• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ELESDY: já ti s tím poradím, ale potřebuju to vidět celý, nejlíp vobě!! a vypadá to jako kopřivka, imho alergie
    RETESKA
    RETESKA --- ---
    zamyslela jsem se nad tím, od kdy se mi přestal tak rapidně horšit ekzém na rukou (na prstech, mezi prsty, na hřbetě ruky, na zápěstí) a došlo mi, že fakt nejvíc pomohlo po letech začít používat zásadně a vždy gumové rukavice při mytí nádobí (a čehokoliv). mám takové ty asi za 50 kč, kde je uvnitř prášek, takže se mi nelepí na ruce, a nemůžu si to vynachválit.
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    decka nemate nekdo zkusensoti s mladym jecmenem aka drinkem? slysela jsem na to zatim jen same pozitivni reakce, ale bohuzel vzdy pres nekoho, takze nebyl prostor pro otazky...nicmene to udajne leci i ekzem plus samozrejmne podchycuje strasny kvanta vsemoznejch jinejch nemoci...
    RETESKA
    RETESKA --- ---
    když mě kozí sýry nechutnaj ani nic z nich. snažila jsem se jíst sojový jogurty a sojový mlíko (aspoň si dávám sojový na musli když už ho musim jíst), ale momentálně u mě vyhrává 4 activie v akci místo jednoho sojagurtu za dvacku, holt neni na nájem ale hlad a chuť neukecám :(
    ale budu se snažit omezit i ty jogurty až to půjde, momentálně se neovládnu a navíc tu máme 4 supermarkety a ty sojový maj v jednom jediným kam zrovna nechodim. jinak maj teda sojový dezerty, ty miluju, ale ty zas nejsou zrovna dobrý na postavu :))
    RETESKA
    RETESKA --- ---
    LITTLEPUNKK: měla jsem konopnou mast z krámu i domácí (s vazelínou) a neléčilo ani jedno, ale promašťovalo to dobře, teda hlavně ty koupené kde je konopný olej a tak.

    já jsem teď zpozorovala, že poté co jsem měla neustále se hodně vracející atopický ekzém na rukou a mazala to kortikoidama, tak se to fut vracelo, už to bylo fakt blbý, ale od chvíle co jsem to vzala Protopicem tak už to neni tak hrozný.. ne že by to zmizelo, ale zhoršuje se to rozhodně méně a pomaleji, nemám moc záchvaty svědění a tak.
    uvažovala jsem že má asi alergii na mlíko a zkoušela se mu vyhnout a měla jsem dojem že to pomáhá, ale zase jsem polevila, já prostě miluju jogurty, sýry, smetanu v kafi, omáčky...
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    Zdravíčko,
    zkoušel jste někdo na atop. ekzem či jiný kožní problémy konopnou mast ? Popřípadě jaký byly výsledky , zdrov masti atd. díky za info ...

    co můžu říci k vazelíně tak mě osobně asi nejvíc vadí že je to ropný produkt ,ale tak používá se v lékařství ... hůře se vstřebává jak už kdosi poznamenával ,ale zase je hypoalergení a nekazí se tak rychle jako např. sádlo .Jiný základy pro mast jsou např. kokosový tuk ,oliv. olej a další oleje ... Btw vůně konopí se dá dobře překrýt včelím voskem a zároveň i ten je friendly k pokožce
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    WOODY_: přesně, moře =sůl mi to normálně vyžralo" jsem už tak 5-7 let úplně bez ekzému,a to jsem to měla 25 let,prakticky od narození klasika
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ACIDOFIL: no, mně se to asi vrátilo v počínajícím astmatu...
    ACIDOFIL
    ACIDOFIL --- ---
    WOODY_: no nevim :D Mne exem taky na delsi obdobi opakovane nekolikrat odesel s tim ze se vratil ve forme pekelny senny rymy.. a pak na stridacku.. nezbejva nez poprat at mu to vydrzi :)
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    a nejde se na kompletnim krevnim rozboru domluvit se svym praktickym doktorem? mylsim, ze pokud je rozumnej a ma s nim clovek dobry vztahy, tak by to nemel byt problem
    ATYKIN
    ATYKIN --- ---
    BOO: Krevní rozbor.. to bych strašně potřebovala.. ale jak už jsem tu psala ke kožní sem naprosto přestala chodit. Chodila jsem do Kartouzský a po neúspěchu a nezájmu ze strany doktorky, to vzdala.
    Snažila jsem se to léčit po domácku, všemožnýma koupelema, krémama ale tohle už mě taky nebaví. Výsledky jak na houpačce. Jenže nevím kam přejít.. Jako malá jsem chodila do Motola, asi bych se tam vrátila..

    Můžete někoho doporučit? Já co si pamatuju velká nevýhoda nemocničních doktrorů, je pomalu nemožnost nechat se objednat, pořád plné čekárny, místo trochu z ruky, vyšetření ve spěchu, tak nevím.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    na me jsou sestry ok, na vodu, kam chodi denne x lidi se snazim nemyslet... a chodim poctive 6x tydne. Ted jsem presne v pulce, tak uvidim. Muj ekzem neni extra hroznej, je to cca 10 malych lozisek na trupu, ted uz se asi pul roku zadny novy neudelalo.
    Normalni sprchovy gely a mydla nepouzivam uz asi rok. Co tady ctu, tak jsem ta "stastnejsi".
    Spis me proste se*e, ze nikdo nevi, cim to...
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    já jsem atopik od narození
    věčný boj, válka předem prohraná. někdy až hrůza.
    každopádně v poslední době (asi dva roky) se to výrazně zlepšilo
    jednak mi byl doporučenej krém lipobase na promaštění a krém diprosone na léčení, obojí funguje bezvadně.
    ale hlavně a především mi byly doporučeny ledové sprchy po ránu. že se vysprchovat teplou a pak postupně snižovat až na úplně ledovou. pak se utřít a namazat. ty ledový sprchy totiž prokrvujou pokožku, že se daleko líp obnovuje a vyživuje a uzavřou se póry a kůže tolik po sprše nevysychá. nějaký čas (půl roku?) jsem se dokonce sprchoval bez jakýhokoliv mýdla a to se měla kůže nejlíp. a nezdálo se mi, že by si okolí myslelo, že smrdím .o)
    od tý doby klid největší, exzém přestal být nezvladatelný, spíš se stal takovým lokálním věčným, ale malým .o) a bez ledovky na závěr už si sprchování neumím představit .o)
    antihistamika beru jen když se cítím všude svědivě, tjst skoro už taky ne. teď se mažu většinou jen bílou vazelínou, stojí to 28 korun, promašťuje a člověk kvůli tomu nemusí k doktorům.
    tak vám přeji šťastný boj. vzhledem k tomu, co všechno na mě doktoři vyzkoušeli, si myslím, že univerzální cesta není. nejlíp mi při největším marastu pomáhala taková hnědá hrozně smradlavá mastička, ekzém do druhého dne prostě zmizel. ale ta se přestala prodávat už za komunistů.
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    moje "dobry" zkusenosti skoncily nekde v polovine vsech tech procedur;) jako urcite to zprvu nejakej efekt melo, ale pak mi prislo, ze uz to ten blahodarnej ucinek ztratilo a spis se to zhorsovalo

    a to jsem si jeste odnesla osklivou bradavici, s kterou jsem si dobre pul roku uzivala:)
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    mne ty tomesy moc nepomahaly, chodila jsem tam pul roku a kdyz jsem prestala, okamzite se to zas vratilo tam, kde to bylo predtim, navic uz vubec se mi tam nechtelo chodit potom, jak se nektere sestry chovaly, ne vsechny ale vetsina, a fakt, ze jsem kolikrat sla do vany, kde treba plaval chlupy z predchoziho pacienta, tak jako prosim? a to jsem tam jeste na miste pro odlozeni veci nechala retizek /protoze me sestry kolikrat honily, sotva jsem skoncila s sla se osprchovat, uz mi tam vlitly a honily me, ze ceka dalsi pacient/, kterej i kdyz jsem tam volala hnedka jak jsem na to prisla, se tam nenasel, resila jsem to skrz email, protoze za to /at si v ty svy brozurce co jsem podepsala pisou co chtej/ zodpovidaji, pricemz mi sama reditelka napsala ze se nasel, tak jsem tam pri dalsi navsteve sla s tim, ze si ho vemu, ale sestry mi rekly, ze tam zadnej neni, psala jsem reditelce znovu a bez reakce, napsala jsem ji urgenci a odpovedela mi, ze tam tehlech zapomenutych veci je vic(!), druhy den jsem tam sla znovu a opravdu ho tam celou dobu mely /to mi jeste sama reditelka pro sanum rikala, ze za sestry tam muze dat rukud o ohne, ze by to zadna nevzala/ a to jeste po mne chtely, abych zpetne zaplatila poplatek tricet korun za navstevu lekare, kterou jsem jim samozrejme platila pokazde, nez jsem k nemu vubec sla, takze u me pro sanum ne, i kdyz se mi zprvu zdalo dobre, ale chovani tech sester a to, jak to tam nejspis "funguje" na pro sanum, alespon podle me, vrha spatne svetlo, ale chapu, ze treba nekdo ma zkusenosti dobre a neda na pro sanum dopustit

    zato ted nedam dopustit na motol, jsem s peci tam maximalne spokojena
    nastupovala jsem jako pripad na hospitalizaci, nasadili mi nejake leky a naridili mi byt doma, stav se skoro ze dne na den obratily o 180 stupnu, nasledne udelali spousty vysetreni a ted kazdy den beru medrol a aerius a bez problemu + jsem dostala masticku s minimem kortikoidu, kterou pouzivam minimalne

    uvidim, jak se to bude dal vyvijet, pripadne bych chtela zkusit sanatorium achillea, co mi doporucovala znama
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    ad Pro sanum (klinika pro lupenkare a ekzematiky). Dostala jsem pridelenyho doktora (maji jich tam nekolik), ten se mnou prosel vstupni pohovor a prohlidku a rovnou napsal tzv tomesu, coz je kombinace koupani ve vane se solema a mineralama a UV zareni. Intenzivni kura, ktera ma 24 "lezeni" a musi se absolvovat 4-6 tydne.

    Je pravda, ze pri te prohlidce a naslednym vysvetlovani, co mi to predepisuje a jakej to bude mit dopad (napr. utikat kazdej den z prace nemuze kazdej), mohl byt daleko duslednejsi, nicmene castecne to prikladam tomu, ze ceka az mu moje byvala kozni posle papiry a pak si to doplni.

    Po dvou letech promazavacich masti se aspon konecne neco deje. Koupele pomahaji, navic apson o 50% ustoupilo svedeni celyho tela (a ja nejsem tak mrtva, ptz slunicko :-). Predpokladam, ze po skonceni to dlouho nevydrzi, ale taky mi aspon slibil nejaky specialni testy, jeslti jsem na neco precitlivela (slozky kosmetiky, ropny produkty atd).

    Takze za me tahle klinika ano. Akorat tam chodi mraky lidi :-/
    ATYKIN
    ATYKIN --- ---
    WE_RU: no teď sem trochu na rozpacích, popis intenzity smradu stojí zato :D
    WE_RU
    WE_RU --- ---
    ATYKIN: tak vyzkouseno, mam na rukach asi hodinu a uz po tej hodine mam ekzem o neco klidnejsi... tak doufam, ze to tak bude i nadale... akorat se s tim nebudu moct mazat nijak casto, protoze vic smradlavou masticku jsem jeste nemela, zveda se mi z ni zaludek, tak si nedovedu predstavit, jednat takhle smradla v praci se zakaznikama :D no uvidime, zadna reakce taky nebyla, vetsinou me vsechny masticky stipou nebo pali a tahle super. tak budu pozorovat dal a pokusim se vyzvedet recepis :)
    DANCE_GIRL
    DANCE_GIRL --- ---
    LUCKYSWEETY: Pravidelně ne... asi tak před půl rokem jsem si ho koupila a pomohl dobře, ale teď když si ho občas namáznu (naštěstí je to potřeba čim dál tim míň - klep klep :)), tak už mi přijde, že nepůsobí tolik jako předtim (že by si kůže zvykla?). A co se týče složení, tak to asi taky nebude žádná pecka pro tělo, vzhledem k tomu, že se spekulovalo nad tim, jestli obsahuje kortikoidy.....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam