• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    AKI4CE
    AKI4CE --- ---
    PLACHTA: protoze si myslim, ze momentalne je to jeste predcasny, ze hysterek typu "udelal se mi flek, letim k doktorovi" tam bude dost, tak to chci nejdriv zkusit sama...a protoze to proste vypada jako alergicka reakce kontaktniho typu

    treba tu bude nekdo, kdo mi rekne, ze se mu to stalo taky a co s tim delal...

    alopaticky medicine v dlouhodobym hledisku neverim, kratkodobe si ji ordinuju na nahodne prihody typu sracka, horecka, alergie...

    ...antibiotika jsem mela naposledy pred cca 10 lety, u doktorky jsem byla naposledy s nejakym problemem cca pred tou samou dobou, jinak k nim chodim jenom pro ruzna potvrzeni a ockovani do ciziny

    a teda "DIK ZA RADU"....miluju lidi, co rejou a radu nemaj ;-)
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    PLACHTA:
    BALAENA:
    díky za názor
    PLACHTA
    PLACHTA --- ---
    AKI4CE: nechce se ti k doktorům protože jsi líná, zaneprázdněná, nevěříš alopatický medicíně (a proto si jí ordinuješ sama) nebo si myslíš, že ti lidi co tvoje fleky v životě neviděli a nemají medicínský vzdělání poradí lépe než doktor?
    AKI4CE
    AKI4CE --- ---
    AKI4CE: jo a jeste jsem doma prestala nosit spodni pradlo a nosim jenom jednoduchy saty, aby byl kontakt kuze s latkou, co nejmensi
    AKI4CE
    AKI4CE --- ---
    ahoj, potrebuju poradit od zkusenych....

    asi pred dvema mesici se mi na boku na horni hrane kalhotek udelal nejdriv malej pupinek, svedil, tak jsem ho rozedrela, pak se z nej stal obcas ruzovej, obcas cervenej flicek, s jemnyma supinkama, povrch trochu odlisny od okolni kuze...

    nejdriv jsem to mazala kortikosteroidovou mastickou, to vypadalo, ze se upravi, ale jenom to trochu zesvetlalo...postupne jsem vyzkousela este framykoin, masticku na opary, ganjovou masticku....vzdycky chvilkovy zlepseni, pak nic...

    asi pred 14 dny jsem zjistila, ze jich mam po tele vic...

    asi pred tydnem se to rozjelo, tech fleku mam ted cca 50, mozna i vic, lokalizace je presne na okraji kalhotek a podpsenky, na rukou, tam kde se kuze tre o odev, uz i na brise

    mam podezreni na alergii z praciho prostredku, nebo na avivaze...

    hodlam pouzivat min praciho prostredku a avivaz vynechat vubec....misto toho budu davat tu decku octa, co tu nekdo psal....

    plus jsem si naordinovala ajurvedicky neem na zlepseni stavu kuze, ganjovou masticku na promazavani fleku a navic Dithiaden, aby se ta alergicka reakce zklidnila....

    mate nejakou dalsi radu co delat? nebo co nedelat? nestalo se to uz nekomu?
    k doktorum se mi opravdu nechce...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    PLACHTA: mám u sebe Brevíř (lékovej seznam) z roku 2010. Schválně jsem se do něj teď ještě podívala. Jedinej rozdíl je, že Elidel má spodní mez stanovenou na 24 měsíců, zatímco Protopic 0,03 % na 2 roky ;)
    A pochybuju, že by to SÚKL v posledním roce pustil od dřív
    PLACHTA
    PLACHTA --- ---
    BALAENA: aha, pardon, byl starej
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    PLACHTA: a datum revize letáku?

    Elidel původně měl tři měsíce, Protopic měl rok. Pak se objevilo podezření na souvislost s leukémií, sice se neprokázalo, ale pro jistotu stáhli obojímu preskripční mez na 24 měsíců
    PLACHTA
    PLACHTA --- ---
    BALAENA: v letáku elidelu je 3 měsíce
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    PLACHTA: protopicem ani elidelem určitě ne, imunomodulancia mají dolní preskripční mez 24 měsíců
    PLACHTA
    PLACHTA --- ---
    MEDOULKA: podle mě nějaká bavlněná volná košile a kalhoty neznamenají nabalování a spolehlivě to předejde jak zbytečnýmu kontaktu se sluncem, tak nabalování prachu a pylů na namazanou (i nenamazanou) kůži
    pro mě léto znamená neopalovat se, chodit v dlouhých kalhotách a triku s dlouhým rukávem, obličej mazat padesátkou a pořád si smývat z kůže bordel a znovu jí mazat, pokud tohle nedodržuju, tak se do půl hodiny osypu a později mi vyskáčou puchýře
    tím netvrdím, že to někdo nemůže mít jinak a že tvoje dítě to nebude mít jinak
    navíc pokud ho mažeš kortikoidama/protopicem/elidelem, tak je to se sluncem neslučitelný

    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MEDOULKA: mám šestiletého syna, těžkého atopika. sluníčko mu odmala nedělalo problémy, když byl jinak dost mazanej. jen dávej pozor při všelijakých těch rácháních v bazénku, vždycky je potřeba kůži znova ošetřit.

    a jako matka atopika prohlašuju, že já osobně nejsem takovej sebevrah, abych ho máčela v heřmánku, když já sama (taky atopička) ho netoleruju.
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    PLACHTA: to vím samozřejmě taky, má faktor 50 hypoalergenní, klobouk atd... nikdy není na přímém, ale kontakt se vyloučit nedá, nebudu jí furt nabalovat, akorát se pak zapotí a svědí...
    Zajímalo mě, jakou s tím máte zkušenost - obecně.
    PLACHTA
    PLACHTA --- ---
    MEDOULKA: tak jako v tomhle věku dítěte je úplně jedno jestli má ekzém nebo nemá, děti na slunce nepatří a když už tak oblečený a namazaný padesátkou
    a jestli někdo hodlá argumentovat tím, že sluníčko na ekzém pomáhá, tak od toho je tu fotoléčba
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    GREGI: to uz jsem si tu kopirovala, diky:) ..jsem ve fazi shaneni surovin. Osobne jsem hakliva na hermanek, tak mam trochu obavu. Brzy pujdeme na odbry skrz alergeny, tak pak budu moudrejsi. Dekuju.
    GREGI
    GREGI --- ---
    MEDOULKA: ja mel jako mimino exem na celem tele a pomohlo tohle
    [ GREGI @ Ekzém ]
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    IKSIK: aaaha... no teprve se s tim učím zacházet, díky za cenné info
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    MEDOULKA: Samotný slunce ani ne. Horší bude, když třeba vyleze z vody a na sluníčku jí ta kůže vyschne a rozpraská. A naopak když jí natřeš nějakým krémem, aby nevysychala, tak se jí na to nalepí pyl a jiný alergeny a bude jí to svědit tak, že se rozškrábe do krve. Tak to bylo vždycky u mě. Jít se vykoupat v létě v rybníce a pak se opalovat? Leda za trest!
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    má na atop nějaký vliv slunce? řeším kvůli své 9m dceři, díky
    STARF
    STARF --- ---
    5THELEMENT: taky muzu potvrdit, ze je stres u me hlavnim faktorem pri tvorbe ekzemu... ted mi zacinaj zkousky a je to dost videt... nastesti sem zacal chodit na solny koupele, svetlolecbu a zacal posilovat a zda se, ze kombinace tehle 3 veci je na to slusnym lekem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam