• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      MIKINKA
      MIKINKA --- ---
      KEJKA: a jukla by ses mi prosim jak se ten sypany jmenuje a od koho je?! :)


      GREGI:
      HARIBOKACHNA:

      mne ekzem vyrasil po tom, co jsem se vratila po nekolka mesicich z Anglie a prestehovala se do Brna...pak si mam vybrat z ceho to je :D
      KEJKA
      KEJKA --- ---
      HARIBOKACHNA: Koukala jsem, že máš psa... přemýšlela jsi někdy nad tím, že jsou zvířata pro některé atopiky hodně velkým alergenem? mě osobně třeba vadí jen určitý druh srsti, taky ne všechny zviřátka, ale vadí mi...
      Co na sobě pozoruju, tak je hodně velkým aktivátorem stres... stačí abych byla třeba naštvaná, a už se osypávám... taky jsem pišla na to, že horčice taky není úplně nejvhodnší... taky se mi to po ní zhoršuje :(
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      takze jsem se namazala tim belogentem ( krem) a ten samy den jsem se osypala - hlavne to mam u toho mista ekzemu a pak na pazich a nohou a dokonce kolem oci, tak ted nevim, jestli to je spojene, nebo je to neco noveho - mam takove miniauturni krupickove pupinky
      MIKINKA
      MIKINKA --- ---
      kdybyste nekde nasli nazvy a vyrobce tech cajiku, byla bych vdecna, jsem cajickova docela dost, tak proc nespojit prijemne s uzitecnym ;)
      KYWY
      KYWY --- ---
      HARIBOKACHNA: prášky tak různě s nimi nemám problém aviváž mám Lenor Sensitive
      NO_ON
      NO_ON --- ---
      Fajn obrazek v zahlavi, hrde se hlasim k poslednimu stupni dospelych - teda v te extremni forme, co je jednou za cas.. .)

      Jinak ja ted zkousim MiniRisk - hypoalergenni prasek od Henkelu. Nejake prime dusledky jsem zatim nezpozoroval - a ani si nemyslim, ze bych se po tom zazracne uzdravil:) - ale nejsou v tom proste parfemovaci slozky a dalsi veci...viz.:
      http://www.henkel.cz/cps/rde/xchg/henkel_czc/hs.xsl/153_4168_CZC_HTML.htm
      GREGI
      GREGI --- ---
      tak to at sem kazdy napise:)

      ja ariel a avivaz lenor... Jednou mati koupila neco jineho a hned sem to poznal...
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      jo a jaky praci prasek pouzivate a jakou avivaz?
      GREGI
      GREGI --- ---
      trochu sem upravil nastenku.... cajk?

      a nejakej navrh na anketku?
      MERION
      MERION --- ---
      Také není dobré jíst oříšky a tyhle věci vůbec.
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      a co treba takovy produkty na cisteni tela jak se prodavaji, zabira to? micha se to s vodou atd. ... jsou celkem drahe, tak nevim nevim
      KEJKA
      KEJKA --- ---
      Kopřiva, pak je vyloženě čaj na kůži, ale ten je pěkně hnusnej, mám pocit, že obsahuje i dubovou kůru a fakt se to nedá pít, a pak je na pročištění ježiš teď nevím jaká je to značka, ale prodávají ho v lékárně mezi ostatníma /na kašel, nachlazení...../ takový ty menší krabičky do kostky/ tenhle má tu krabičku růžovou a je i dobrej... Jinak je dobrej asi každej bylinkovej... třeba i pulmoran na kašel... je chutnej a má tak trochu podobný efekt
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      a jake caje doporucujete?
      KEJKA
      KEJKA --- ---
      HARIBOKACHNA: třeba já tohle nejím vůbec... hlavní je hodně pít a pročišťovat krev od kyselin... vodou, bylinkovýma čajema
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      jo a jak dlouho musi takova dieta byt nasazena,pro viditelne vysledky?
      KEJKA
      KEJKA --- ---
      HARIBOKACHNA: ČOKOLÁDA a všechno co obsahuje kakao, kyselé věci (zelí, ovoce /kiwi, jahody, citrusy) hodně kořeněné věci, a kromě piva asi i všechen alkohol, multivitamínové tablety...
      KEJKA
      KEJKA --- ---
      GREGI: Já ano, když jsem byla malá, tak to bylo jediný co bylo, ale neřekla bych, že mi to nějak výrazně pomáhalo... je fak to, že tam na tom nesmíš být dlouho - jenže tenkrát jsem ještě nevěděla co všechno mi to zhoršuje, takže to možná bylo i tím, že jsem jdla čokoládu, hodně vitamíny a tak... ale i tak bych řekla, že je solárium lepší
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      jinak jsem to dneska uz nevydrzela a namazala to belogentem - za jak dlouho vam to vetsinou zabere?
      HARIBOKACHNA
      HARIBOKACHNA --- ---
      zajimal by mne seznam potravin zhorsujici / majici vliv na ekzem - chtela bych zkusit tyto potraviny na cas vysadit a zjistit co to zpusobuje treba
      GREGI
      GREGI --- ---
      a zkousel jste nekdo stolni horske slunicko?
      KEJKA
      KEJKA --- ---
      GREGI: Tak u mě třeba je jistý to, že jakmile se dostanu do jiných klimatických podmínek, než co jsou tady, tak mi to vždycky na pár dní nebo i týdnů zmizí.. takže třeba i tím... navíc horský sluníčko dělá divy...
      GREGI
      GREGI --- ---
      MIKINKA:
      NO_ON: ano bohuzel je to tak, nejsi prvni co sem prisla jako uplnej zacatecnik...
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam