• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FARESdosbox - nastaveni, site, zvuk, win 3.x, programy, ...
    SID311
    SID311 --- ---
    DRAGON: Nevím, zkoušel jsem Bioforge a v DOSBoxu mi běží. Dokonce jsem to zkoušel s přesně touto konfigurací (až na autoexec, samozřejmě) a Bioforge šel v pohodě. Takže bych řekl, že chyba bude jinde. Kde, to ale nevím.

    Používáš nejnovější verzi DOSBoxu (0.73)?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    resp potreboval bych nejak do configu nacpat toto:

    device=c:\windows\himem.sys
    dos=high
    files=25
    buffers=25


    jak to udelam? koukam ze v dosboxu config.sys neni...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj mam dalsi dotaz, i kdyz nevim jestli tu nekdo reaguje :))

    jak zprovoznit XMS pamet? Chci rozjet Bioforge a haze mi to chybu "fatal error 286:2180: Load program failed - error code 30" coz typuji na chybu XMS pameti (hra vyzaduje 8 MB XMS pameti)

    config mam takovyto:



    [sdl]
    fullscreen=false
    fulldouble=false
    fullresolution=1024x768
    windowresolution=original
    output=surface
    autolock=true
    sensitivity=100
    waitonerror=true
    priority=higher,normal
    mapperfile=mapper.txt
    usescancodes=true

    [dosbox]
    language=cestina.lng
    machine=svga_s3
    captures=capture
    memsize=64

    [render]
    frameskip=0
    aspect=false
    scaler=normal3x

    [cpu]
    core=auto
    cputype=auto
    cycles=auto
    cycleup=500
    cycledown=20

    [mixer]
    nosound=false
    rate=22050
    blocksize=2048
    prebuffer=10

    [midi]
    mpu401=intelligent
    mididevice=default
    midiconfig=

    [sblaster]
    sbtype=sb16
    sbbase=220
    irq=7
    dma=1
    hdma=5
    sbmixer=true
    oplmode=auto
    oplemu=default
    oplrate=22050

    [gus]
    gus=false
    gusrate=22050
    gusbase=240
    gusirq=5
    gusdma=3
    ultradir=C:\ULTRASND

    [speaker]
    pcspeaker=true
    pcrate=22050
    tandy=auto
    tandyrate=22050
    disney=true

    [joystick]
    joysticktype=auto
    timed=true
    autofire=false
    swap34=false
    buttonwrap=true

    [serial]
    serial1=dummy
    serial2=dummy
    serial3=disabled
    serial4=disabled

    [dos]
    xms=true
    ems=true
    umb=true
    keyboardlayout=auto

    [ipx]
    ipx=false

    [autoexec]
    @echo off
    mount d: D:\!Games\!OLD\
    D:
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj, tusite prosim nekdo, jestli jde rozbehat na Soundblaster Audigy nejak emulace Soundblaster AWE32?

    mam jednu hru, ktera to pozaduje resp nabizi AWE32 a jeste General Midi na 330 portu.

    tusi z vas nekdo?
    moc dik za info.

    projizdim Vogons forum a dosbox wiki a nemuzu to najit :(
    IMPROVIZACE
    IMPROVIZACE --- ---
    IMPROVIZACE: tak to beru z5.. stacilo nastavit fixni rozliseni pro fullscreen.. testoval sem zatim jen toho descente ale bezi perfektne..
    IMPROVIZACE
    IMPROVIZACE --- ---
    SID311: jo to funguje
    jedina vec je ze se obraz neroztahne prez celou obrazovku ale je tak na 2/3 hozenej do pravyho dolniho rohu.. kdyz sem tam soupnul ddraw tak to stejny akorat byl obraz nahore... ale je to zmena k lepsimu
    SID311
    SID311 --- ---
    IMPROVIZACE: Mně v cukání ve fullscreenu pomohla změna output z defaultniho (už nevím přesně jaký byl) na opengl

    Je to v configu v

    [sdl]
    # output -- What to use for output: surface,overlay,opengl,openglnb,ddraw.

    output=opengl


    Zkusil bych experimentovat, jestli nějaká z nabízených možností nepomůže.
    IMPROVIZACE
    IMPROVIZACE --- ---
    jo kdyz je to vetsi tak je tam aspon neco videt
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Tak pak teda nevim :D
    Někde soudruzi udělali chybu :))


    [render]
    # frameskip -- How many frames DOSBox skips before drawing one.
    # aspect -- Do aspect correction, if your output method doesn't support scaling this can slow things down!.
    # scaler -- Scaler used to enlarge/enhance low resolution modes.
    # Supported are none,normal2x,normal3x,advmame2x,advmame3x,hq2x,hq3x,
    # 2xsai,super2xsai,supereagle,advinterp2x,advinterp3x,
    # tv2x,tv3x,rgb2x,rgb3x,scan2x,scan3x.
    # If forced is appended (like scaler=hq2x forced), the scaler will be used
    # even if the result might not be desired.

    scaler=normal3x

    todle :)
    IMPROVIZACE
    IMPROVIZACE --- ---
    OCTOPUSS: skusil sem obslehnout to tvoje nastaveni a de to jeste hur.))
    ted zrovna testuju descenta1 .)
    IMPROVIZACE
    IMPROVIZACE --- ---
    jedu pod winxp
    core2duo na 2,2Ghz
    nastaveni dosboxu sem se moc nehrabal jenom sem skousel laborovat s tema cyklama a frameskipem . to nepomaha..
    jak udelam dvojnasobny okno?:)
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Jen tak pro ukázku co mám já.
    Jediný co se mi nepovedlo rozběhat plynule je Need for Speed 1.
    Většinou hraju ve dvojnásobným okně nebo fs.
    Mám nějaký dvoujádro.

    dosbox.conf (7406 B)
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    to je divný, protože zrovna ve fs by to mělo běhat líp.
    Cuká všechno?
    Jakej stroj?
    Jaký nastavení DOSBoxu (aspoň základ).
    IMPROVIZACE
    IMPROVIZACE --- ---
    mam takovej dotaz.. pouzivam dosbox jen kvuli starejm hram.. vsechno co mi prijde pod ruce rozchodim bez problemu nicmene jakmile chci fullscreen tak se vsechno cuka a to nepotrebuju.. da se to nak resit?
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Ahoj,
    máte někdo zkušenosti s dosboxem a používáním vstupních linek zvukový karty? Výstup to emuluje bezproblémově, ale dostat zvuk dovnitř se mi nepodařilo (soundbasterovskej mixér jsem nezklušel, ale samotnej program mix měl a nepovedlo se mi to vytáhnout) - nevíte, jestli je to vůbec emulovaný?
    FARES
    FARES --- ---
    protoze tema je take i o starych programech spustitelnych v dosbox...

    Vzpominate na staricke Office (do posledni verze pro win 3.11)? Me se podarilo neco malo naistalovat, avsak s Excelem "trojkovou" radou byl problem. Furt to padalo. Pri spousteni pod WIN XP to slo vpohode - je chyba v dosbox, ci v pouzitem dosu, nebo jsem narazil na nekvalitni Excel?
    MELOP
    MELOP --- ---
    RCR: Ad WM - kéž by, kéž by... výkon WM stagnuje a jde spíš mírně dolů... veškeré zlepšení výkonu jdou spíš na konto MS, kterému se daří lépe optimalizovat WinCE na ARMy...
    sorry za OT a teď pro změnu chvíli "on-T"...

    Zkoušel jsem Dosbox na WM 6.0 s XScale 524 MHz (což je na současné WM poměry relativně high-end), a Dosbox byl nepoužitelně pomalý - původně jsem naivně doufal, že bych si v něm mohl pustil nějakou CGA/EGA hru XT/AT... to bylo ovšem opravdu naivní.
    Takže Win 3.x - no to bych chtěl vidět. Ale pokud možno na zrychleném filmu.

    Ad OS/2 na NT - AFAIK, NT podporovaly OS/2 pouze do verze 1.3 (ještě aby "MS-OS/2 3.0" nepodporoval svou starší verzi, že), ale cokoliv nového za posledních 15 let je kompilováno pro OS/2 2.x (což. m.j. znamená i verze 3.0, 4.0 a 4.5, protože interně je to pořád verze 2.x), navíc XP SP2 a vyšší podporu pro OS/2 oficiálně zrušily a doporučení MS je přejít na VirtualPC s hostovaným OS/2, což bych pro účely experimentů doporučil i já... (instalačka OS/2 se dá na Netu při troše hledání vyšťourat).

    Jinak když jsem zkoušel Dosbox ve Win i Lin, tak jsem nezaznamenal nějaké drastické rozdíly (už třeba jen proto, že tam žádné velké rozdíly nejsou).
    Pokud pominu herní šílenství, tak je Dosbox ideální na rozeběhnutí "vintage" aplikací pro MS-DOS, pokud z potřebuju z jejich datových souborů vytáhnout nějaká data (a občas se to přihodí).
    RCR
    RCR --- ---
    FARES: WindiowsCe (dnes WM) si vynutily dost brutalni narust vykonu PDAcek, nicmene w311 je 32bit, protected, coz je neco, co stoji dosbox dost sileny zdroje. Kdyby ti stacily 16bit widle 3.1 v realnym rezimu (286, omezeni na 4MB pameti celkem, bez swapu), asi by to nebyl problem. S w311 bych ocekaval rychlost dost nepouzitelnou.
    mount funguje prave tak, staci vyzkouset...

    DOSemu je linuxova zalezitost a je vazana na inteli architekturu. Ja jinej system na beznou praci uz asi 10 let prakticky nepouzivam, takze nejak neresim, ze nektery aplikace jinde nechodej :)
    Proto ode mne moc necekej ani wokeni linky...

    Priznam se, ze nevim jak to dopadlo s OS/2 compatibility v NT woknech, ale je dost mozny, ze ten OS/2 kus, co to resi lze na w2k pustit. Nicmene to asi nebude reseni dve kliknuti, spis na mnoho bezesnych noci. Jen si pamatuju, ze jsme kdysi na NT neco z OS/2 z nejakyho duvodu provozoval, nejakej editor cehosi - tedy trivialni aplikacku.

    ISHIN: Diky za tip, tim ziskava dosbox novy rozmer. Pro mne je db predevsim zavadecem her, pac za nejlepsi povazuju zlatou eru cca 1987-1997, a nikdy jsem ho neresil vic, nez bylo nutno pro zavedeni kyzene hry.
    FARES
    FARES --- ---
    Jiste, univerzalnost dosboxu nepopiram. Hovorim o "DOSBox Portable" a o me zkusenosti s dosbox jen pod Windows (na pozadavcich konkretni varianty je jasne uvedeno Windows 98/Me/2000/XP/Vista jak hovori http://portableapps.com/apps/games/dosbox_portable).

    Druhou univerzalnost jsi jiz zminil. Universalni kod rozbehnutelny temer kdekoliv. Zminujes dosemu, jiste mi naleznes prenositelnou verzi (portable) dostatecne privetivou (i pro usb + win), ci verzi dosemu pro PDA (Windows mobile) :) diky za link :-) .

    Windows, FreeBSD,Fedora, Gentoo Linux, Mac OS X, OS/2, BeOS, ... . dle oficialnich stranek, po kratkem hledani naleznes take verzi pro Windows Mobile PocketPC. Bohuzel mam zatim jen zkusenost s WIN verzi. Jak probiha mount "adresare" napriklad v Linuxu ci z v prostredi Windows Mobile (ve WIN je dodrzena standartni "cesta" napr.: mount c c:\temp\c2)? Ma zatim vubec smysl (co do rychlosti) kombinace Windows Mobile a stareho Win 3.11 v dosbox?
    RCR
    RCR --- ---
    Jak ve svete windows? O cem to mluvis? Dosbox je universalni kod, kterej ti dosovy prostredi naemuluje i na OpenVMS na Procesoru VAX. Otevri ocicka clovece!
    Sit jsem v dosboxu nerozbehal, ale je fakt, ze jsem to resil naposledy pradavno. Na srotu (tedy "pocitacich" s procesory intel 80386 a vyssich) lze poustet tez dosemu, coz se chova dost podobne jako jeden z dosovych rezimu na OS/2 - tedy vlastni pametovej prostor v nemz nabootuje normalni dos. Tam se siti problemy nebyvaji a navic je to i vykonne. Dosbox na tzv PC je zbytecnost, pac se kazda instrukce emuluje hrubou silo, dosemu to honi nativne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam