• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUÚstav pro dokumentaci a nápravu zločinů školních jídelen

    František Brückner
    Jídelna

    Macaté válce ruk, vlasová síťka
    Obrovský šufan a hradba prs

    Lepkavé tácy, vrzavé lino
    Zoubkaté durytky, učitelský stůl
    Sladké úterky a hliník vidličky

    Dvě vlny obědů, stravenka na rtu
    Nahnědlá omáčka a dozor u dveří
    Muškáty na okně, várnice čaje

    A zbytky v kýblu
    Rytmicky chlístají
    Na rámu řídítek

    Školní jídelny, podivné tetičky a nebo špatné hospody spáchaly a páchají zločiny na spoustě skvělých jídel.
    Pojďme zdokumentovat oběti a zkusit najít takovou úpravu, aby to bylo nejen poživatelné, ale i dobré.





    Kandidáti na průzkum:

    šišky s mákem
    rýžový nákyp
    nudle s mákem
    vařené hovězí
    zapečené těstoviny/šunkofleky
    haše
    sýrová omáčka s těstovinami
    krupicová kaše
    mléková polévka.
    francouzské brambory
    rajská s tvrdým masem
    rozbalit záhlaví
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    LOPIK: zakladni a stredni skola a jejich jidelny byly uzasny zazitek. chutnalo mi vsechno a hlavne ty pro ostatni nejvetsi nechutarny - buchticky, sisky s makem, rizoto, zemlbaba, koprovka, rajska (ta dokonce vic nez ta domaci), ryzovej nakyp.... mohla bych pokracovat:o)))

    Ale i pro me existujou strasaky - ze skolky teply mliko se skraloupem a tlusty maso, ktery nas nutily sousky dojidat:o(
    Vysoka a menza daly memu jidelnicku taky pekne na prdel...Vetsina veci byla bud bez chuti, nebo presolena.. pripadne 100 g masa podle nich byly tri minikosticky... at zije eurest a sodexho..
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Já jsem asi divnej ale mě chutnali nejvíc přesně jídla jako buchtičky, semlbába nebo nudle s mákem.. I ty ledvinky byly super.. Mě vlastně ve škole chutnalo tak nějak vždycky už od základky (když nebylo zrovna nějaký dušený maso s UHO).

    Nejhorší zážitky mám snad ještě ze školky, kdy do nás cpali mletý maso - od tý doby to nemůžu..
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    TERA79: takový to červený rizoto? to bylo dobrý.
    YONHASH
    YONHASH --- ---
    BUCHTICKY SE SODO, to je pratele kardinalni humus. Rikejte si co chcete, ale tohle do me nikdy nenacpete. Jestli ano, tak mate u me Nobelovu cenu za chemii, fyziku a patrne i za mir (vzhledem k haseni nasledku poziti). Nemely bychom zapominat ani na slecny kucharky, to bylo tez velmi jedle panoptikum.
    TERA79
    TERA79 --- ---
    QUANTI: :D tvoje stesky o mase na kečupu jsem četla už i jinde...to vážně musela být dobrota :)
    Já zase miluju školňojídelnový riziko s triškou strouhanýho sýra, umí ho kolegyně v práci a občas ho dotlačí a já vrním blahem :)
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    ZEGA: presne vim :D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    já teda moc traumatickejch zážitků nemám, krom koprovky (ale tu jsem nejedla ani od babičky), rozvařenejch zapečenejch těstovin (i ta hrachovka mi celkem chutnala ;)) a tlustýho masa, který soušky kontrolovaly dojídání (to byla jediná věc, kterou si pamatuju jako doopravdy ekl, vedle toho smradu z táců :))
    PSICHE23
    PSICHE23 --- ---
    ZEGA: no fuj, uplně se mi to vybavilo.)

    moje top:
    -rozhodně hrachová kaše, tj největší ekl snad co si pamatuju, uh.)
    -jakýkoli vařený hovězí maso, možná jakýkoli maso, většinou bylo hnusný..a jelikož se muselo dojídat házelo se kam se dalo.)) a taky se strkalo pod přílohu.) ale oni na to stejně ty čůzy soušky přišli a vrátili k dojedení, pak šlo pod stůl.)
    -zemlbába a sladká rejže
    -špenát (ted ho miluju)
    -holandská omáčka (nikdy nechci vědět z čeho to bylo.))
    -snad jakýkoli "uho"
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZEGA: br... někdy lituju, že mám silnou čichovou pamět.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KROMANON: papriky z plněnejch paprik jsem nejedla jako malá doma :) naši mi je svlíkali :)

    btw, nejradši jsem měla z jídelny segedín a specialitu naší jídelny "maso na kečupu". Pokoušela jsem se to doma napodobit, ale ani zdaleka...

    ZEGA: jo, jéžiš, jsme je vočuchávali, kterej smrdí míň :D

    ZUZKAOU: šišky! děláš si srandu! moje nejoblíbenější jídlo dětství může taky někdo nenávidět? :)
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    tady něco do sbírky:
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Top list:
    hrachová kaše
    rýžový nákyp
    tlustý "maso"
    zemlbába
    škubánky/nudle
    mák
    variace na kompoty
    přeslazený vlažný čaj brrrr
    cokoliv z/s droždím
    plus to, jak na všechno přišla naběračka nechutnýho rozpuštěnýho smrdutýho tuku

    Kupodivu polévky byl skvělé, nejradši jsem měla květákovou a s kapáním.
    Pmatuju si na , teď už úsměvné, příhody typu.po revoluci jsme měli kartičky a těma si pípali výběr jídel na den dopředu.. takže si člověk mohl vybrat mezi karbanátkem s bramborem nebo sekanou s brkaší :) nehledě na ten fakt, že vyšší třídy končily jako poslední a pak stejně dostaly, co zbylo, pípání nepípání ;)
    SIMSA
    SIMSA --- ---
    ZUZKAOU: Jj, jenze to bude tim, ze at ty skubanky, nebo sisky udela kdokoliv(mama, babicka), tak mi to proste nechutna.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Kvasnicová polívka je to nejhorší - to bych nedal ani prasatům..
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Proto jsem si to tu založila. I když se mi pořád nezdá představa, že vařím škubánky a bramborové šišky.
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    ZUZKAOU: jj, verim tomu ze i kvasnicova polevka muze byt dobra. Mozna bych se mel prekonat a zkusit si ji udelat.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DAVE_PAGE: kvasnicová polévka je skvělá jen si s ní člověk musí pohrát víc, než že rozmíchá kvasnice ve vegetě . (díky za inspiraci na dnešní večeři)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Ja mel dlouho nocni muru ze spenatu a rizota. Nesnasel jsem je!
    Nastesti se mi podarilo pred lety objevit listovy spenat a nedavno postup na italske risotto (treba zde).

    Ovsem nejhorsi co jsem zazil byla kvasnicova polevka. Po te jsem se prakticky pokazde pozvracel. Presto jsem ji musel pod dohledem "souzky" ucitelky dojist...brrrrr!!!!

    Naopak mi hodne chutnaly ve vetsine zarizeni omacky (svickova, rajska, koprova).
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    stylovka - skolni jidelna zs uhelny trh nekdy v polovine 90. let:

    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    ZUZKAOU: ryzovy nakym mnam, jen se musi dobre udelat, tj aby nebyl ani suchej, ale aby nebyl blemcavej:o)

    jinak jediny co nesnasim je neidentifikovatelna hneda omacka a knedliky a zemlovku kdyz se dela s tvarohem, jinak celkove ze zakladky si toho moc nepamatuju co bych vylozene nejedla (mozna rajska) a stredni a vysoka jsou uz celkem v pohode:o)
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    treba jatra na cibulce s rejzi i bramborama sou strasne dobry
    to v jidelne jedli jen nejvetsi fajnsmejkri ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam