mlynek, tomas to ma s tou eurekou o neco narocnejsi a mohlo ae stat,ze dal o gram min, ale jinak tam ke kave nemam vytky. Priste urcite zkus neco sladkyho ;)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BLACK_ONYX: joj, chodim tam na ne obdivne koukat .) jsou to opravdu kouzelne masinky.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    http://cupup.cz Tak jsem dneska cestou do práce zaskočil na doporučení bratra a Terezzzky do CupUp v Sázavské na Vinohradech. Dal jsem si espresso z podzimní směsi z Doubleshotu (jinou mi myslím ani nenabídli) a italskou bagetku s mozzarellou, pestem a sušenými rajčaty. Poseděl jsem cca. půl hodinky.

    Kvalita/chuť kávy velmi překvapivá, i když třeba v Lounge dělají stejnou směs (pokud se nepletu) o fousek plnější, chuťově výraznější. Tak věřím, že je to jen otázka času, než vypilují techniku. Bagetka čerstvá, křupavá... chutnala velmi uspokojivě.

    Interiér nový, čistý, příjemný. Na mě sice prázdné stěny působily trochu nezabydleně, ale možná to bylo jen dnešním sychravým počasím.

    Vtipný je samoobslužný kohoutek s pitnou vodou na baru. Kavárna je nekuřácká. Komu se ráno nechce do zahulené Kaaby, je to v té lokalitě dobrá alternativa.

    Jen mě trochu mrzí to logo (dokázal bych si ho představit trochu vychytanější - adekvátně ke kvalitě nabízených služeb), ale na chuť kávy vliv nemá, takže doporučuju .)
    TESKERA
    TESKERA --- ---
    Latté art, umění kreslení do kávy – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/koktejl/250874-latte-art-umeni-kresleni-do-kavy.html?ref=ostatni-clanky

    omlouvam se Terezce za pripadnou nechtenou reklamu, ale musela jsem .o)
    KORNELIE
    KORNELIE --- ---
    Ahoj, nějaký tipy kam na kavárnu (kromě Inkognita) v Plzni?
    Přes týden tam studuju a zatím jsem si ještě nenašla nějakou tu svojí základnu (jako dřív pražský Indigo/Jericho/obě Rybky/Kávorna apod..). Zn. kuřácká!.))
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    JAKOUBEK: a ta GS3 s profilaci tlaku:) nedávno dokonce přivezli první stradu.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Za mne jen maly tip na dobrou kavu z Vrsovic. Mezi zastavkymi Krymska a Krymska jsem si onehda ukratil cekani na tramvaj cestou z tiskarny v malem kramku s priznacnym nazvem Prague Coffee House (znalci jiste znaji)... na stojaka jsem lupnul jedno paradni espresso, se slecnou dal rec o problematice keramickych kamenu v japonskych rucnich mlyncich a den byl opet o neco snesitelnejsi .)

    JURDA
    JURDA --- ---
    najít v praze kavárnu to je pohodička, ale poradí někdo kavárnu v liberci? Nevim jestli se o tom tady někdo zmiňoval...
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    PETGRIDUS: tak jsem kolibku zas vzal na milost http://www.placky.net/cafekolibka/ zmenili se tam myslim provozni a vypada to vic k svetu
    FRUITS
    FRUITS --- ---
    CARIBOO: Zrovna sedím právě v biooku na letný, kde je pro rozvalení se v gauči ideální prostředí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam