• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    ACIDOFIL: no tak treba ve Spanelsku by to slo, sehnat nejakej job u mooore, tak abych se zacla ucit jazyk, coz?!
    Jinak tak potapecskou zakladnu v Chorvatsku...
    wuff, mela bych se lip ucit, abych si mohla poridit to sidlo na Floride, zadnej work :D
    ACIDOFIL
    ACIDOFIL --- ---
    MIKINKA: bezesporu dobrej plan, mit zajistenej nakej work nevaham ani pul vteriny ]]
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    tak ja jsem si dneska strihla solne jeskyne, koupel v soli, dalsi jeskyne v utery, tak uvidime...pestuji vydatny spanek a od navrata z chorvatska jen horsi a horsi... lidi asi se odstehuju k mori... treba budu mit klid ;)
    ACIDOFIL
    ACIDOFIL --- ---
    14 dni ve Skandinavii na cerstvym vzduchu a po exemu ani stopy.. achjo]]
    BRAWNELAMIA
    BRAWNELAMIA --- ---
    WOODY_: ja to sanatorium moc doporucuju..chodim tam uz pres 10 let a pokazdy mi to pomuze...poprvy po ty cely kure sem mela pokoj na 2 roky od exemu...ted uz tolik ne, ale i tak to stav zlepsi..
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    MIKINKA: to je pravda, kdyz nespim vyrazi exem a celkove mam strasne suchou a nezdravou plet, kazdej flam je na me poznat.)
    1KA
    1KA --- ---
    MIKINKA: dostala jsem konstitucni lek - od homeopata, lekare - celkove vysetreni, u me to bylo zpusobene psychickym stresem. Jsou i leky, ktery si davam sama, ale i presto, ze mne zbiraji, bych je nikomu nenutila. Spis ukazuji na moznost lecby.
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    1KA: homeopatika jakeho druhu?
    1KA
    1KA --- ---
    Ahoj, mne se objevil ekzem pred rokem a pul, potom sam od sebe zmizel, respektive hodila jsem se psychicky do pohody a brala homeopatika. ted po druhym porodu se znova objevil, prikladam to stresu, nevyspani a hormonalnim zmenam - chystam se zase lecit touto cestou, uvidime, predtim byl v obliceji, ted na rukach.
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    WOODY_: no hele jezdim do prace na kole, takze s potem moc problemy nemam...kdyz nemam ten ekzem hodne spatnej, kdyz jsem rozkrabana tak to pali a svedi, ale to je na poskozeny kuzi asi normalni...

    no hele, s tim pritelem.. mne ekzem poprve vyrasil, kdyz jsem se dala dohromady se svym pritelem, ted jsme spolu neco pres ten rok...takze docela funny, mozna ze to mam taky z nej, kdo vi...ale takhel vyrazne to nevnimam... kdyz se spotim ve spanku, tak se skrabu, kdyz pri sportu, tak mi to neva... nechapu...

    ja liskovy orisky nemohla nikdy, jinak mi na potraviny nic nezjistili, chvilku to vypadalo na lepek, tak jsem pres pul roku mela bezlepkovou dietu, ted uz na to prdim, pac to nepomohlo...jim vsechno, ejto stejny jako dkyz jsem nejedla skoro nic..
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    MIKINKA: ja vubec nevim, jak v brne s doktorama nebo takhle, takze to ti bohuzel neporadim, v ty praze spis a klidne bych te i nekam odkazala, ale to by chtelo tu nejakej cas bejt..
    ja to teda delala tak, ze vic hlav vic vi, takhle jsem toho obchodila dost a pak si udelala zavery sama, na jidlo taky teda nic, pritom toho mlika co vypiju a cokolad co sporadam, ale toho bych se jen tak nevzdala:) mne v tom motole delali testy z krve, v pro sanu na kuzi, uvidim teda co mi a jak vyslo, protoze treba nesnesu ted liskovy orisky a mandle, jeste pred rokem bych nemela problem a to samy jablka, jedine bio, pred rokem jsem se zas osypala po jahodach /na ty jsem mela alergii jako mala, ale ted uz ne/, ale proto, ze byly hodne chemicky osetreny a ten plod je preci jen mekkej

    a jak reagujes, kdyz se zpotis napr? osypes se?

    pro me je snad jeste horsi, ze jsem alergicka na sveho pritele, ve smyslu, ze mi vadi jeho pot apod, jakmile spolu spime a jsme treba na sebe nalepeni rukama, v miste kde se sebe dotykame se mi ruka zpoti a hned osype a okamzite to jde pak po celym tele..
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    WOODY_: no ja mam problem, ze nebydlim v Praglu a tady ty doktori jsou docela neochotny, kor kdyz videj prazaka...
    nicmene kamoska mi vypravela o tom slunku s koupeli, taky ji to pomaha a doktor na bulovce mi rikal, ze by mne tam poslal a vse zaridil, kdyz videl jak jsem z toho nestastna...ale bohuzel, 250 km je holt streka na dojizdeni kvuli koupeili...
    jinak testy alergologicky mam jen klasicky a na jidlo... a nic extra nenasli...nic co by mi vadilo takhle zasadne, abych mela otekly cely telo..
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    MIKINKA: to budeme mit asi vsichni spolecny, ja - vecne ve stresu, malo spanku, jeste min jidla .. ale posledni dobou se snazim spat aspon sest hodin, vic jak dvakrat denne jist a moc se nenervovat,ale to uz jde hur:)
    no a bylas treba na nejakej testech? ja jsem od prosince do dubna chodila do pro sanum http://www.prosanum.cz/ kde mi to pomohlo, ale jakmle mi ta kura skoncila, hned zas vratilo, ta metoda koupani v solnym roztoku a horskyho slunicka je ale dobra, jen se tam dostat neni tak snadny, kazdopadne tam mi delali pri prijeti na zadech testy na co jsem alergicka, kazdej den po dobu ctyr peti dni jsem tam dochazela a oni zjistovali, jak kuze na jaky latky reaguje, vysledkem byla alergie na nikl a nejaky druhy parfemu + naky ecka, u niklu jsem ale treba nikdy problem nespozorovala
    naopak ted co mi delali komplexni vysetreni v motole mi zjistili alergii na stromy, ale alergie co je podle vseho behem celyho roku, ne jen v dobe, kdy kvetou, ale tam se jeste ted budu muset stavit, jak mi to vsechno vyslo, ale urcite by to na nakou tu alergologii chtelo zajit, pokud jsi nebyla - i kdyz pokud te ekzem trapi rok, tak bych cekala, ze to bude jedno z prvnich vysetreni, ktery ti udelaj:)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    WOODY_: no je fakt, ze s mym zivotnim stylem se tomu nedalo ani divit - ale uz jsem na tom zacla pracovat...
    jsem z Prahy, ale tedka bydlim uz rok v Brne - objevilo se mi to po navratu z Anglie, kde to byl jeden velky trimesicni vecirek, spousta vseho, malo spanku, hodne prace...a ta tamni strava...juju shit! - jediny co mne tak napada...jinak ziju docela sporadane ;)
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    MIKINKA: mne se to taky vratilo z niceho nic, v zime, ale doktor mi rikal, ze to neni, ze by to prislo z niceho nic, ale ze se to v tom tele shromazduje a jednou se to proste projevi
    a odkud jsi?
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    WOODY_: no mne je 21, zaclo mi to loni v zari..."z niceho nic"
    zkousela jsem toho dost, ale zatim nic nemelo zadny zazracny vysledky...ani domaci z travci, ta to vytahla, relativne zhojila (horni polovinu tela - mam pocit, jako by se mi to vzdy hojilo odzhora a sla takova vlna zhorseni - zlepseni - uzdraveni dolu :D), dosla a bylo po hehe...no furt ziju v nadeji, ze najdu neco, co to svinstvo znici ;)
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    MIKINKA: aha:)) ja myslela ze nejak dyl, takt o je mi lito, imho v pozdejsim veku se to snasi snad jeste hur, i kdyz co jsem nedavno byla v motole a videlasi ctyrletyho chlapecka, tak mi ho bylo hrozne lito, jak mel tu kuzi osklivou.. ja mam ekzem od jednoho roku a az na tu pauzu porad /ted je mi osmnact/

    ja jsem teda taky radsi bez chemie, mam prevazne maste michany, ale ted mam i naky v tube, ale to fakt jen kdyz to mam fakt osklivy, jinak pokud mam kuzi suchou a svedi me, tak ji mazu cimkoli mastnejsim - domaci marihuanou, vazelinou, sadlem, indulonou, detskym olejem apod

    mne uz treba par dni u more nepomuze, to bych tam musela bejt tak dva tri mesice:)

    to je fakt, kazdopadne dej vedet;)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    WOODY_: ja mam ekzem teprve rok... pred tim jsem ho (krom mimina) nikdy nemela...takze jeste nemam nic ozkouseno poradne, ale uz jsem vyzjistila, ze doktori jsou k nicemu ;)

    ted je poprve co jsem po roce uz 3 tydny bez chemickejch masticek a mam ten ekzem jakz takz v norme, imho pomohlo par dni v chorvatsku a doufala jsem, ze to stribro, ale asi to byl jen mylnej dojem...

    jeskyne mam prave taky pred barakem a prej je jedna kura jako 2 dny u more, tak uvidime, treba to pomuze.. minimalne to urco neuskodi ;)
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    MIKINKA: ja nikde svy ucinny metody nevypravim, uz vubec ne po doktorech, protoze mi pomaha kolikrat to, co by mi, podle nich, melo naopak skodit - ale asi to budu preci jen vedet a videt lip /nehlede na to, ze se kolikrat ani neshodnou/
    v podstate kdykoli se mi ekzem zhorsi, si davam koupel - sprcha se mi diky vode ani nevyplati:) a v podstate si davam hodne teplou a v zaveru se sprchuju jeste teplejsi - studena me boli - a kdyz vylezu, zabalim se do zupanu a sundam ho treba az za 30min, kdy jsem uplne sucha a namazu se /nekdy se naolejuju jeste ve vane detskym olejickem, ten jeste oplachnu,a by zustal jen film/
    nekdy pouziju nejakej z tech oleju, mam jich dost, tak vzdycky po nakym sahnu, ted treba linola fett ölbad

    dej vedet, ja solny jeskyne planuju uz vic jak rok, mam je kousek od baraku, ale jeste jsem se tam nebyla podivat ani vyzkouset:) tak dej vedet kdyztak:)

    ja mam stribro v tekuty forme a ve flakonu a rany si strikam, je mozny, ze zabira, ale vzhledem k tomu, jak prilezitostne ho pouzivam, to jiste nereknu:)

    mne to povidej, od jednoho roku nemam pokoj, az asi na tri roky
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    WOODY_: tepla koupel...mmm, neni spatny napad na vysuseni...ja mam ted nejvic postizenej trup, kupodivu mi to trochu ustoupilo z koncetin a presne timhle stylem jak popisujes trpim na podbrisek...to je peklo...
    u mne nejspis tim, ze se trosku zapotim a jak je ta kuze poskozena, tak se muzu udrbat...uaaah...jinak mne nic nenapada...
    btw v cem se macis?! Ja pouzivala balneum a morskou sul, zadne vyrazne zmeny, imho morska sul zacelila rozdrbany ranky...

    jinak zejtra jdu vyzkouset solne jeskyne, permice na 10 kur, tak uvidime, co to udela...

    stribro nejak prestalo zabirat, 3x denne tedka (podle te 21 denni kury, kdy se zvysuje davka po 5i dnech) a po velkem zlepseni tedka velke zhorseni :(

    shit a ja uz si fandila, ze budu vylecena...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam