• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      QUAACA: hehe, tak tos me dostala, 1 citron nebo limetka tu porad je, hlavne tedy do vareni:))
      QUAACA
      QUAACA --- ---
      MEDOULKA: i citrony do čaje, jo? achjo
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      QUAACA: me uz ty citrusy nesmej pres práh:( co jsem opakovane videla ze to dela manzelovi v krku, tak jsem je uplne vyradila, i kdzy me to mrzi:(
      QUAACA
      QUAACA --- ---
      já nezkušenej ekzematik jsem včera oloupala pomeranč a ruce mám zas jak před léčbou :(
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      IBERIA
      IBERIA --- ---
      QUAACA: ten pomohl dceři, ale syn kamarádky to má zakázáno coby alergik na lepek... to bude asi problém u té nesnášenlivosti u někoho
      UMIAKI: kde se dá koupit?
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      DANCE_GIRL: případně bramborový nebo kukuřičný škrob, též s vodou
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      DANCE_GIRL: dekuju:)
      DANCE_GIRL
      DANCE_GIRL --- ---
      MEDOULKA: Co se týče náhrady vajec při pečení, tak se dá použít např. psyllium nabobtnalé ve vodě, rozemletá lněná semínka s vodou nebo sojová mouka taktéž s trochou vody... případně taky nic :) Jinak na googlu hesla jako "egg replacement" nebo "eggless baking"...
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      UMIAKI: to kazdopande, az se sama nekdy divim, jak otevreni jsme:D hezka myslenka:)
      PAVLINKA
      PAVLINKA --- ---
      VERONIKA22: jo promin, necetla sem vsechno...a co bio mandlovy olej s primesi jeste nejakeho treba od saloosu ruze? zkus na maly kousek kuze, to sem pouzivala v tehotenstvi a mam kuzi na brise jak mala..)
      VERONIKA22: jj, vsechno je to o palici i u deti, ani to nemusi byt nutne stres doma, jen je neco vykoleji a ty zvlast citlive to maji hned anebo kombo s alergii apod...exem taky v ruznych fazich zivota "znamena" uplne neco jineho - casto se me lidi ptaji, jaktoze ti uz nekdo nepomohl...
      UMIAKI: hezky se to cte.) ale v tom shonu s ditetem, kdyz muzes vzit rohlik a vyrazit to prave casto beru jako handicap, nemusim to resit jako medoulka, ale rada bych to vsechno omezila a moc mi to nejde:/
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      MEDOULKA: Pokud nemají suroviny dost škrobu na to, aby se samy slepily při pečení nebo smažení, tak se dá přidat pojivo Vajahit (ale ten má v sobě syrovátku). Je prostě se třeba inspirovat kuchyněmi, kde se pšenice a mléko obecně nepoužívá - tedy asijská (hodně široký termín) a mexická kuchyně. Kukuřičné nebo rýžové placky jsou klasika.
      Vždycky si sám sobě říkám, že se to nesmí brát jako handicap ale naopak - otevírá to nové kulinářské obzory:)
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      UMIAKI: to ano, ale pro robě potrebujes ruzne svacinky na cesty, a je mi lehce uzko z toho, ze stale jí ty "pufované" veci. Nehlede na to, ze je ji lito, kdyz to osttani deti kolem ní jedí, chtela jsem ji to zpestrit, mela chleba po pul roce a jeji nadseni bylo obrovske:)
      diky za tip, posháním ji
      add placky, mas na mysli nejake konkretni? je pro me tezke najit pojivo bez mouky, mlika, vajec..
      PRASAD
      PRASAD --- ---
      cizrna mouka
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      MEDOULKA: Ta směs Jizerka by měla být úplně bez brambor.
      Ale upřímně raději než dělat bezlepkový chleba, tak se na to raději vykašli a dělej něco jiného - celé kultury žijou bez pšenice a jsou šťastné:) Placky, nudle, rýže, corn flakes a spousta dalších poslouží jako příloha dost dobře.
      PRASAD
      PRASAD --- ---
      taky doporucuji vyplach strev
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      RYBKA: tak uvidime, pak dam report:)
      PRASAD
      PRASAD --- ---
      dieta,cisti jatra a krev,zinek,minimalizovat stres
      QUAACA
      QUAACA --- ---
      KACHNY: tak to je hrůza, je to skutečně metoda pokus-omyl, stejně jako u léčení migrén
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam