• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      STARF
      STARF --- ---
      VYKUTALENA: Letos v unoru zaclo podobny peklo pro me, mel sem komplet zada pokryty ekzemem, pomalu sem nemohl 3 mesice spat, kazdy rano sem se probouzel s totalne zakrvacenyma zadama pyzama, sebemensi dotek byl nesnesytelnej (vcetne prikryti perinou)... pomohly mi Tomesy a kortikoidni mast na vazelinoidni bazi (vim, ze kortikoidy nechces, ale ja uz byl fakt ochotnej zkusit v ten moment cokoliv)... a pomohl mi taky tyden v Madarsku na Ozora festivalu, kde sem na vsechno zapomnel a mel jiny zajmy, tam se mi zada kompletne vycistili a po tele uz zbylo ekzemu jen malo.
      Nutno dodat, ze Tomesy mi pomahaly jen prvni mesic, pri udrzovaci lecbe se to zase zaclo zhorsovat, tak se lecba prerusila. Ekzem este dnes porad resim, ale zada uz sou vicemene v pohode, spis me posledni dobou otravujou nohy, ale uz to taky mizi. Pevne verim, ze tak do mesice uz by to mohlo byt pryc.
      Snad uz me tohle nikdy neceka. Puvodem ekzemu byl obavam se stres, ikdyz urcitej podil na tom mohla mit taky alergie na pyl / travy.
      Pokud jde o alkohol a zhorsovani ekzemu, prijde mi to diskutabilni (alespon v mym pripade).
      NICKIE
      NICKIE --- ---
      VYKUTALENA:ahoj, můžu se podělit o to, co mi poslední dva roky zabírá, když mi naskáče exém, hlavně potom, co nade mnou doktoři i léčitelé zlomili hůl: okamžitá změna stravování - mě osobně se osvědčilo cpát se horem dolem červenou řepou (každý den jiný recept www.cervena-repa.cz:-) a pít kopřivový čaj, plus doplňky jako třeba kustovnice, taky mám ženšenové kapky, ale to bude spíš placebo. Na kůži mi pak zabírá jedině Cyteal a promazávám bambuckým máslem, nebo vazelínou
      každopádně když nebydlím ve vytopené suché místnosti, tak nepomáhá vůbec nic
      VYKUTALENA
      VYKUTALENA --- ---
      Ahoj,

      opet se mi vrátil ekzém a tentokrát ho mám snad všude. Už jsme zoufalá, stará léčba už mi nevyhovuje a nechci žádné kortikoidy. Prosím poradte co mám dělat už jem uplne ztracená.
      Nějakou hojivou mastičku jestli znáte prosím. Konopná mást mi taky už nepomáhá:///
      NICKIE
      NICKIE --- ---
      nezbývá náhodou někomu Cyteal? už mi došel a nechce se mi ke kožnímu...třeba kdyby někomu nesednul, tak odkoupím..
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      DARUMA: tuhe bio ovesne mydlo z yves frocher a na oblicej "jarischuv roztok" (koupis v lekarne za par kacek a na obiceji mi to ekzem opravdu zklidnilo)
      OUBI
      OUBI --- ---
      DARUMA: antibakterialni gel Cyteal, a pak olej Linolla fett
      WE_RU
      WE_RU --- ---
      DARUMA: přírodní lisovaný olej z bylina spokojenost... :)
      VENIKA
      VENIKA --- ---
      OUBI: jj, doplnuju, ze je pojistovnou hrazena zakladni a pak jste udrzovaci kura/rok. Uz jsem tu o tom psala vic, myslim. Vic info na www.prosanum.cz (ted se mi to nechce otevrit, ale melo by to tak byt), nebo posta. Mne to rozhodne pomohlo.
      DARUMA
      DARUMA --- ---
      Jaké používáte mýdlo a sprchový gel?
      OUBI
      OUBI --- ---
      5THELEMENT: to jsou vany se slanou vodou a sviti na tebe solarko. Delaj to v kožnim sanatoriu ve štěpánský. Jednou za rok to hradi pojistovna. Ja jsem na ne chodila,ale bohuzel studuju v jinym meste tak to pro me bylo časove dost narocny a proto ten efekt nebyl tak dobrej. Ale pokud mate dost času treba tam chodit 4-5 tydne, tak jen doporucuju..
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      VENIKA: co to jsou tomesy?!
      VENIKA
      VENIKA --- ---
      RETESKA: pokud jsi z Prahy, zkousela jsi tomesy? funguji na bazi more a slunicka, takze by ti zabrat mely.
      WE_RU
      WE_RU --- ---
      výbornej je i pupalkový olej od saloosu.. dá se pít i mazat.. :)
      RETESKA
      RETESKA --- ---
      tak jsem si konečně zajela léčit ekzém k moři, a zjistila jsem že to skutečně má cenu jedině tak na tři týdny - já tam byla na 11 dní :( poslední den se mi to začlo opravdu perfektně hojit, pod velkým ložiskem na ruce už jsem měla novou vrstvu kůže a vršek začal slejzat, jak jsem si to máčela ve slané vodě, mazala olivovým olejem a vyhýbala se bazénům jako čert kříži. nicméně - je to málo.
      tak přemýšlím co teď, kromě toho že za rok bezpodmínečně musím jet znova, a ne zas za pět let.
      v každém případě velice doporučuju mazat se olivovým olejem namísto krémů a olejů z drogerky, krásně to voní, je to výživné, a dobře se to vsákne, když tomu dáte chvíli času. jen zrovna na ruce, který jsou u mě problém, je to přes den dost nepraktické, hlavně teda mimo domov a kancl :(
      OBLINA
      OBLINA --- ---
      Ahoj, chci se s vámi podělit o zkušenost s přípravkem Cytovital.
      Doporučil mi ho kámoš. Dá se koupit jen v některých lékárnách, v některých ani nevědí co to je. Je to přírodní, žádná chemie...
      Cytovital - regenerační krém 50 ml : Lékárna.cz
      http://www.lekarna.cz/cytovital-regeneracni-krem-50ml/
      úplně mi po tom exzém zmizel a už se nevrátil, tak snad to taky někomu z vás pomůže.
      GREGI
      GREGI --- ---
      IBERIA: je tam chlor ale vznika premenou soli pri procesu zvanem elektroliza a tenhle chlor (nevim proc) neni tak spatnej.. asi neni tak velka koncentrace
      OUBI
      OUBI --- ---
      5THELEMENT: Ahoj, jsem tam zrovna nedavno byla. Ekzem me nepalil,bylo to fajn :). Byla jsem tam zatim jen jednou tak naka zmena k lepsimu nebyla znat, ale maj tak 0,5% slanost stejnou, jak v tom středisku pro atopiky ve štěpánský, kde maj ty vany se solarkem. To jsem zkusila minulou zimu,kdyz jsem to mela fakt brutal rozjety a opravdu to pomahalo. Tak si myslim, že i pravidelné plavani v tomto bazenu by mohlo pomoci.
      IKSIK
      IKSIK --- ---
      5THELEMENT: Spíš asi zlepší. Ale je potřeba pozorovat co to udělá, když vyleze. Jestli mu neuškodí následný vyschnutí kůže. V takovým případě co nejdřív natírat něčím mastným nebo hydratačním podle toho, co mu dělá líp.
      IKSIK
      IKSIK --- ---
      Mě moře dělalo vždycky dobře když jsem byl v něm. Ale jakmile jsem vylezl a na sluníčku osušil, tak jsem myslel, že mám kamenný všechny klouby a znáte to...největší blaho je všechnu tu kůži odrbat do krve. :)))
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      5THELEMENT: chodila jsem s mym atopickym batoletem do slaneho a ve vetsine pripadu se ji ulevilo
      PAVLINKA
      PAVLINKA --- ---
      5THELEMENT: mozna te to bude palit, mne v mori exem palil, nebylo to nic prijemnyho, ale po par dnech se to zlepsilo, myslim, ze slo spis o kombínaci more, slunicko, psychicka pohoda, a taky to nebyl tyden, ale mesic az tri...ach, kde ty stare casy jsou:D
      5THELEMENT
      5THELEMENT --- ---
      IBERIA: tady prave chlor nemaji...cisti to jinak... takze myslis, ze to nezhorsi, ale taky nezlepsi...?
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam