• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUÚstav pro dokumentaci a nápravu zločinů školních jídelen

    František Brückner
    Jídelna

    Macaté válce ruk, vlasová síťka
    Obrovský šufan a hradba prs

    Lepkavé tácy, vrzavé lino
    Zoubkaté durytky, učitelský stůl
    Sladké úterky a hliník vidličky

    Dvě vlny obědů, stravenka na rtu
    Nahnědlá omáčka a dozor u dveří
    Muškáty na okně, várnice čaje

    A zbytky v kýblu
    Rytmicky chlístají
    Na rámu řídítek

    Školní jídelny, podivné tetičky a nebo špatné hospody spáchaly a páchají zločiny na spoustě skvělých jídel.
    Pojďme zdokumentovat oběti a zkusit najít takovou úpravu, aby to bylo nejen poživatelné, ale i dobré.





    Kandidáti na průzkum:

    šišky s mákem
    rýžový nákyp
    nudle s mákem
    vařené hovězí
    zapečené těstoviny/šunkofleky
    haše
    sýrová omáčka s těstovinami
    krupicová kaše
    mléková polévka.
    francouzské brambory
    rajská s tvrdým masem
    rozbalit záhlaví
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    LEENVECKA: on se eurest lisi provozovna od provozovny, uz mi to bylo nekolikrat vysvetleno. Ja chodila na VSE a dobry to fakt nebylo. Nejsem nijak extra vybirava, mezi tema sesti jidlama jsem si vybrala, ale kdyz si z sesti jidel vyberu jedno jako "to co jsem ochotna pozrit", tak uz je to celkem spatny. Ze zacatku se snazili, ale pak to slo do kytek:o/ Proste to nebylo takovyto teseni se na obed:o)
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    XMARGE: hele tak u nas (czu) eurest vari a imho neni to zas az tak spatny, kdyz nejses moc vybirava tak si celkem z tech peti sesti jidel v klidu vyberes:o) popravde miluju ty jejich skro vegeratiansky jidla jako smazena zelenina jako rizek, brambory a k tomu tatarka:o)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    XMARGE: ty dva hnusy sem rozhodně patří. Ale ráda se nechám překvapit, jestli někdo umíte udělat škraloup tak, aby nebyl škraloupovitej.
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    ZUZKAOU: s tim mohu jen souhlasit:o)) A zarove se omluvit, ze jsem tyhle dve veci zminila v tomhle klubu... ale nakonec to muzu ukecat tim, ze to neni ze skolni ale skolkovy jidelny:o))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    XMARGE: řekla bych že zrovna škraloup a tlustý maso budou nakonec prohlášeny za nenapravitelné.
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    LOPIK: zakladni a stredni skola a jejich jidelny byly uzasny zazitek. chutnalo mi vsechno a hlavne ty pro ostatni nejvetsi nechutarny - buchticky, sisky s makem, rizoto, zemlbaba, koprovka, rajska (ta dokonce vic nez ta domaci), ryzovej nakyp.... mohla bych pokracovat:o)))

    Ale i pro me existujou strasaky - ze skolky teply mliko se skraloupem a tlusty maso, ktery nas nutily sousky dojidat:o(
    Vysoka a menza daly memu jidelnicku taky pekne na prdel...Vetsina veci byla bud bez chuti, nebo presolena.. pripadne 100 g masa podle nich byly tri minikosticky... at zije eurest a sodexho..
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    YONHASH: slint, nedržet dietu, hned si je udělám :))))
    MARKYTKAK: br, jo, polívka mi chutnala málokterá... nejhorší byly ty mastné vývary "s bůhvíčím"...
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    to je najednou inspirací na večeře :-))))
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    to jsem stejně postižená, já teda milovala školňojídelnové všechno :-)))) teda polévky ne, ale na ty moc nejsem :-)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Já jsem asi divnej ale mě chutnali nejvíc přesně jídla jako buchtičky, semlbába nebo nudle s mákem.. I ty ledvinky byly super.. Mě vlastně ve škole chutnalo tak nějak vždycky už od základky (když nebylo zrovna nějaký dušený maso s UHO).

    Nejhorší zážitky mám snad ještě ze školky, kdy do nás cpali mletý maso - od tý doby to nemůžu..
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    TERA79: takový to červený rizoto? to bylo dobrý.
    YONHASH
    YONHASH --- ---
    BUCHTICKY SE SODO, to je pratele kardinalni humus. Rikejte si co chcete, ale tohle do me nikdy nenacpete. Jestli ano, tak mate u me Nobelovu cenu za chemii, fyziku a patrne i za mir (vzhledem k haseni nasledku poziti). Nemely bychom zapominat ani na slecny kucharky, to bylo tez velmi jedle panoptikum.
    TERA79
    TERA79 --- ---
    QUANTI: :D tvoje stesky o mase na kečupu jsem četla už i jinde...to vážně musela být dobrota :)
    Já zase miluju školňojídelnový riziko s triškou strouhanýho sýra, umí ho kolegyně v práci a občas ho dotlačí a já vrním blahem :)
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    ZEGA: presne vim :D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    já teda moc traumatickejch zážitků nemám, krom koprovky (ale tu jsem nejedla ani od babičky), rozvařenejch zapečenejch těstovin (i ta hrachovka mi celkem chutnala ;)) a tlustýho masa, který soušky kontrolovaly dojídání (to byla jediná věc, kterou si pamatuju jako doopravdy ekl, vedle toho smradu z táců :))
    PSICHE23
    PSICHE23 --- ---
    ZEGA: no fuj, uplně se mi to vybavilo.)

    moje top:
    -rozhodně hrachová kaše, tj největší ekl snad co si pamatuju, uh.)
    -jakýkoli vařený hovězí maso, možná jakýkoli maso, většinou bylo hnusný..a jelikož se muselo dojídat házelo se kam se dalo.)) a taky se strkalo pod přílohu.) ale oni na to stejně ty čůzy soušky přišli a vrátili k dojedení, pak šlo pod stůl.)
    -zemlbába a sladká rejže
    -špenát (ted ho miluju)
    -holandská omáčka (nikdy nechci vědět z čeho to bylo.))
    -snad jakýkoli "uho"
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZEGA: br... někdy lituju, že mám silnou čichovou pamět.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KROMANON: papriky z plněnejch paprik jsem nejedla jako malá doma :) naši mi je svlíkali :)

    btw, nejradši jsem měla z jídelny segedín a specialitu naší jídelny "maso na kečupu". Pokoušela jsem se to doma napodobit, ale ani zdaleka...

    ZEGA: jo, jéžiš, jsme je vočuchávali, kterej smrdí míň :D

    ZUZKAOU: šišky! děláš si srandu! moje nejoblíbenější jídlo dětství může taky někdo nenávidět? :)
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    tady něco do sbírky:
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Top list:
    hrachová kaše
    rýžový nákyp
    tlustý "maso"
    zemlbába
    škubánky/nudle
    mák
    variace na kompoty
    přeslazený vlažný čaj brrrr
    cokoliv z/s droždím
    plus to, jak na všechno přišla naběračka nechutnýho rozpuštěnýho smrdutýho tuku

    Kupodivu polévky byl skvělé, nejradši jsem měla květákovou a s kapáním.
    Pmatuju si na , teď už úsměvné, příhody typu.po revoluci jsme měli kartičky a těma si pípali výběr jídel na den dopředu.. takže si člověk mohl vybrat mezi karbanátkem s bramborem nebo sekanou s brkaší :) nehledě na ten fakt, že vyšší třídy končily jako poslední a pak stejně dostaly, co zbylo, pípání nepípání ;)
    SIMSA
    SIMSA --- ---
    ZUZKAOU: Jj, jenze to bude tim, ze at ty skubanky, nebo sisky udela kdokoliv(mama, babicka), tak mi to proste nechutna.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam