• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TAURUSProkrastinace - výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější
    Prokrastinace, otálení před započetím práce nebo během dokončování nějakého úkolu, je v populaci studentů vysokých škol poměrně rozšířena. Myslím, že trpící prokrastinací by měli dosáhnout společenského uznání jejich svízele. Škoda jen, že se k tomu asi nedokopeme...
    rozbalit záhlaví
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    POZITRON: preruseni se podle me nepocita do doby studia, od toho to je preruseni. zeptej se spis na studijnim at mas jistotu
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    jak dlouho maximalne je mozny prerusovat 5ti lety magistersky studium, kdyz na nem mam 3 roky odstudovany a jednou uz jsem na rok prerusila? chapu to spravne tak, ze muzu prerusit jeste na 2 roky? a pak to budou 3 roky odstudovany + 3 roky preruseny = standardni doba studia prodlouzena o jeden rok, takze jeste ok?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    OMNIHASH: Tak to na mě nemáš - já musím platit tuhle sumu už potřetí (ve středu je jdu ukecávat, ať mi s tím školným za letní semestr ještě počkaj, nebo si pro začátek vezmou jen 20 tisíc)...
    Jen proto, že nějak není motivace to dokončit.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    no já platim 34,5 litru školný za tenhle semestr, páč sem se byl línej odhlásit z předchozí vejšky
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Taky jsem si takhle pěkně pokurvil studium. Nejhorší na tom je, že i když se člověk tak nějak poučí a maká a s prokrastinací docela bojuje, následky předchozích průserů se s ním táhnou ještě neuvěřitelně dlouhou dobu...
    Takže i když už je poučenej atd., pořád se všechno sere a nic s tím neuděláš. :(
    EZDY
    EZDY --- ---
    EZDY: resp. o přerušení, ale oni to asi nepovolej, takže to vypadá na to, že se budu muset znova přihlásit a vysolit 15 táců za semestr...
    EZDY
    EZDY --- ---
    OMNIHASH: to nejni novej level, já odložil druhák na akademickej rok 2010/11 a snažim se ještě o rozložení do dalšího roku (tak to vypadá že 2. ročník mi potrvá 4 roky času a tři roky studia :-))
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Právě sem dotáhl prokrastinaci na novej level. 23:20, poslední den, kdy je to možný a já otvírám školní stránky, abych si vytvořil rozvrh na další semestr. Dokonce mi to i vyšlo, jak sem potřeboval, neuvěřitelné... 2 minuty času a psycha tejden se k tomu dokopat.
    CATZILLA
    CATZILLA --- ---
    TRISSIE: No peklo spociva prave v tom, za posledni dve hodiny pracovni doby nabouchat celodenni cinnost:DD
    MONIOUS: Osobne to mam tak, ze pokud uz vypracuju seznam, vytvarim behem celeho dne s obligatni pravidelnosti absolutne neco jineho:D
    AYUNTAMIENTO
    AYUNTAMIENTO --- ---
    MONIOUS: jo seznam! třeba dycky děsně dlouho odkládám úklid, takovej ten velkej, tak si to rozfázuju do dvaceti třiceti malých úkolů a začnu.. a aspoň něco udělám a třeba dvě třetiny a mám velkou radost! Ale od tý doby, co jsem si zlomila nohu a flákám se doma, jsem línější než kdy dřív... neměl by pro mě někdo nějakou radu?
    PEPAZDEPA
    PEPAZDEPA --- ---
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TMA: já vím, že je to normální, ale kde jinde než tady si člověk může postěžovat, že :-)

    CATZILLA: to je dobrá motivace, po mě obvykle nikdo nic nechce hrozně dlouho (a popisy úkolů probírané na poradách se dají okecat, protože spousta věcí záleží na třetích stranách a já je nemůžu ovlivnit), takže se můžu dlouho flákat a pak je to k pos....
    ale ty seznamy mi v tom trochu pomáhájí, že se k tomu dokopu.
    CATZILLA
    CATZILLA --- ---
    TRISSIE: Tak to jsi dobra, ze udelas aspon ten seznam:D Ja dosahla osobniho maxima pouze tim, ze jsem si konecne zacala psat terminy do kalendare lol. Ale obvykle nemam problemy s dilcimi ukony, ale jakmile je neco, u ceho musim fakt premyslet nebo se mi do toho nechce, to je peklo...problem je, ze kazde rano hlasime, co udelame, a kazde odpoledne, co jsme opravdu realizovali:D
    TMA
    TMA --- ---
    TRISSIE: Je to normální. Nechá se toho využít, už jsem psal o článku, který se tím zabývá. Odkaz je:
    Structured Procrastination
    http://www.structuredprocrastination.com/
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    chjo, taky máte tendenci, pokud si uděláte seznam úkolů s prioritami, jaksi tak nějak ignorovat ten úkol s největší prioritou?

    Já jsem dneska od rána v práci neuvěřitelně produktivní. Z dlouhého seznamu úkolů, co jsem si udělala během ranní porady, mám odškrtnuto všechno až na jeden bod (a to jsem spoustu věcí odkládala už pěkně dlouho, protože vypadaly složitě a náročně).
    Samozřejmě, to, co jsem neudělala, je to, co bylo na seznamu jako první, co hoří nejvíc, a kvůli čemu tu budu v pondělí do noci.
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    FIYAH
    FIYAH --- ---
    FORACE: Tohle by se mi hodilo na youtube ! .)
    KULHY
    KULHY --- ---
    KULHY: tak prý spíš ne, ale o ban můžete zažádat na x dní :)
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    zrovna tohle na kyberce (kyberia,sk) funguje krasne .. dokonce to danymu idecku da nejakej prefix nebo jak to je .. prima funkce .. :o)
    KULHY
    KULHY --- ---
    znám ID co napsal přímo Nyxovi ať mu na týden nebo možná i na dýl zablokuje přístup .. takže kdo touží tak cesta asi je :) .. ale funkce by to byla užitečná zkusím mu napsat :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam