• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      OUBI
      OUBI --- ---
      ANEJET: to pak rozříznu ;) jinak tu niveu taky zkusim, ten obycejnej krem od nivey v modrym plechovym ovalu taky neni vubec spatnej, treba na ruce. A neobsahuje parabeny..
      ANEJET
      ANEJET --- ---
      OUBI: taky jsem používala.... super. Ale vadilo mi, že ho hodně zůstalo uvnitř a ta pumpička to nevytáhla. Teď používám od Nivey krémové tělové mléko a kupodivu ho má kůže snáší :-)
      PETRA_CHATEAU
      PETRA_CHATEAU --- ---
      UMIAKI: je to docela chemie, měla sem obličejovej peeling a bylo to peklo. navíc se testuje na zvířatech
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      OUBI: Já si ho koupil - štípalo, pálilo a měl jsem na něj alergii ;) Přišlo mi to hrozně chemické :( Je to prostě individuální...
      OUBI
      OUBI --- ---
      Ahoj, jen takove male info. Nedavno jsem si koupila krem od Neutrogeny - hloubkové hydratacni tělové mléko na suchou a citlivou pokožku, je neparfemovane, nestipe,nepalí a super hydratuje, takže mužu jen doporucit. 250 ml stoji okolo 110 korun.
      MOIRAIN
      MOIRAIN --- ---
      UMIAKI: mně se v lékárně onehdy ptali, jestli to chci proti suchým nebo mastným lupům
      RYBKA
      RYBKA --- ---
      UMIAKI: Jemu to poradila kožařka na ezkém v hlavě, tak nevím, třeba v tom je i něco zklidňujícího... U něj je hlavní spouštěč stres a zimní období.
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      RYBKA: Já nevím, mám to napsané proti lupům a to nejsou lupy. Lupy je přesný opak, příliš mastná pokožka, která tvoří lupy. U mě to je fakt suchá pokožka, potřebuju něco hydratujícího nebo nejlíp fungovat nějak globálně, výživou. Pořád jsem nepřišel na co to reaguje...
      RYBKA
      RYBKA --- ---
      UMIAKI: Manželovi pomáhá šampon Kertyol S + když to měl nejhorší, měl nějakou kortikoidovou vodičku, ale název už si nepamatuje (ale bylo to na recept).
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      Ekzém je stabilizován až na pokožku hlavů - dry scalp. Co s tím? Používám organické šampony a březovou vodu, žeru tabletky na vlasy a furt nic :(
      Máte někdo zaručený recept? Plácat si na hlavu olej mi nepřijde rozumné a kožní je v tomhle ještě neschopnější než normálně...
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      LABRUJA: Pravému chlebu stačí jen čtyři ingredience, cokoli více je navíc. Žitná mouka, pšeničná mouka, voda, sůl. Kvásek je jen z vody a žitné mouky.

      Už před lety jsem zjistil, že abych si poradil s ekzémem, tak se taky musím stát odborníkem na výživu ;)
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      SOCONUSCO: Aby to mělo nějaký efekt, tak to chce několikrát do týdne - aspoň třikrát, takže asi nikdo nemá čas na to, aby to opravdu zkusil :(
      SOCONUSCO
      SOCONUSCO --- ---
      Máte někdo zkušenosti se solnou jeskyní? Asi je to taky jenom dočasný řešení, ale docela mě to láká...
      RYBKA
      RYBKA --- ---
      Možná jsem objevila Ameriku, ale znáte tohle? http://www.atopickyekzem.org/ Je tam spousta užitečných informací, srozumitelně podaných, docela mi to pomohlo se zorientovat.
      OUBI
      OUBI --- ---
      LABRUJA: Taky jsem s tím měla ze začátku docela problém a nemohla uvěřit, že jsem opravdu alergická na chleba. Ale vzdycky potom co jsem to teda nevydrzela nasledovala skoro 3 denni silená alergická reakce, ze si na to davam opravdu pozor. Je to jen o zvyku. Ted sem objevila libanonskej chleba a hned se mi otevrely nové možnosti :) třeba že si opet muzu dát nakladanej hermelín, ale i s maslem a marmeladou je to docela dobry :)
      Jinak stále užívám ty detoxikacni veci na streva a myslim ze to opravdu pomáhá. Ekzém se mi dost zlepsil, jen teda ta suchost kuže je teda asi horsi. Nezbývá nic jiného než mazat a mazat..
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      LABRUJA: Všechno pečivo se dá nahradit kváskovým chlebem. Ten je zásadotvorný.
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      OUBI: zajimave:O diky za odpoved
      OUBI
      OUBI --- ---
      MEDOULKA: podle zkusenosti ano, ale od alergolozky mam diagnostikovanou alergii na mouku ( jakoukoliv), ale pry to neni alergie na lepek,ale na nejakou jinou slozku.
      VYKUTALENA
      VYKUTALENA --- ---
      PETRA_CHATEAU: Ono zalezi co mas za caj, je to z ruznych bylin
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      OUBI: takze nevadi psenice ale kvasek?
      OUBI
      OUBI --- ---
      Zjistila jsem ze mi nevadi tortily a ruzny placky,ktery nejsou kynuty,jinak bezne pecivo ani to nejcelozrnejsi nemuzu. A pak taky jim ryzove chlebicky s kukurici.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam