• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    VERONIKA22: Atopik nejsem a rýhy mám dokonce dvě, celý život. Ale třeba jsem nějaký latentní atopik, co já vím...dcera atopik je.
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    VERONIKA22: nevím, jestli je to příznak, Honza jí každopádně má, hlubokou. Když ekzém hodně zlobí, praskne mu v té rýze kůže.
    Já, atopik s ekzémem klidným už spoustu let, jí mám taky.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    tak dnes cizí doktorka koukla na mojí oblečenou dcerku a pravila: ona je asi atopik co? já pravim nooo je taková sušší ale zatim to ujde. tak se divim jak to na dálku mohla poznat a pravila: že atopici mají pod okem takovou rýhu.
    slyšela jsem to poprvé fakt je to taky příznak?
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    UMIAKI: pekny design, teoreticky i produkty ... ale ceny ...... :P i kdyz jsou i horsi :) kdyby (kdyby!) to mel kvalitni vyrobu tak bych to bral ... a kyselina hyaluronova, jak se s tim vsude mava, zajimalo by me kolik ji v produktech byva, surova stoji u nas v eshopu 140,-/1g ... velkoobchodne od vyrobcu 9,-/1g
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    Co říkáte na tohleto? www.protopan.cz
    Na první i druhý pohled to vypadá dobře a důvěryhodně. Jenže pan Fuks je odborník na teambuilding a marketing a pracuje v seznamu na pozicích managera.
    Pravda o jeho ekzému to být může, ale asi to není důležité.

    Nicméně po letmém pohledu na složení jeho "převratných krémů" nechápu jak si to někdo může koupit - přijde mi to jako zcela zjevný způsob, jak si vydělat pár milionků na důvěřivých maminkách, než si toho někdo všimne.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    KENKA: bezvodou mastí. Osvědčil se mi Excipial s mandlovým olejem anebo PantheDerm Winter od Müllera. Ale to už si musíš vyzkoušet. Hlavně ať je to bezvodé, ohlídej si to ve složení
    KENKA
    KENKA --- ---
    ahoj. Poradíte, čim mazat tělo i obličej, když začne mrznout? Loni jsem to jaksi podcenila..
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    JOHNY115: no, čtyři vteřiny spadají do "do tří minut" :) to už musí každý vysledovat sám na sobě, oni tvrdí, že po pěti minutách už je efekt externí hydratace nulový, pokud nebyla v kůži zadržena
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    JOHNY115: Původní odpověď byla na ten dotaz Veroniky22 a z něj se mi zdálo, že chce používat čisté máslo jako normální krém.
    Když mám vyschlou kůži, tak právě jako záchranu používám něco hodně vazelínového - indulonu nebo infadolan a nic mi více neuleví. Představa, že bych si šel hned umýt obličej nějakou emulzí a pak aplikoval nějaký rostlinný krém je prostě třeba v práci nemožná...
    A samozřejmě vím, že je třeba promazávat i jindy. Denně s sebou tahám několik krémů a léků. Ekzém mám na 90% těla.
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    UMIAKI:
    - ze se bavime o aplikaci po sprse jsi zminil az ted ... ver tomu nebo ne, ale nekdy je treba promazavat i jindy nez jen hned po sprse
    - nemuzes porovnavat jabka a hrusky .. vazelinu davas po sprse a bambucke az na vyschlou kuzi ... to je logicke ze dopadne hure ... zkus davat vazelinu na precitlivelou vyschlou kuzi ... taky to bude katastrofa
    - maslo beru jako lecivy dodatek ... na loziska, krk a ocni vicka .. pres den nebo na noc ... po sprse je toho potreba hodne, na cele telo, aby to bylo prijemne a abych se mohl brzo obleci ... takze radeji napr. nejaky lehky olej
    - dalsi vec je ze pokud zvazujes uz i snadnost aplikace tak vazelina v tomhle taky neni zrovna jednicka
    BALAENA: me nekdy prijde ze jde skoro az o sekundy :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    UMIAKI: motolské dětské tvrdí, že po koupeli nebo sprše je potřeba pokožku promastit (ergo uzavřít vodu) do tří, maximálně pěti minut
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    JOHNY115: Já jsem ale taky jenom opravoval nepřesnou, neo možná nedostatečnou informaci ;) Když použiješ na suchou kůži bambucké máslo, tak se to na několik prvních použití jakoby zlepší, ale po několika dnech je situace mnohem horší. Vyzkoušeno...
    Bambucké máslo je fajn jako příměs nebo pro používání když jsi africká divoška, ale na použití hned po sprše (a to je jediný smysluplný způsob) mi přijde nevhodné - b.m. je prostě moc husté a musí se roztavit v rukou. Mezitím pokožka uschne a už je pozdě.
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    UMIAKI: tvoje telo neobsahuje ani kureci maso a presto se sklada stejne tak z bilkovin :) kuze a oleje jsou na tom podobne ...

    Kožní maz (lat. sebum) je olejovitá tělní tekutina vylučovaná mazovými žlázami. U člověka na povrchu těla vytváří vrstvu o pH 4–6, což funguje jako ochrana těla před infekcí některými patogenními mikroby. Mimo to maz snižuje ztráty vody z kůže a udržuje vlhkost kůže. U člověka se udává přibližně toto složení:

    triglyceridy – 45% ..... nachazi se v olivovem, kokosovem oleji atd.
    vosky – 25% ... podobne voskove estery jsou v jojobovem oleji
    skvalen – 12% ... v olivovem a jinych
    volné mastné kyseliny – 10% ... v kokosovem a mnoha jinych
    cholesterol a estery sterolů – 4%
    diglyceridy – 2%

    ja samozrejme respektuji ruznorodost lecby, pokud ti vazelina slouzi dobre tak v pohode, vadi me ale sirit na ostatni nepresne informace o znamych faktech (oleje, maslo)
    btw hydratacni latka je jakkakoliv ktera bud vodu dodava nebo udrzuje uvnitr ... i vazelina se bere jako hydratacni (tudiz i b. maslo)
    jinak s charakterem lecby co jsi popsala souhlasim, a prave jak rikas ze na konci uzavres vodu v kuzi po sprse vazelinou, tak olej v ten moment funguje stejne
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    JOHNY115: Ekzém je autoimunitní onemocnění. Jak to chápu já, je že kůže přehnaně citlivě reaguje na prostředí. Kůži je teda třeba mít čistou a ochránit od vlivů ze vnějšku. Ekzém samotný se neléčí od kůže ale zevnitř.
    Nemám dojem, že by moje kůže obsahovala třeba olivový nebo jojobový olej takže takový argument mi přijde zcestný... Já na to podle rad atopického guru Radima (:-) jud jezením vitamínů, minerálů, očistou střev, vysazením mléčných výrobků a k tomu se myju pouze ve směsi vody, soli z mrtvého moře a oleje. Pak se mažu čímkoli hodně mastným a vůbec mě nesere, že to je vyrobené z ropy;) Ale řekl bych že 1000 ekzematiků a 1000 ekzémů a 1000 druhů léčby... Stejně každý musí vyzkoušet, co mu sedí...
    A jak může bambucké máslo hydratovat když v něm není voda? Smysluplnější mi přijde pokožku, která nasákla vlhkost při sprše "zabetonovat" v hydratovaném stavu vazelínou.
    Odkaz mi bohužel nefunguje:(
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    at nejsme jen u dojmu ... http://www.veda.cz/article.do?articleId=51452 ... ja osobne uz na sebe nedam nic co nemuzu i snist, prijde me to jako pomerne prirozena vec, kuze je taky organ co dycha a vstrebava ... a vazelinu bych tedy radeji nejedl
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    UMIAKI: a neni to jaksi pointa ? dodat kuzi ochranou vrstvu protoze ta prirozena bariera je nepritomna ? (vlivem omyvani a detergentu) ... a na olejich je co spatneho ? vazelina narozdil od oleju ucpe kuzi 100% a v pripade sekundarnich infekci nebo alergenu v kuzi to tam jen vse dusi ... nekdy se to hodi ucpat/ochranit 100% ... ale ekzem je prece spis onemocneni toho ze v kuzi je neco co tam byt nema nez naopak :)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    JOHNY115: Ne, máslo dá kůži signál, že je mastná, ať se ani nesnaží. Jako když se poliješ olivovým olejem...
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    UMIAKI: tuk vysusuje a neni mastny ? :) vzdyt ta vazelina funguje vicemene stejne, bez zvlhcovani vytvari neprostupnou mastnou barieru ... jen ta vazelina je jeste vice neprostupna a nevsakujici se protoze je z ropy, a maslo i trosku hydratuje a trosku se vsakne, ale taky je to barierovy typ masti :)
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    OUBI: no smysl to dava teoreticky, vsechno co tam maji na vnitrni uziti se pouziva ... jen myslim ze snizovat pH za 430,-/mesic je predrazene ... stejne tak se to da resit lacinym umeoctem co vydrzi mesice, sem tam mlady jecmen a vyradit ze stravy ty vylozene silne kyselino-tvorne potraviny ... a pomuze to myslim jeste lepe :) jinak k tematu, resit pH je pro me osobne primarni lecba a neobesel bych se bez toho, tak to stoji za pokus :) ... probiotika sem cetl vicekrat, ze at uz sou sebelepsi tak maji efekt jen malokdy a kdyz tak velmi slaby, jde o velmi specificke pripady a vetsine to nedela nic
    OUBI
    OUBI --- ---
    UMIAKI: Koukám na tu herbaveru a je fakt za babku :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam