• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUÚstav pro dokumentaci a nápravu zločinů školních jídelen
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    stylovka - skolni jidelna zs uhelny trh nekdy v polovine 90. let:

    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    ZUZKAOU: ryzovy nakym mnam, jen se musi dobre udelat, tj aby nebyl ani suchej, ale aby nebyl blemcavej:o)

    jinak jediny co nesnasim je neidentifikovatelna hneda omacka a knedliky a zemlovku kdyz se dela s tvarohem, jinak celkove ze zakladky si toho moc nepamatuju co bych vylozene nejedla (mozna rajska) a stredni a vysoka jsou uz celkem v pohode:o)
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    treba jatra na cibulce s rejzi i bramborama sou strasne dobry
    to v jidelne jedli jen nejvetsi fajnsmejkri ;)
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    jinak mnou nenavidene jidlo (tzn jidlo co pozru, ale s velikym odporem):
    *plnene papriky jsou nekde na vrcholu, ovsem plnene papriky bez papriky jsou fajn. Chápejme ze se mi konzistencne bridi ta konzistence upecene papriky
    *hrachova kase (uplne se otrepavam pri jakekoli verzi)
    *zapekane testoviny (vzpominka na polosyrove vejce ve skolni jidelne)

    dasli prubezne dopisu:-) a jinak super klub:-)
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    FLU: ja jsem taky povazoval ryzovy nakyp za nejhnusnejsi jidlo na svete a pak jsem mel tu cest strávit v kuchyni mesic s jednim rekem. Kdyz do toho pridas cerstve hrusky a nespalis to jak se to bezne dela, je to naprosta vychytavka
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    škubánky jsou nej, když se opečou. Mňamka.
    VOY
    VOY --- ---
    ZUZKAOU: Ulet, povsimneme si zejmena promyslene nepravidelneho tvaru cinske smesi na mandlove ryzi ;))

    SIMCITKO
    SIMCITKO --- ---
    ZUZKAOU: Tak ten odkaz mě vážně pobavil, protože když jsem chodila na gympl (Praha) tak ta jídla vypadala zcela identicky :D:D
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    ZUZKAOU: Zrovna na týhle fotce je množsvtí špenátu možná opravdu velké, ale dal bych si :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GANBOY: Áno.
    A přitom dobrej špenát jde uděla i ve velkém (ozkoušeno).

    GANBOY
    GANBOY --- ---
    zvlastni pozornost si zaslouzi primo valecne zlociny proti lidskosti kterou skolni jidelny dnes a denne pachaji na spenatu. tato pomerne chutna priloha je ve skolnich jidelnach casto zadrzovna v nelidskych podminkach a mucena natoli az rezignuje na barvu a chut a stava se z ni cosi mezi gumoasfaltem a plastizolem...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A připomněli mi tak plněné papriky...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jaj - při hledání haše jsem našla stránku nějaké školní jídelny s foodstylingem
    http://www.zss-as.cz/varimeprovas.php?s=320&np=90

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KELTON: co to je? to nevařili ani u nás v jídelně a doma naštěstí taky ne. Zní to divně...
    KELTON
    KELTON --- ---
    ZUZKAOU: A haše! nezapomínejte na haši!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOTHER_ENVY: tak koprovku, rizoto a hlavně červenou řepu umím a mám moc ráda!
    MOTHER_ENVY
    MOTHER_ENVY --- ---
    Nejhorší ze všeho byla vždycky koprovka s půlkou zelenýho vajíčka a potom rizoto, vedle kterýho vám kydli čtyři kostky sterilovaný červený řepy (jakože vitamíny :D).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NIENNA: jasně určitě. Počkala bych ještě chvíli, než se tu sejdou hlavní podezřelí a pak bych na určité období vzala jedno jídlo a zkusila společně vymyslet co s tím.

    Pokud to nebude fungovat, tak to můžeme zkusit živelně...
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Nesnáším žemlovku....krutě....nevím, jestli zato může školní jídelna, ale asi ano....Nicméně teď jsem u jedněch známých dostala ochutnat jejich - tvářila jsem se hrozně - ale kupodivu to bylo FAKT dobrý....MOC....ale s obyčejnou žemlovkou to má společného asi málo....Nevím, jestli sem patří i recepty,ale kdyby byl zájem, tak bych měla takovou HogoFogo žemlovku....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam