• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    MEDOULKA: Manufaktura vyrábí koupelovou pěnu se solí z mrtvého moře. Ta mi nevadila a pěnila hezky :-)
    "Výživná olejová koupel se solí z Mrtvého moře a mandlovým olejem"
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    MOIRAIN: to je jasne, ale potrebuju ji trochu pobavit, tak hledam nejmensi zlo:)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MEDOULKA: optimálně žádnou...když už něco, tak něco z řady seba med a podobných
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    Exematici, nemate tip na penu do koupele? Resim pro dcerku, diky...
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    RETESKA: Bambucké máslo naopak (zdánlivě) paradoxně vysušuje - je to čistý tuk, tak se pro mě nehodí. Modrá indulona je pro mě vyzkoušená a spolehlivá, přestože nedělá nic kromě ochrany mastnou bariérou, tak jsem ještě nenašel nic v podobné ceně, co udělá stejnou službu. Jinak věci Alverde používám hodně (mléko, máslo, šampon, balzám i tužidlo).
    Kdyby šlo jenom o ruce, tak si výskám nadšením a radostí ;) Zrovna se vesele mažu Locoidem (kortikosteroid, parafín a ještě propyl- a butylparaben) a calciovkou, abych přežil slavnou éru smogů ;)
    RETESKA
    RETESKA --- ---
    5THELEMENT: od léta používám na obličej jen přírodní obličejové oleje Saloos a nemůžu si to vynachválit, zkus to.

    UMIAKI: modrou Indulonu jsem mívala ráda do té doby, než jsem zjistila že jako skoro všechno obsahuje paraffinum liquidum, kterýmu jsem se začla vyhýbat u veškeré kosmetiky, pokud to jde. nepotřebuju na sebe matlat něco co mi jen udělá povlak na pleti a ta zůstane nemocná a nevyživená. časy, kdy jsem si udržovala atopické ruce vlhké čistou vazelínou jsou už taky nenávratně pryč :) snažím se najít bylinné produkty co mi ruce nedráždí a mažu si s nimi ruce okamžitě po každém umytí (aktuálně masti od Saloos nebo aspoň krém na ruce od Alverde bez ropy).

    mastnou modrou indulonu bych nahradila třeba čistým bambuckým máslem - trochu rozehřát v rukou a namazat silnější vrstvu, prodává taky Saloos anebo dalších asi tak sto značek, stačí si najít ideální balení a cenu.
    OUBI
    OUBI --- ---
    Tak jsem koupila i tu mondrou indulonu a dobrý :) docela mastny, ale po case se vstreba. Rekla bych ze do mrazu se celkem hodi, jak je to mastny.
    OUBI
    OUBI --- ---
    ANEJET: Mas pravdu, opravdu tam toho zbyde hafo, ale slo to docela snadno řezákem ;) jinak jsem si koupila tu niveu a taky ji snasim dobre :) a pekne voni :)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    UMIAKI: Jestli tě to tak moc žere, omlouvám se ti, že jsem se podělila o negativní zkušenost... Myslím, že je fajn, moct se dozvědět + i - a pak se rozhodnout podle svého. Tím bych to ukončila.
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    UMIAKI: no to je mozne kazdopadne ja ji pouzivam od mala a nikdy sem je nemela , proto to pisu :o))
    MIST
    MIST --- ---
    mam dotaz....mate nekdo zkusenost s Cetaphilem Restoraderm ? popr. srovnani s Atodermem?
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    RYBKABALAENA: Odpověděl jsem na otázku návrhem, stejně jako vy. Ať si to vyzkouší každý za sebe, ne? Nebo vidíte, že bych psal, že Lipobase je nevhodná, protože... ?

    KACHNY: To nemůžeš, modrá indulona obsahuje vodu a budeš mít omrzliny.
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    za me modra indulona a nebo alverde ochrany balzam proti vetru a mrazu pro deti za asi 39 kc
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    UMIAKI: Původní dotaz byl na krém vhodný do mrazu, což podle mě modrá indulona není (a dokládám konkrétním příkladem).
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    UMIAKI: samozřejmě, že to je jen emoliencium, ale není bezvodá a tudíž je do mrazu nevhodná. tečka.
    a to, že nedrží pohromadě, jí na důvěryhodnosti nepřidává, na tom trvám.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    BALAENA: "Petrolatum, aqua, lanolin,..." takhle to je uvedené ;) Modrá indulona je naprosto nejvíce hypoalergenní věc a 99% si vystačím s ní a něčím tekutějším na promazávání (makadamové máslo z DMka). V induloně není žádná aktivní složka, není co by tam "mělo fungovat", je to jen emolencium.

    RYBKA: A co to má společného s původním dotazem?:) Předpokládám, že 5THELEMENT je dospělý... Jasně, že děti budou citlivější než dospělí a na každého funguje něco jiného. Já omrzliny nemám...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    UMIAKI: když se podíváš na složení, voda je uvedená jako první, takže zrovna málo jí tam nebude.
    a k přípravkům, které se neudrží v emulzi, aniž by na obalu stálo "před použitím protřepat", nechovám důvěru. jak mám věřit tomu, že to bude fungovat, když to ani nedrží pohromadě
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    UMIAKI: Dceři jsem dík Induloně způsobila omrzlinu, do mrazu fakt není vhodná.
    5THELEMENT
    5THELEMENT --- ---
    MIKA: ja ano, cca pred 8 lety a nemam s tim dobrou zkusenost. Doporucila mi pit k tomu nejake jejich caje a ten jidelnicek, ale muj organismus to totalne rozhazelo, ekzem se zhorsil a nechala jsem tam spoustu penez. Ale kazdy reaguje jinak, verim, ze nekomu to pomoci muze...
    MIKA
    MIKA --- ---
    resil nekdo svoje kozni potize upravou jidelnicku a lecbou na zaklade konzultace s p. Strnadelovou? http://www.institut-celostnimedicina.cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam