• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Jste vedle. Nejhorší je cement nebo spárovačka na obkladačky. Nejdřív ruce krásně vysuší a když si ho umejete vodou, tak je vysuší ještě víc a udělá se ekzém jako vrata. :)
    Kdo jste domácí kutil a ekzematik v jedné osobě, tak to jistě znáte. :)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    RYBKA: Ona ještě funguje? Já k ní chodila celé dětství, strašně hodná, skvělá doktorka. Díky její radě dávat do máchání ocet jsem přestala mít ekzém na trupu. Strašně moc lituju, že k ní už nemůžu chodit.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    RYBKA: tři a půl měsíce? to docela jde.
    má. dělej si poznámky k anamnéze (podezřelé potraviny, použité mazání a jeho efekt - ne nutně si v ordinaci vzpomeneš na všechno, čím jsi mazala tři měsíce zpátky, natož jak to zabíralo). tvrdím, že dítě se nezlepší tolik, aby na něm opravdu nic nepoznali.

    Čadová si po roce jen s promazávadly (až tak to bylo dobrý) pochvalovala, jak je syn pěkně čistej, a povolila mu školní plavání, konstatovala, že pokud nenastane tohle, to nebo ono, už k ní nutně nemusíme, ale stejně po něm přejela rukama a přesně mi ukázala jeho obvyklá ekzémová ložiska (kde se v pylové sezóně zase vysype, je mi to jasný) - ta kůže prostě je jiná a oni jsou na to školení
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    BALAENA: No, v pátek jsem nás objednala na nejbližší volný termín - 9. března :-) Tak doufám, že to bude stát za to :-)
    Mimochodem, kdyby se náhodou do té doby zlepšila tak, že na ní zrovna nebude nic vidět - má cenu tam v takovém případě jít, když nic neuviděj?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    RYBKA: nejlepší dětská kožní v republice. objednací doby tomu odpovídají.
    chodíme se synem k jedný z jejích nejbližších žákyň, dr. Čadové tamtéž
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Nějaké zkušenosti s dr. Čapkovou na dětském kožním v Motole?
    OUBI
    OUBI --- ---
    Taky sem vam to pri tom smogu a inverzi zhorsilo?
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    onehdá se tu řešila mudr. Petrovská, na zdejší doporučení k ní začal chodit manžel a musím tedy na psat, že spokojenost rozhodně není, paní doktorka solidně "rejžuje"...
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    GREGI: jj je na predpis
    GREGI
    GREGI --- ---
    Kortikoidy - nežádoucí účinky | Medicína, nemoci, studium na 1. LF UK
    http://www.stefajir.cz/?q=kortikoidy-nezadouci-ucinky

    Masti mají nežádoucí účinky na kůži, ale nemají ostatní celkové nežádoucí účinky.




    WOODY_: mam pocit ze je na predpis... takze nejdriv k dokorovi
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    GREGI: ok diky, tak snad nezapomenu, az pujdu kolem lekarny:)
    GREGI
    GREGI --- ---
    WOODY_: tak je je exem jen si ho nerozdrbavas:)) to te obdivuju... no zkus na ten kapesnicek ten locoid a 3x to tim namazat... po 6 hodinach treba... me to staci jednou za 14 dni a drzi se mi to v pohode:)
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    WOODY_: ted kecam, chvilema to svedi, jen jsem se naucila si to nedrbat a tim padem nezhorsovat:) kuze je rudsi, ale proste to neni takovy peklo, jako jsem to mivala driv
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    GREGI: pouzivala jsem ho, ale mam spousty kremu jeste doma, tak vyzkousim ty a kdyztak si ho koupim znovu:) ta kuze neni vylozene podrazdena, ani nesvedi, ale je sucha, pne se a delaji se mi supinky
    GREGI
    GREGI --- ---
    MEDOULKA: a jake jsi zkousela?
    WOODY_: treba ten locoid se dava jen uplne malinko... ja si ho davam na papirovej ubrousek a snazim se zasahnout jen to postizene misto... ani prstem to nemazu abych to nemel zbytecne na druhe ruce... ty ho mas?
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    GREGI: zatim bez vysledku, je jak pokusny kralik:(
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    GREGI: tak zatim teda jen krk, ani to nejde do obliceje, ale uz je ta kuze hruba a sucha, a krem se do ni vubec nevsaje .. asi se pomazu sadlem a dam do potravinarsky folie nebo co :)))
    GREGI
    GREGI --- ---
    MEDOULKA: bylinne koupele?
    DARUMA: ne moc... co nejmíň, dokud to nepomůže pak přestat:)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Jak dlouho se dá vlastně používat Locoid 0,1 %?
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    GREGI: hm, v tomhle ohledu jsem dost bezradna u moji dcery 1,5 rocni, prijd emi ze uz neji skoro nic a porad ji to trapi. cokoliv, co ma vyraznejsi chut ji drazdi, i povareny cesnek, ovoce atp.
    prirozena by mi prisla "lecba sokem", kdy bych fakt najela na normalni stravu, pikantni, barvenou, éčkovou... tak bych to udelala u sebe. ale u ni se neodvazim ani nahodou:(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam