• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    jak působí na vaší kůži alkohol?... já ať piju co chci, tak se stejně aspoň trochu osypu.... nějaký doporučení?
    PEGGUSHKA
    PEGGUSHKA --- ---
    HARIBOKACHNA: jo tak tu jsem měla taky, ale to jsem ležela v nemocnice s brutálním eksemem a alergickou reakcí... je hodně agresivní, tak pět dní a pauza, jak píší, bo docela ničí kůži, ale pomáhá mno...
    ale dávala bych ji kdyžtak už jen v nouzi na hodně silnej eksem...
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    dneska jsem s tim byla u jine kozarky - soukrome a ta mi rekla, ze mam vysadit vse co pouzivam na tu ranu - ze mi musi udelat krevni obraz a jina vysetreni no a do te doby mi nemuzou davat zadnou lecbu a mam si davat jen obklady a nejakou uplne obyc masticku na promasteni ... je tu moznost, ze mi tento stav zpusobila HA, ale to se jeste nevi - kazdopadne jsem ji uplne vysadila pred 3 tydny pro jistotu a cekam co bude ... jsem tak nastvana, debilni ekzem:(
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    SHEILA_B: mám takový pocit, že to co mám já, musí být asi nejdřív spařené, pak znova usušené a pak namleté do té vazelíny, páč to vůbec nesmrdí... je to prostě jen naložené, a je fakt výborná...
    SHEILA_B
    SHEILA_B --- ---
    KEJKA: jojo koprivovy me delali rodice domaci kdyz jsem byla mala, tak koukam ze se dam asi zase na bylinky, konopnou masticku zkusime asi s pritulem vyrobit....
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    SHEILA_B: je to klasický čaj z lékárny v krabičce jako na kašel a na nachlazení a na nervy... takový ty menší kostkatý krabičky... takhle je bílo růžová od teekanee nebo jak se to píše a ten druhý teď nový je jen na kůži a jmenuje se serafin a ten je teda sypanej... dobrý jsou taky bylinky na meditaci... meduňka máta atd... nebo pak klasický kopřivový...
    SHEILA_B
    SHEILA_B --- ---
    KEJKA: a co je to za ten caj co pijes?


    Jinak ja mam tyden dovolenou - pracuji v mode, takze jsem v kontaktu neustale s oblecenim ruznych materialu + jsem dost casto pod tlakem a ve stresu, ekzem me prakticky zmizel, je jasne ze u me je to skutecne dost stresem kteremu se tezko vyhnu :///
    Ta cokolada je absolutni spoustec ekzemu, snazim se ji vyhnout ale taky to obcas nevydrzim....
    NO_ON
    NO_ON --- ---
    HARIBOKACHNA: Jo a jak pise KEJKA: pokud mozno pouzivat jen na par dni v pripade zhorseni, na denni promazavani radeji neco jineho.
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    Mimochodem dostala jsem teď od známého jinak udělanou ganjamast, je to teda brutus zelený, jelikož je v tom marihuana namletá, ale po čtyřech měsících co je v tom naložená to má fakt sílu... ještě včera jsem měla fleky na zápěstí a krku... po dvou namazáních je to pryč a nesvědí to.

    Stejně si myslím, že mít nebo nemít atopický exem rozjetý je jen o tom jak se stravuju co piju v čem se koupu a čím se mažu... moje zkušenosti při nejhorším období jsou: pít pročišťovací čaj na krev a kůži, to hodně pomáhá na svědění, když to pořád svědí na noc je výborný analergin tablety... zabírá rychle a vydrží celých 24 hodin.... další je a hlavní: nejíst čokoládu, hodně vitamínu C a všechno ovoce s tím spojené, dál kyselé zelí, hodně kořeněné věci (pepř, chilli), jednou za čas se vykoupat ve vaně s mořskou solí a jednou za týden nebo za 14 dní si dojít na solárko... hodně mastný krém ( jak jsem už psala používám marinu nebo nela batole) a na kortikoidy se celý měsíc nemusím ani podívat ;)
    KEJKA
    KEJKA --- ---
    HARIBOKACHNA: jo, svýho času mi hodně pomáhala, ale nechce se to s ní mazat dýl jak 5 dní až týden a pak musíš vynechat... A. )je pak bez účinku a B.) jsou to kortikoidy, takže klasicky tý kůži to pak i škodí... v intervalech kdy se mazat nebudeš by to chtělo nějaký mastný výživný krém, který tě dobře promastí... já používám buď dětské nelabatole s modrým puntíkem na tubě, nebo obyčejnou marinu.
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    jmenuje se to BELOGENT MAST - znate nekdo?
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    tak jsem dostala masticku s kortikoidy - uvidime snad zabere
    FOX_E
    FOX_E --- ---
    já prostě říkám:Myčka nad všechny jary.....začínám šetřit:)
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    no a nebo si koupit jar na nejake prirodnejsi bazi, z nektereho z tech shopu se zdravou vyzivou :]
    PEGGUSHKA
    PEGGUSHKA --- ---
    GREGI: rukavice jsou divný, kvůli jednomu talíři zbytečné...
    ale ted máme novej jar a ten je prej pro lidi s eksémy a není tak agresivní, což musím přiznat, mně nic nedělá:)
    FOX_E
    FOX_E --- ---
    MAJKA: jj občas to tak udělám,když si vzpomenu....díky:)
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    FOX_E: namaz si tedy ruce pred mytim aspon vazelinou. na mistech, kde je to horsi, dej tlustsi vrstvu, a primo na tlapky asi ne moc velkou, jinak nadobi zamastis a bude klouzat, ze ;] ale aspon trosku vazeliny vetrit pred mytim tu kuzi trochu ochrani
    FOX_E
    FOX_E --- ---
    ja mam proste k tem rukavicím odpor....strasně se mi v tom pařej ruce.Takže radši dám ten jar a pak velkou promazávací akci....ale jak říkám,myslím,že ideál je myčka....
    GREGI
    GREGI --- ---
    ty jo... To je to nejhorsi co muzes na exem udelat... Je jak alergikovi sypat pyl do oci:)
    FOX_E
    FOX_E --- ---
    GREGI: ne ne rukavice nikdy.Fakt nesnesu.Radši jar.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam