• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      MIKINKA
      MIKINKA --- ---
      NOLDO: no, ze bych cely mesic vydelalavala jen na psychologa...radeji uprednostnim toho hrazeneho pojistovnou, kterej muze byt kvalitove na vyssi urovni nez soukromi, furt je tu ta moznost ze to dela pro lidi a ne pro penize...
      NOLDO
      NOLDO --- ---
      MIKINKA: Soukromý nesoukromý, hlavně že pomůže.. poznal jsem psychologa - cynika. To je vážně dárek...
      GREGI
      GREGI --- ---
      naschval se zeptejte svejch matek na jejich tehotenstvi.... v jakem byly prostredi.... moje mati v praze a dost cekavala na bus zastavce kde byl smrad a pracovala v kurackem prostredi... nic jineho ji nezbyvalo... myslim ze to to asi taky dost ovlivnuje
      WOODY_
      WOODY_ --- ---
      BOO: co ty vis;)
      muj tata taky nemel, to co mam ted ja..ani zdaleka:)
      MIKINKA
      MIKINKA --- ---
      hmm, to ja to dedicny nemam mit po kom...o psychologovi jsem hodne premyslela, ale chce to nekoho na doporuceni...neznate nejakeho dobreho, nesoukromeho v Brne?! Vyhazovat penize z okna za to ze si pokecam se mi nechce...
      GREGI
      GREGI --- ---
      to radsi nebudu tata a necham svoji zennu oplodnit nekym bez exemu:D
      WOODY_
      WOODY_ --- ---
      taky;)
      GREGI
      GREGI --- ---
      MISHUGE: ja taky no... po tatovi
      MISHUGE
      MISHUGE --- ---
      o ekzemu bych trvdila,ze je z 80% psychosomatkcký.ale treba ja to mam dedicný tedy jsem to schytala po otci;)
      MERION
      MERION --- ---
      MIKINKA: Mně zase mnohem víc pomohla ona sůl do koupele z mrtvého moře než Balneum. Po Balneu se dostavil u mě opačný účinek, vše mě svědilo o to víc.

      Každopádně někdy to na psychologa je. Jednou za pár let.
      WOODY_
      WOODY_ --- ---
      WOODY_: smesi teda:) uz je na me pozde
      GREGI: ono dost zalezi, cim ty jablka osetruji .. nekdy treba snesu jahody, ale stalo se mi, ze jsem se po jednech osklive osypala .. u plodu jako pomeranc a tak, je ta slupka pevnejsi, takze na vnitrek ty latky mozna takovy vlov nemaji
      kazdopadne bio jablka snasim uplne bez problemu:)
      GREGI
      GREGI --- ---
      WOODY_: ano, na jablka mam lehkou alergickou reakci projevujici se svedenim patra a krku uz velice dlouho. nevadi mi cerstva jablka. bio jsem jeste nezkousel... zkusim:)
      WOODY_
      WOODY_ --- ---
      ja jsem nedavno hrabla to smesy s mandlemi a orechy a zacalo me svedit patro a vzapeti cela pusa - poprve
      to same i nedavno s jablky, jenom u bio nemam zadnou reakci a snim je bez problemu
      GREGI
      GREGI --- ---
      me se to ted zhorsilo... mam podezreni na mandle... nejak sem je nikkdyy nejedl ani zadne orechy ale ted sme jich meli hromadu u televize a nejak me zachutnaly... ale nevim nevim... je to bordel ten exem
      WOODY_
      WOODY_ --- ---
      BOO: to chce vazne nekoho an doporuceni
      ja si na sveho stezovat nemuzu
      WOODY_
      WOODY_ --- ---
      BOO: kombinuj to s psychologem
      NOLDO
      NOLDO --- ---
      MISHUGE: Mám skvělé reference na ten Tea Tree, ale leze to do peněz. Mě nejvíc pomohlo snížit stres a víc spát, doopravdy. Jinak .. na zázračné věci nevěřím.
      MIKINKA
      MIKINKA --- ---
      bahno ne, jen soli do koupele, mydlo ktere mne docela vysusovalo a kremy primo na ekzem z mrtveho more + raselina, ty byly docela snesitelne...ale uprimne mi balneum hermal pomaha mnohem vic, ale je to individualni...
      MISHUGE
      MISHUGE --- ---
      zkoušeli jste nekdo to bahno z mrtvého more?
      ED_EDDIE
      ED_EDDIE --- ---
      KYWY: kupuju silikonove rukavice v lekarne. 100ks za 114,- kc po pouziti vyjhazuji. 100x lepsi nez zmacene palive ruce v saponatu
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam