• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    Dnes večer jde na nově-22 hod. Vizita - atop.ekzémy
    NELINKAPRALINKA
    NELINKAPRALINKA --- ---
    To máš absolutní pravdu :D
    GREGI
    GREGI --- ---
    NELINKAPRALINKA: kazdej doktor je uplne jinej... jako clovek... doktory musi clovek hold hledat no:) a to ze sou to matlaci se za ty platy ani neda divit:)
    NELINKAPRALINKA
    NELINKAPRALINKA --- ---
    GREGI: ne to bych si vůbec nemyslela. Jen jsem se chtěla poradit i s někym jinym. Často se stává, že soused mi toho řekne víc a ochotně poradí než doktor, kterej kouká aby mě vykopnul a zařval "další". Nebo aspoň u nás to tak máme.
    GREGI
    GREGI --- ---
    doktorem nic v tomhle pripade nepokazis!!!
    GREGI
    GREGI --- ---
    NELINKAPRALINKA: to ti takhle nereknu... kazdopadne mliko je na to prej hodne spatny... na vsechny tyhle vyrazky a plet
    NELINKAPRALINKA
    NELINKAPRALINKA --- ---
    kouřim a mám hodně ráda mlíko mno. Hlavně to nemám dlouho a nejvíc mi to vyskočí když se zpotim třeba. Myslíš že je to třeba alergie? Já si k tomu doktorovi zajdu...
    GREGI:
    GREGI
    GREGI --- ---
    NELINKAPRALINKA: jedinej kdo ti v tom muze pomoct je doktor... jakou zijes zivotospravu?? kouris jist ckoladu hodne mlecnejch vyrobku?
    NELINKAPRALINKA
    NELINKAPRALINKA --- ---
    Ahoj, poslední asi 2 roky se mi dělá v podloktí ošklivý ekzém. Nemám tušení co to je, nenávidim nemocnice, tkž ke kožnímu nechci. Máte to někdo? Co to je? Co s tim?
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    tak ja hlasim, ze po zakladni kure tomes jsem beze skvrn. Resp. pri opravdu dukladnem blizsim ohledanim jsou trochu videt, ale to spis proto, ze je hledam. Pri prejeti po pokozce ale neni citit rozdil (tzn zadna sucha, drsna, supinata mista) a ta jedna prapuvodni, kterou mam cca 8 let je videt nejmin za ty roky.
    Taky ustalo svedeni.

    Zajimavy je, ze jsem ty tomesy mela 3 tydny v kuse, kdy to postupně mizelo, pak jsem musela na tyden vynechat a behem 5 dnu se zacaly zase objevovat a zacalo to svedit atd. Ale jakmile jsem dojela ten chybejici tyden, tak pryc - ted jsem tam 3 tydny nebyla a uz se to nevratilo, stav viz nahoře.
    Taky jsem prejala jejich pripravky, tzn olej na myti Victoria a tělové mlíko dr Gaye, nevím, jestli souvisí se zlepšním, ale obojí mi dělá dobře a voní.
    A hlavně mám naději, že s tím jde něco dělat kromě kortikoidů :-)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ELESDY: ok .)
    "Jako kopřivka se označuje zarudnutí kůže s tvorbou pupenů, které mají krátkodobé trvání."
    GREGI
    GREGI --- ---
    ELESDY: muj exem vypada tak ze se mi pod kuzi udelaj kapky vody ty pak prasknou a kuze vyschne popraska a loupe se... zajdi s tim co nejdriv ke kozni urcite at ti na to neco da
    GREGI
    GREGI --- ---
    ELESDY: vypada to spis na nejakou vyrazku nebo alergickou reakci...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ELESDY: já ti s tím poradím, ale potřebuju to vidět celý, nejlíp vobě!! a vypadá to jako kopřivka, imho alergie
    RETESKA
    RETESKA --- ---
    zamyslela jsem se nad tím, od kdy se mi přestal tak rapidně horšit ekzém na rukou (na prstech, mezi prsty, na hřbetě ruky, na zápěstí) a došlo mi, že fakt nejvíc pomohlo po letech začít používat zásadně a vždy gumové rukavice při mytí nádobí (a čehokoliv). mám takové ty asi za 50 kč, kde je uvnitř prášek, takže se mi nelepí na ruce, a nemůžu si to vynachválit.
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    decka nemate nekdo zkusensoti s mladym jecmenem aka drinkem? slysela jsem na to zatim jen same pozitivni reakce, ale bohuzel vzdy pres nekoho, takze nebyl prostor pro otazky...nicmene to udajne leci i ekzem plus samozrejmne podchycuje strasny kvanta vsemoznejch jinejch nemoci...
    RETESKA
    RETESKA --- ---
    když mě kozí sýry nechutnaj ani nic z nich. snažila jsem se jíst sojový jogurty a sojový mlíko (aspoň si dávám sojový na musli když už ho musim jíst), ale momentálně u mě vyhrává 4 activie v akci místo jednoho sojagurtu za dvacku, holt neni na nájem ale hlad a chuť neukecám :(
    ale budu se snažit omezit i ty jogurty až to půjde, momentálně se neovládnu a navíc tu máme 4 supermarkety a ty sojový maj v jednom jediným kam zrovna nechodim. jinak maj teda sojový dezerty, ty miluju, ale ty zas nejsou zrovna dobrý na postavu :))
    RETESKA
    RETESKA --- ---
    LITTLEPUNKK: měla jsem konopnou mast z krámu i domácí (s vazelínou) a neléčilo ani jedno, ale promašťovalo to dobře, teda hlavně ty koupené kde je konopný olej a tak.

    já jsem teď zpozorovala, že poté co jsem měla neustále se hodně vracející atopický ekzém na rukou a mazala to kortikoidama, tak se to fut vracelo, už to bylo fakt blbý, ale od chvíle co jsem to vzala Protopicem tak už to neni tak hrozný.. ne že by to zmizelo, ale zhoršuje se to rozhodně méně a pomaleji, nemám moc záchvaty svědění a tak.
    uvažovala jsem že má asi alergii na mlíko a zkoušela se mu vyhnout a měla jsem dojem že to pomáhá, ale zase jsem polevila, já prostě miluju jogurty, sýry, smetanu v kafi, omáčky...
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    Zdravíčko,
    zkoušel jste někdo na atop. ekzem či jiný kožní problémy konopnou mast ? Popřípadě jaký byly výsledky , zdrov masti atd. díky za info ...

    co můžu říci k vazelíně tak mě osobně asi nejvíc vadí že je to ropný produkt ,ale tak používá se v lékařství ... hůře se vstřebává jak už kdosi poznamenával ,ale zase je hypoalergení a nekazí se tak rychle jako např. sádlo .Jiný základy pro mast jsou např. kokosový tuk ,oliv. olej a další oleje ... Btw vůně konopí se dá dobře překrýt včelím voskem a zároveň i ten je friendly k pokožce
    NEBULA
    NEBULA --- ---
    WOODY_: přesně, moře =sůl mi to normálně vyžralo" jsem už tak 5-7 let úplně bez ekzému,a to jsem to měla 25 let,prakticky od narození klasika
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam