• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUÚstav pro dokumentaci a nápravu zločinů školních jídelen
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ZUZKAOU: mám 3 děti, takže vím, že pán mele sračky :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TOOMIX: wtf????

    „Za osm let byly jednou palačinky.“ - zkoušel dotyčný stěžovatel někdy dělat palačinky pro více jak 2 lidi?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Největší problém českých škol? Obědy, říkají rodiče a čekají změnu - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kampus-zakladni-vzdelavani-nejvetsi-problem-ceskych-skol-obedy-rikaji-rodice-a-cekaji-zmenu-308275
    MAKII
    MAKII --- ---
    TOOMIX: Porodnice budou mít možná jinej rozpočet? Ale já si u Apolináře nemohla stěžovat.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MOIRAIN: u těch nemocnic to jde, viz Havířov, to je úplně jinej level.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Slimákovou nemám ráda, ale její aktivita za zlepšení jídla v nemocnicích je hodna pochvaly. Pod každým jejím postem s fotkou někakého jídla z nemocnice se sejdou reakce "to není hotel", "tak si objednejte vlastní jídlo", "co by za to děti v Africe daly", "v USA byste za to zaplatili 100 000"...

    Přitom to i s tím mizerným rozpočtem na jídlo, co ty nemocnice mají, jde. Nebo jde aspoň trochu přemýšlet, jak se to na ten talíř ne/nakydá. Že je tahle část podfinancovaná mzdově, personálně, investičně atd. to je pravda. Ale to prostě nemusí znamenat, že se k studené večeři naservíruje celý makový závin od Odkolka (moje vlastní zkušenost), nebo 6 koblih (zdokumentováno na profilu Slimákové)
    TOFI
    TOFI --- ---
    TOOMIX: volici ano a spd to tak chteji
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Zdravější stravování ve školních jídelnách se odkládá - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zdravejsi-stravovani-ve-skolnich-jidelnach-se-odklada-40575571
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    TOOMIX: Normálka, Soylent Green a Yellow :-P
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    https://x.com/VietnamecZHane/status/2031975075587482056?s=20

    ‼️Už jste viděli skandální reportáž Honzy Tuny? Teď vám řeknu, proč je tak nějak dobré si ověřovat zdroje. Za případné sdílení díky.

    🐟Na „lososové kauze“, kdy měly školám na Praze 9 dorazit prošlé ryby, jsem pracoval od začátku minulého týdne. Vyzpovídal jsem okolo 15 lidí, prošel si desítky stran dokumentů, videozáznamy z bezpečnostních kamer a e-mailových konverzací, možné viníky pak konfrontoval. Jeden přiznal pochybení, druhý vše zapřel, ale dokážu ho usvědčit ze lži.

    A ty ryby? Viděl jsem je přímo ve skladě. Že se od policejní investigativy na Komorousův útvar najednou ocitnu přes lososy, bych před rokem asi nečekal, ale co už. 👮‍♂️


    V pátek přišla také zpráva z výsledků hygienické kontroly (která paralelně proběhla v pěti jídelnách), že se nepřišlo na žádné pochybení. Co jsem pochopil od ředitele zařízení, informoval i Tunu. To už se ve free sestřihu reportáže nějak zamlčelo. Na druhou stranu, protokol teprve vzniká. Na pochybení nepřišla ani veterina, též pracuje na finálním protokolu. 😶

    Od koho čerpal zdroje, netuším a popravdě ho neznám ani osobě, takže nevím, jaké postupy používá. S klíčovými zaměstnanci nemluvil, odmítl nabídku se mrknout na veškerou dokumentaci (takže originály protokolů mi leží doma na stole). Snad nečerpal od vyhozeného manažera skladu, který to měl celé spustit. Docela mě to ale štve, protože kauzu s KFC trefil dobře. 🍗

    Vlastně je ale pro mě spíš podstatné, že si za svým textem musím stát já, jelikož jsem do toho narval dost úsilí na to, abych se pídil po tom, jak se mohly/měly/musely věci odehrát. Z mých zjištění zatím vše sedí. 🙏

    Je dobré nicméně zdůraznit, že se firma chyby dopustila. Nikoliv prošlými rybami, jelikož byly ve skutečnosti v polovině své životnosti, ale administrativním zanedbáním. A taky podcenila, koho zaměstnávala. Když jsem volal do Fjord Bohemia, že chci přijít, domluvili jsme se na tom, že pan manažer mi nebude bránit svou přítomností a můžu si vyzpovídat kohokoliv, na koho si ukážu. Což mi dost ulehčilo práci. 🫵

    Jelikož se o kauzu ve velkém zajímají rodiče a už mi přišlo pár zpráv od vydání článku před před cca hodinou, rád odpovím na veškeré dotazy. 👨‍👩‍👧‍👦

    Jo, a zdravím z Vilniusu, s prezidentem a celou delegací jsme sem dorazili po zemi a dnes začíná oficiální program státní návštěvy. 🇨🇿🤝🇱🇹

    Panika kvůli „prošlým“ rybám pro české děti? Po banální chybě přišla nečekaná pomsta – Aktuálně.cz
    https://zpravy.aktualne.cz/domaci/panika-kvuli-proslym-rybam-pro-ceske-deti-po-banalni-chybe-prisla-necekana-pomsta/r~aaa29610d064c326b474cadf7c527e25/?lp=1
    TOFI
    TOFI --- ---
    TOOMIX: Babisova smakulada
    TOFI
    TOFI --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Školní kuchyně, ve které vaří kuchař z michelinské restaurace - CzechCrunch
    https://cc.cz/jeden-vedl-sit-chranenych-bister-druhy-varil-v-michelince-ted-spolu-tvori-neobvyklou-skolni-kuchyni/

    tl;dr Scio
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MAR_TINA: AI mi tvrdí že ne, ale moc bych na to nevsázel
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TOOMIX: Agrofert má i divizi na kaši v prášku?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Zdravé stravování ve školních jídelnách se zřejmě odloží - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zdrave-stravovani-ve-skolnich-jidelnach-se-zrejme-odlozi-40562574
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TAPINA: No a pak je ten zbytek…
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    DIVER: Já nevím, mně přijde že rozumné jídelny zdravě a pestře vaří už dávno.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Minulý týden jsem byl na třídních schůzkách. Na konci se tam jeden tatínek rozčiloval, že v jídelně vaří blafy co se nedaj žrát a že jídelníček na další týden dávají pozdě (středa večer/čtvrtek ráno) a oni to nestíhají naklikat. Neměl jsem chuť mu říct, že je debil, tak jsem se jen přidal k většině rodičů, která potvrdila, že jejich dětem v jídelně moc chutná.

    Vždy jsou na vyběr dvě jídla a obě dcery si to moc pochvalují. Jasně že někdy se vybírá "menší zlo" a někdy by si daly oba chody, ale celkově vaří jak klasiku - segedín, řízek, sekanou, tak to prokládají to i pohankovými karbanátky, různymi saláty, rybou na rajčatech s kuskusem (prý jedno z nejoblíbenějších jídel dětí), džuveč, azu po tatarsku, zeleninové bulgureto, lasagne se špenátem atd.

    Kdokoliv, kdo přijde a narovná to, že kečup = zelenina, hranolky = zelenina, že se zahušťuje záklechtkou, vývary jsou z kostky/prášku, tak bude mít mou podporu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam