• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZABIASIPHONE - GAMEZZ - + diskuze pro začátečníky , lama dotazy a neustále omílané témata
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    ZABIAS: dulezita vec: prijdes o vsechno nastaveni, ulozene veci v telefonu apod., podle me je fakt hloupost udelat komplet restore telefonu a pak tam nahrat backup - cimz se opet zasere tim co tam uz bylo (mozna spatne)
    takze udelej si backup vseho co chces (ale ne backup telefonu v iTunes! myslim treba sync kontaktu, poznamek atd. s outlookem, gmailem nebo necim jinym) a vyzkousej si, ze jde udelat sync zpatky - nebo si holt prepis kontakty nekam nemas-li jich hodne... a netyka se to jen kontaktu - vsechny poznamky, SMS, nastaveni, zvoneni, hudba/filmy - proste vsechno
    mozna se mnou v tomto bode nekdo nesouhlasi, je to jen muj nazor, ale myslim si ze opodstatneny

    postup: nejdriv si stahni firmware ktery chces nahrat (aktualne 4.0.2 - pokud vim tak uz i na nej jde udelat JB .. ale mas-li 3G tak treba chces zustat u 3.x - google pomuze ;)
    predpokladam ze uz mas ulozeny vsechno co jsi z telefonu chtel nejak jinak nez backup v iTunes
    pripoj telefon k pocitaci, pust iTunes, nedelej zadnej sync (stejne to neni potreba - vsechno smazes)
    neodpojuj kabel a vypni telefon (a porad neodpojuj kabel)
    zapni telefon a pri zapinani drz porad stisknuty tlacitko zapinani a nepoustej ho!
    po cca 3s zmackni home a drz - porad drz stisknuty i tlacitko zapinani
    po dalsich cca 10s pust tlacitko zapinani a porad drz home
    po takovych 10-15s se telefon prepne do DFU restore rezimu - iTunes najednou zahlasi ze telefon je v restore modu a muzou udelat jediny a sice nahrat novej fw - na telefonu to poznas tak, ze bude cernej displej - nic na nem nesviti
    jakmile se objevi hlaska v iTunes muzes pustit home, pak v iTunes klikni na Restore soucasne se shiftem - tim se zobrazi dialog pro browse file a vyberes ten fw file kterej jsi predtim stahnul - ten se nahraje do telefonu
    po nahrani se iPhone restartne a je uuuplne cistej - jak novej z krabice ;)

    vyhoda je, ze nektery aplikace muzou zanest neco do systemu (ano, u iOS/MacOS by se neco takoveho stavat nemelo, ale proste nekdy se to stane a odinstalace aplikace po sobe az tak uplne neuklidi - takovy maly win style ;( a timto udelas totalni restore kterej uplne vycisti vsechno z flash pameti
    je to taky postup, jak ocistit telefon od JB pred navstevou servisu (po DFU to udajne nelze zjistit - ale vyzkouseno to nemam)
    a pak je to velmi doporucenej postup u 3G/3GS pri prechodu na fw 4.x pokud byl predtim 3.x JB - prave proto, ze nekde v systemovy casti zustane nejaky bordel po JB 3.x a pak 4.x jede fakt pomalu - a tohle jsme skutecne vyzkouseli s kolegou v praci, ja pri prechodu delal DFU, on ne (oba 3G), jeho iPhone byl na 4.x nepouzitelnej
    SUSMEN
    SUSMEN --- ---
    mam dotaz, kdyz chci preinstalovat celej system v pocitaci, jak mam zalohovat itunes, aby se mi to cely neresetovalo (knihovny, aplikace atd...)
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    FRAUD: jak na to ?
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    po novym majiteli bych mozna udelal master reset (tedy idealne novy FW pres DFU) abcyh mel jistotu cisteho systemu...
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    takhle nějak

    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    OPRAH: v iTunes vlevo ve sloupečku je DEVICES a pod ním tvuj iphone.. pomalým poklikáním se dá název editovat
    OPRAH
    OPRAH --- ---
    Ahoj lidi, dá se přejmenovat iphone po bývalém majiteli? a pokud ano, jak?
    HARALD
    HARALD --- ---
    ZABIAS: Super, díky moc.
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---

    pls jak a kde sezenu badoo na iphone ?
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    nastaveni/obecne/síť ... a tam je sdileni
    HARALD
    HARALD --- ---
    ZABIAS: hele, mám ve zvyku se podívat než se zeptám. V Nastavení ani v Mail/contacts ani v žádném jiném podmenu nastavení jsem položku Internet nenašel. Můžeš být víc specifický jak se to má udělat?
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    HARALD: v nastaveni :) tam je internet a tam sdileni :)
    HARALD
    HARALD --- ---
    ZABIAS: jak nastavíš sdílení internetu?
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    UNCLE_JIMBO: v iphonu das sdilet internet pak pripojis telephone a pocitac si to sam najde a jsi na netu.)


    pls jak a kde sezenu badoo na iphone ?
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    můžete mi někdo poradit jak se připojit k internetu (o2) z notebooku přes iphone (propojení přes usb - bluetooth v pc není), zatím jsem zjistil že se musí nastavit tethering, ale našel jsem jen návody pomocí stránek benm.at, které mi ale nejdou spustit...
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    surf+mail nebrat... do března 2010 to šlo ještě, T-Mobile neuměl rozpoznat co je v rámci tarifu a co ne a tak nic neúčtoval... od dubna začal. já si vyhádal změnu na internet+ s tím, že mám 50% slevu. :)
    SUSMEN
    SUSMEN --- ---
    VIDOCQ: no to ja bych taky zdrh, ale mam ji tam do rijna 2011...
    VIDOCQ
    VIDOCQ --- ---
    SUSMEN: jojo t-mobile má strašně na hovno ty data. Já osobně se od nich chystám odejít až mi doběhne smlouva
    SUSMEN
    SUSMEN --- ---
    VIDOCQ: jako zas davat jim 800 kdyz mam doma wifinu a vlastne ten net potrebuju jenom kdyz sem na chalupe nebo nekde pryc se mi fakt nechce....Tak doufam ze t-mobile prijde s necim novym, me by vyhovovaly i ty limity, jen kdyby to neuctovalo ty aplikace...
    VIDOCQ
    VIDOCQ --- ---
    SUSMEN: základní datovej tarif nebrat!! Čekej do konce měsíce, jestli t-mobile přijde s novou nabídkou tarifů jak slibuje nebo si kup Internet+
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam