• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TAURUSProkrastinace - výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější
    DANCE_GIRL
    DANCE_GIRL --- ---
    POZITRON: Jestli ti to pomůže, tak já jsem na tom stejně (nebo možná hůř...). Mam napsáno asi 10 stran (otázkou je, nakolik jsou kompletní a jestli tam nebudu nic škrtat, měnit nebo předělávat), odevzdáno má bejt 21.5. Řekla jsem si, že se na to teď vrhnu a dám tak 4 stránky denně, tim pádem bych to za tejden mohla mít... no ale jsem na sebe zvědavá, ach ta prokrastinace :D A nejvíc mě teda dostává moje absolutní lhostejnost a nedostatek ambicí se vzepřít a zvládnout to... tohle dřív nebejvalo...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    kolik cistyho casu vam zabralo psani bakalarky/diplomky? fakt by me to zajimalo. navic s prokrastinaci se psani moc neslucuje, ne? ja se neprinutim cist, psat a dokonce se neprinutim ani k tomu, abych nekde v tom bordelu doma vyhrabala vsechny vytisteny clanky... nehlede na to, ze ani nevim, kde mam na disku tech 10 stran, ktery uz mam rok napsany a od ty doby jsem na ne nesahla... rada bych vedela, ze je na tom nekdo stejne, v idealnim pripade jeste hur :)
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Bohužel kdybych si to spočítal a rozvrhnul, zjistil bych, že volnej čas nemám žádnej.
    Ale ať žije ta ohavná procrastination...
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    JAMILLOS: z toho plyne jediné, že nejsi dostatečně časově vytížen a nevíš co s volným časem ;)
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    TMA: :D
    TMA
    TMA --- ---
    JAMILLOS, CATZILLA: Kde berete čas na to stěžovat si na prokrastinaci? Já už se dostal do fáze, že nestíhám ani to.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Tak schválně – otázka za 10 bodů: Jaká je realita?
    A) Mám v současnosti vše v pořádku, do školy udělané všechny úkoly, eseje, všechno naučené atd., v bytě úspěšně udělané všechny naplánované věci.
    B) Místo učení se sedím celé odpoledne u kompu a smažím na netu, a to přesto, že mi hoří koudel u prdele a měl bych si alespoň číst, když už nic jiného.

    :(
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CATZILLA: nezacnes - kdyz ti to minule proslo, zkratis deadlinu o den a budes se tedy ucit az dva dny pred statnici :)
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    CATZILLA: doufam, ze te zavrou az zcernas, az ti na to prijdou (tady si prectou!) .. :o))
    CATZILLA
    CATZILLA --- ---
    Tak jsem proprokrastinovala celkem pet let skoly, sim pekne...a ono to jde:D Ted jeste obhajoba a statnice...tak doufam, ze se nezacnu ucit tri dny pred statnici jako na bakalari lol.
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    JAMILLOS: jo, presne tak. kdykoliv si vzpomenu na bakalarku nebo latinu, je mi zle a vzpomenu si nekolikrat denne, bohuzel... skoda, ze nas ani tyhle neliby pocity nedonutej zacit neco delat... :]
    KYTT
    KYTT --- ---
    JAMILLOS: to je naprosto přesný!! Vim, že o víkendu musim udělat trochu práce, ale prokrastinuju, pořád si řikám, že za chvíli už začnu a vůbec si neodpočinu
    SKALARIAK
    SKALARIAK --- ---
    JAMILLOS: tak jest :)
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Problém s prokrastinací a „volným časem“ je (u mě) tenhle: ve skutečnosti odsouváním pořádnej volnej čas nezískávám, jelikož mě po celou tu dobu drtí svědomí a ve skutečnosti na tu odsouvanou věc – byť třeba jen podvědomě – celou dobu myslím, takže si ten „volnej čas“ stejně pořádně neužiju...
    Někde jsem viděl pěknej a jednoduchej graf, ale to už nenajdu.
    DHA
    DHA --- ---
    Vyhýbejte se povinnostem. Prokrastinátoři jsou vůdci budoucnosti - idnes

    Ale včera jsem se "pochlapila" a udělala jsem web, o kterém už víc než měsíc tvrdím, že je těsně před dokončením (přitom byl těsně před započetím). :o)
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    ARKIN: To by bylo fajn...!
    Ale kdyby se jednalo jen o ty emaily... ono je to mnohem horší...
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    ARKIN: Pokud za to nebude placenej, tak určitě spíš než svoje "zákonné" povinnosti... ;)
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    nech zije prokrastinacia... uz asi mesiac odkladam pracu... vzdy si k tomu sadnem az niekedy odpoludnia, stravim nad tym hodku-dve, potom vypadnem z prace... povodne som to mala mat hotove 4.2., lenze odlozili schodzku kvoli nejakem dalsiemu vyvoji na projekte... z roznych dovodov sa schodzka postupne presuvala tak dvakrat do tyzdna a z dneska sa zasa presunula na pondelok... uz mam hotove cez tri stvrtiny prace (ktora bola povodne na tyzden, keby som sa tomu i venovala ;) a samozrejme, jak sa presunula schodzka, tak som sa vrhla na nyx, miesto toho, aby som to konecne dokoncila... vsak mam este cely vikend... uaaaa, to je hroza... ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam