• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    OUBI: já to teď promašťuju vazelínou a krapííííťánek se to lepší ale hlemýždím krokem. na sledování potravy nemám výdrž. ekzém jsem měla na obou rukou na jedné to zmizelo po sudocremu a na druhé to furt je.
    OUBI
    OUBI --- ---
    VERONIKA22: Mě bambucké máslo taky nepomohlo. Je moc mastny.
    Jinak mi kamaradka doporucila mast Imazol. Mate s tim nekdo zkusenost?
    Uz tyden nejim pecivo a cervené maso a zdá se že se to zaclo trochu zlepsovat :-).
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    já bych se chtěla zeptat jakou barvu má mít bambucké máslo. mám to z DM a zklidnilo mi svědění ekzému ale vůbec nevyléčilo snad ještě vícrozjelo. ale viděla jsem drahé bambucké které je do hněda ( tělova ). hádám, že to je asi lepší přírodnější barva než to z DM ( makadamiové ), které je totálně bílé jako mastička z lekárny :o/ a podezírám ho, že je až moc upravené :o(
    VYKUTALENA
    VYKUTALENA --- ---
    Grešík | Grešík
    http://www.gresik.cz/

    Jinak nasla jsme tento supr obchudek. Maji tam vse potrebne pro ekzematiky a muzou i dobre poradit.
    VYKUTALENA
    VYKUTALENA --- ---
    OUBI: Nebo rakytnikovy olej podporuje hojeni kuze. Je dobry ho i pit
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    OUBI: kokos treba :) viz. Kokosový olej
    OUBI
    OUBI --- ---
    Ahoj, nemel byste nekdo tip na nejaky telovy olej? potrebuju poradne promastit..dneska jsem byla v dm a nak jsem se tam moc nevyznala v tom velkem vyberu. Ale nasla jsem tam bylinnou koupel z řepíku. Ma pry protizanetlive ucinky. Mate s tim nekdo zkusenosti? diky :)
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    VERONIKA22: Já bych to zkusila a vidělo by se...
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    tak jsem konečně ze zoufalosti koupila bambucké máslo ( v DM makadamiové ) a mažu to teprve 8hodin a už je to paráda :o)

    a měla bych dotaz - píšou tam, že je to bio můžu to použít i na dítě kolem 1.narozenin? stojí to 99kč a dětská lepší kosmetika stojí 250kč a podobně. snad by to nemuselo vadit ne? vždyť to máslo je právě pro náchylné pokožky.

    předem díky každému
    VYKUTALENA
    VYKUTALENA --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s akupunkturou? V patek jdu na prvni sezeni. Doufam ze mi to pomuze:)

    JInak jsem ted u more v domeni ze se mi ekzem zlepsi.

    Stav? Sucha ruda kuze nemohla jsem se ani hejbat. Tak mi mistni felcari dali kapacku. Ted je to zase fuc ale travim dovcu na pokoji:)
    VYKUTALENA
    VYKUTALENA --- ---
    Mozna zde jiz bylo. Prijde mi to prinosne.

    O tomto blogu | Atopický ekzém | Zkušenosti
    http://atopicky-ekzem.net/o-tomto-blogu
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    moje dcera to ma z jidla, ale na alergologii se ni neprokazalo, jen zkousenim. dite bude reagovat rychlejs, ale do tydne bylo zasadni zlepseni (bez: lepek, mliko, brambory, dyne, banan)
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    OUBI: hodne lidi hlasi konec ekzemu take pri paleo diete :)

    Paleolitická dieta je dietní režim, nazývaný také paleo dieta či dieta doby kamenné. Člověk držící tuto dietu zakládá svou stravu na předpokládaném stravování člověka v období paleolitu, což je nejdelší období lidských dějin, které trvalo přibližně 3 milióny let. V tomto období člověk neznal zemědělství, a živil se tedy lovem a sběrem. Zastánci tohoto stravovacího režimu předpokládají, že lidské trávení není ještě evolučně přizpůsobené na produkty zemědělství (obilí a mléčné výrobky).
    Lidé dodržující tuto dietu tedy vyřazují nebo omezují ze svého jídelníčku zemědělské produkty jako obiloviny, pečivo, mléko, sýry atp... Jídelníček se tedy skládá zejména z masa, ryb, zeleniny, ovoce, hub a vajec.

    podle me vetsina planu, ktere se snazi zvysit kvalitu a prirodni cistotu potravin jsou prospesne :)
    EMMMA
    EMMMA --- ---
    OUBI: no tezko odhadnout - uplne jsem se na to nezamerovala (vymizeni ekzemu byl pro me spis skvelej vedlejsi efekt) a taky jsem prechazela postupne (sralo me jist zivocisny veci, ale nemyslela jsem si, ze je pro me uplny veganstvi pruchozi).. takze odhaduju uplne nahrubo - mozna po dvou mesisich..
    OUBI
    OUBI --- ---
    EMMMA: O to vynechání vsech živocisných produktu jsem také slysela. Jedna moje znama mela taky ekzem po celem tele a pak presla makrobiotickou stravu a uz to nema. teda minimalne ne tak hrozny.
    Muzu se zeptat zhruba za jak dlouho si zaregistrovala vysledky? :)
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    jednou sem cetl zhruba toto rozdeleni ekzemu:
    1. detergent-reaktivni (narusena prirozena obranyschopnost kuze) - 40-60%
    2. mikrobialni, systemicky - 25-40%
    3. potravinovy
    4. mikrobialni, povrchovy
    5. nizka hladina esencialnich mastnych kyselin
    6. kontaktni reakce
    7. vse ostatni - mene nez 10%

    takze tezko lecit toto vse stejne :)
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    EMMMA:
    - ono hlavne neni bambucke maslo jako bambucke maslo :) ciste, s primesi, od ktereho vyrobce
    - mam pocit ze pokud v te kuzi zustane neco co nema tak je cokoliv mastneho (a maslo je celkem mastne) vrazda :)
    - alergeny, ci cokoliv jineho co tu kuzi drazdi, naplacat neco na to ma jen efekt ze se to rozbouri
    - me maslo vyhovuje ale mozna to je odlisnymi rutinami ... mazu se vzdy jen po dukladne ociste, sprcha, drhnuti houbou, solna koupel zalezi jak moc to potrebuju, jak moc to mam zanicene a jak velka je mira odumrele kuze na povrchu
    - kdyz toto efektivne odstranim tak pak mastna vec funguje jako ochrany film, proto jsem mohl vsechny promazavaci kremy vyhodit a vystacim si s kokosovym olejem
    - ja takovy ten alergicky pylovy ekzem mivam asi 2 mesice v roce, tam to maslo neni idealni .... po zbytek roku me jde ale spis o rovnovahu stravy, stresu a velkym faktorem jsou sekundarni infekce, na ty naopak je hrich davat cokoliv hydratujiciho, takze proto maslo a neumele mastne veci :)
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    EMMMA: za syna ekzematika hlásím totžnou zkušenost. Do pár minut po namazání rudá, hořící ložiska, suchý ekzém zmokval. Bambucké máslo ne e. Nejkrásnější na ekzému je, že co jednomu pomůže, druhému to během pár minut zhorší na několik dnů, týdnů :-///
    EMMMA
    EMMMA --- ---
    jeste koukam, ze se tu pise o bambuckem masle - taky jsem kdysi zkousela a subjektivne mi to teda ekzem dost zhorislo..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam