• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HAITAGANSeriály Josse Whedona - Buffy, Angel, Firefly, Dr. Horrible, Dollhouse, SHIELD (???)
    Diskuze o počinech geniálního Josse Whedona a lidi kolem něj.


    rozbalit záhlaví
    E42
    E42 --- ---
    HAITAGAN: To mě ani nenapadlo zdůrazňovat :) Beru to spíš jako zajímavost, nepředpokládám, že by se na to tady někdo chtěl koukat.
    Upřímně, já se na Angela nedokážu koukat ani v angličtině, zřejmě nepřekonatelný odpor k Davide Boreanazovi.
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    E42: s ceskym dabingem, takze jako by ho nevysilala
    E42
    E42 --- ---
    Prima Cool bude vysílat Angela.
    Asi teda žádná velká novina, ale jak nekoukám na televizi, tak mě to překvapilo.
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    dalsi skryty pevecky talent mezi Whedonovymi ditky: Gina Torres udajne nazpivala tuto znelku k serialu Cleopatra 2525, ve kterem mela taky hlavni roli...jako bonus dve kozate blondyny, roboti a spoustu laseru :)

    E42
    E42 --- ---
    REDGUY: Samozřejmě nemyslím frustraci, myslím to, že z kedlubny je během minuty expert.
    To je jak stěžovat si, že v Buffy je moc upírů. Pokud Ti vadí základní premisa, nemá smysl na to koukat.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    E42: "Frustrujici" mineno "odrazujici od dalsiho sledovani serialu". Coz hadam kinda the point neni, imho 8)
    E42
    E42 --- ---
    REDGUY: Frustrujíco to být může, ale it's kinda the point, innit?
    Jinak celkem souhlas.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    No, ja mam takove smisene pocity. Intezivne citim, ze to v sobe ma potencial, ale nejak se jim nedari ho vyuzit. Zprudilo me ze Echo byla puvodne nablba zelena radoby radikalka, ze se postavy nahodne objevovaly zrovna na tech mistech kde byly potreba (sjetej Dominik v laboratorni budove, handler Echa na konci pred budovou), ze delali veci ktere byli ocividne pitome jen proto aby se mohla udelat dramaticka scena (odlozeni pistole jen proto aby ji mohla popadnou sierra), Eliscino hrani (kdyz byla "zmatena" tak bych ji nejradsi zaskrtil), prilis mnoho dejovejch linii a navic prihlouple rozuzleni. Ale na druhou stranu, scena se sjetym ubergeekem a sefou byla fantasticka, flashbacky activu byly pusobivy, zakladni myslenka te drogy zajimava... ach jo.

    Jo, a musim rict ze plne sdilim frustraci Dominika nad tim, jak jsou najednou experti z lidi, co jeste pred par hodinama byli na urovni kedlubny. Obzvlast ten kluk je mi fakt protivnej.
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    A me se to nelibilo. Protoze na rozdil od Buffy, kde jsem se v takovych wacky dilech smal hlavne proto ze jsem dobre znal vsechny postavy coz cinilo jejich netypicke chovani zabavnym, tady jsem se nesmal vubec. Navic predchozi dily nasadili velmi vazny a drsny ton, ktery tenhle dil dost narusil (neco jako priserny konec druhe serie v Angelovi, btw). Snad to ale byl jen ojedinely "zabavny" dil, a priste se zase vratime k nejake akci..
    CIZIN
    CIZIN --- ---
    Jo, dobrý to bylo. Ale sledovanost jde furt do háje, takže to vypadá, že bude stejně konec.

    Ad Rossum - odkaz na R.U.R.?
    E42
    E42 --- ---
    Sedmička hodně Buffyish (Band Candy/Beer Bad anyone?), vtipný dialogy, sice pořád trochu účelově překomplikovaný, ale stejně to vypadá, že optimisti měli tentokrát pravdu a šestkou se Dollhouse odpíchnul ode dna. Yay.
    E42
    E42 --- ---
    HAITAGAN: Ale jo, to je možný, jenom říkám, že mě tyhle bojový scény prostě nebaví, ať jsou udělaný sebelíp, ale to už je asi můj problém
    (I když i ta Eliza byla chvílema viditelně solidní bábochlap.)
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    E42: dare to differ, co se tyce technickeho zpracovani bych tuhle scenu s buffyovyskymi nesrovnaval, mozna s nekterymi ze sedme serie...v tomhle je videt plno prachu a zkusenosti a vypada to o hodne lip nez upiri kickbox v BtVS
    E42
    E42 --- ---
    BARTIAS: Hehe, to je vtipný. Mě zase ta akční scéna k smrti nudila, ostatně stejně jako všechny podobný v Buffy. Navíc hrozně irituje, jak se z héreček v detailu stávaj v širších záběrech kaskadéři s parukou. Prťavá SMG najednou vyroste do dvou metrů a začne se hejbat jak King Kong, no m'am.
    Ale asi to holt k tomu starýmu feministovi nějak patří .)
    BARTIAS
    BARTIAS --- ---
    za sebe musim na 6. dil rict: KONECNE!

    takhle si predstavuju Whedonuv Dollhouse, ktery prave zacal a zvolna nabira raketovou rychlost. napinavy dej (asi uplne poprve), zabavne dialogy, konecne hlasky (hlavne prvnich dvacet minut, krasne slovni hricky, dialog mezi Ballardem a tim milionarem bezvadny), vedlejsi linie, ktere se protnou a pro me osobne prekvapive zvraty - ok, vedel jsem, ze se asi neco stane, ale neodhadl bych, ze tohle

    zacina se mi tam fakt libit Olivia Williams/Adelle DeWitt a Harry Lennix/Boyd Langton. Tahmoh Penikett/Paul Ballard je muj oblibenec uz od zacatku BSG

    akcni scena me neuveritelne bavila. hlavne, kdyz se vytahli z te kuchyne ven, do zadni ulicky. Ballard spolehal na silu a sel na ni s tim kickboxem z jednicky (cool), Echo mu to vracela kung-fu-nebo-nevim-cim-ale-bylo-to-kurevsky-rychle a diky tomu mezi nimi byl skvely kontrast. kdyz sebou navzajem triskaly o to auto a zase vyskakovaly na nohy jako v Rockym, byl jsem vylozene nadseny

    jsem rad, ze to zacina vypadat nadejne, ze to Whedon nepohrbil, ale jestli za tou bezkrevnosti predchozich peti dilu vazne jsou nejake zasahy od Foxu, zacnu verit tem drbum, ze na tom studiu je neco dabelskeho
    BARTIAS
    BARTIAS --- ---
    HAITAGAN: sedivy prumer je podle me aktualni serie Heroes. podprumer aktualni serie Prison Break

    REDGUY: skvely postreh, je tezko se szit s Echo/Caroline presne proto, jak rikas. ale taky proto je tam podle me plny barak vedlejsich postav, ktere se snazi byt vyrazne (a teprve ted se jim to zacina darit)...

    REDGUY: ...tak Helo, jo? ;)) k tomu ti treknu jenom jedno, zatim muzeme predpokladat, ze "DeWitt has a PLAN!" ze si s Ballardem pohrava mi (zatim) nevadi, muze tam byt vic, nez tusime. treba je ona ten tajemny spojenec, treba ma uplne jine duvody, proc ho nechce nechat zabit (treba je jeho matka a Obi-Wan mu o ni tenkrat nerekl pravdu, hehe)
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    E42:
    REDGUY: nj, mate oba pravdu, ale co by to bylo za diskuzi kdybych s vama furt souhlasil :)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    HAITAGAN: No, to je prave ono. V teenage serialu o upirech mam mnohem nizsi narok na "realisticnost", protoze to je proste teenage upiri serial, takze mi fakt neni divny ze za tri roky prijdou do knihovny asi jen dva studenti co _nejsou_ lovci upiru 8).
    Dollhouse se ale tvari jako drama z naseho sveta, kde jedina dodana vec je jedna konkretni supertechnologie. Takze mam trochu vyssi naroky na realnost chovani postav...
    E42
    E42 --- ---
    HAITAGAN: To si myslím, že je hodně nebezpečný uvažování, kterýho se bohužel některý scénáristi rádi dopouštějí. Podle mě to, že nějakej svět má až divoce nereálný parametry, neznamená, že se jeho obyvatelé můžou chovat nesmyslně a nelogicky v rozporu s pravidlama toho světa a jejich vlastní motivací. Premisa stanovicí vnitřní pravidla fiktivního světa může být sebedivočejší, ale ty pravidla by se pak už měly dodržovat víceméně stejně důsledně a postavy by se měly v rámci těch pravidel chovat víceméně stejně logicky, jako kdyby šlo o reálný drama. A právě v tomhle podle mě vězí část hranice mezi dobrým a špatným příběhem.
    Čili souhlasím s REDGUYem, pokud je tohle pohrávání si s postavama jenom autorská svévole bez jakýhokoli opodstatnění, nemůže to s tím seriálem dopadnout dobře.
    HAITAGAN
    HAITAGAN --- ---
    nemusi to taky vsechno davat smysl! mluvime tu o serialu cloveka co natocil pribeh o ozivlejch hrackach, dva teenage serialy o upirech, demonech, robotech a čarodejnicich a jeden scifi western :D :D
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    No, kdybych byl sef supertajne organizace provozujici superilegalni cinnost a dozvedel jsem se, ze jeden z mych podrizenych si s nekym, kdo usilovne pracuje na mem odhaleni a dostal se pomerne daleko, jen tak "hraje" misto aby ho proste zlikvidoval (at uz telesne nebo co se moznosti hrozby tyce), tak dotycnemu podrizenemu koupim slusive betonove papuce a poslu ho k rybickam. Ale pravda, to by asi nebyl moc zabavnej serial 8) Jen kdyby to nebylo tak okaty...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam