• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    DANCE_GIRL: dekuju:)
    DANCE_GIRL
    DANCE_GIRL --- ---
    MEDOULKA: Co se týče náhrady vajec při pečení, tak se dá použít např. psyllium nabobtnalé ve vodě, rozemletá lněná semínka s vodou nebo sojová mouka taktéž s trochou vody... případně taky nic :) Jinak na googlu hesla jako "egg replacement" nebo "eggless baking"...
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    UMIAKI: to kazdopande, az se sama nekdy divim, jak otevreni jsme:D hezka myslenka:)
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    VERONIKA22: jo promin, necetla sem vsechno...a co bio mandlovy olej s primesi jeste nejakeho treba od saloosu ruze? zkus na maly kousek kuze, to sem pouzivala v tehotenstvi a mam kuzi na brise jak mala..)
    VERONIKA22: jj, vsechno je to o palici i u deti, ani to nemusi byt nutne stres doma, jen je neco vykoleji a ty zvlast citlive to maji hned anebo kombo s alergii apod...exem taky v ruznych fazich zivota "znamena" uplne neco jineho - casto se me lidi ptaji, jaktoze ti uz nekdo nepomohl...
    UMIAKI: hezky se to cte.) ale v tom shonu s ditetem, kdyz muzes vzit rohlik a vyrazit to prave casto beru jako handicap, nemusim to resit jako medoulka, ale rada bych to vsechno omezila a moc mi to nejde:/
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    MEDOULKA: Pokud nemají suroviny dost škrobu na to, aby se samy slepily při pečení nebo smažení, tak se dá přidat pojivo Vajahit (ale ten má v sobě syrovátku). Je prostě se třeba inspirovat kuchyněmi, kde se pšenice a mléko obecně nepoužívá - tedy asijská (hodně široký termín) a mexická kuchyně. Kukuřičné nebo rýžové placky jsou klasika.
    Vždycky si sám sobě říkám, že se to nesmí brát jako handicap ale naopak - otevírá to nové kulinářské obzory:)
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    UMIAKI: to ano, ale pro robě potrebujes ruzne svacinky na cesty, a je mi lehce uzko z toho, ze stale jí ty "pufované" veci. Nehlede na to, ze je ji lito, kdyz to osttani deti kolem ní jedí, chtela jsem ji to zpestrit, mela chleba po pul roce a jeji nadseni bylo obrovske:)
    diky za tip, posháním ji
    add placky, mas na mysli nejake konkretni? je pro me tezke najit pojivo bez mouky, mlika, vajec..
    PRASAD
    PRASAD --- ---
    cizrna mouka
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    MEDOULKA: Ta směs Jizerka by měla být úplně bez brambor.
    Ale upřímně raději než dělat bezlepkový chleba, tak se na to raději vykašli a dělej něco jiného - celé kultury žijou bez pšenice a jsou šťastné:) Placky, nudle, rýže, corn flakes a spousta dalších poslouží jako příloha dost dobře.
    PRASAD
    PRASAD --- ---
    taky doporucuji vyplach strev
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    RYBKA: tak uvidime, pak dam report:)
    PRASAD
    PRASAD --- ---
    dieta,cisti jatra a krev,zinek,minimalizovat stres
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KACHNY: tak to je hrůza, je to skutečně metoda pokus-omyl, stejně jako u léčení migrén
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    MEDOULKA: U nás je druhá horší, ale kamarádka má 3 děti, první to má střední, druhý vůbec a třetí nejhorší. Pravidlo v tom asi nebude.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MEDOULKA: bez vlastní zkušenosti, máme monodítě.
    ale podle mě opět záleží na porodničním slosování. může to být lepší, horší, nastejno i úplně jinak.
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    BALAENA: ten nejlepsi, samozrejme!:))
    jak to byva u druhych deti, je zkusenost, ze to je vetsinou horsi?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MEDOULKA: asi nejlepší rada, co ti můžu dát, je zkoušet a zkoušet. všechno záleží na tom, jakej exemplář ti přidělili v porodnici.
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    BALAENA: ja vim, .. dostala jsem od tebe uz hodne informaci a dobrych rad, bohuzel s timhle si zatim nevi rady nikdo, takze potraviny vynechavame a cekame, co bude:/
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MEDOULKA: njn :( říkám "většinou"
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    BALAENA: ma to ta moje mala dcerka, v dost velkem a rychlem nabehu, horkost, boleni bricha, horici exem do deseti minut atd. Brambory varene i skrob napr. v pudincich. Stejne reaguje i na dyni a banan.
    Uz byla par mesicu uplne cista, ale ted jsem vyměkla a zacla delat bezlep. chleba, kde byly prave bramborove supinky a uz to ma zas vsude.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam