• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      JOHNY115: Ekzém je autoimunitní onemocnění. Jak to chápu já, je že kůže přehnaně citlivě reaguje na prostředí. Kůži je teda třeba mít čistou a ochránit od vlivů ze vnějšku. Ekzém samotný se neléčí od kůže ale zevnitř.
      Nemám dojem, že by moje kůže obsahovala třeba olivový nebo jojobový olej takže takový argument mi přijde zcestný... Já na to podle rad atopického guru Radima (:-) jud jezením vitamínů, minerálů, očistou střev, vysazením mléčných výrobků a k tomu se myju pouze ve směsi vody, soli z mrtvého moře a oleje. Pak se mažu čímkoli hodně mastným a vůbec mě nesere, že to je vyrobené z ropy;) Ale řekl bych že 1000 ekzematiků a 1000 ekzémů a 1000 druhů léčby... Stejně každý musí vyzkoušet, co mu sedí...
      A jak může bambucké máslo hydratovat když v něm není voda? Smysluplnější mi přijde pokožku, která nasákla vlhkost při sprše "zabetonovat" v hydratovaném stavu vazelínou.
      Odkaz mi bohužel nefunguje:(
      JOHNY115
      JOHNY115 --- ---
      at nejsme jen u dojmu ... http://www.veda.cz/article.do?articleId=51452 ... ja osobne uz na sebe nedam nic co nemuzu i snist, prijde me to jako pomerne prirozena vec, kuze je taky organ co dycha a vstrebava ... a vazelinu bych tedy radeji nejedl
      JOHNY115
      JOHNY115 --- ---
      UMIAKI: a neni to jaksi pointa ? dodat kuzi ochranou vrstvu protoze ta prirozena bariera je nepritomna ? (vlivem omyvani a detergentu) ... a na olejich je co spatneho ? vazelina narozdil od oleju ucpe kuzi 100% a v pripade sekundarnich infekci nebo alergenu v kuzi to tam jen vse dusi ... nekdy se to hodi ucpat/ochranit 100% ... ale ekzem je prece spis onemocneni toho ze v kuzi je neco co tam byt nema nez naopak :)
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      JOHNY115: Ne, máslo dá kůži signál, že je mastná, ať se ani nesnaží. Jako když se poliješ olivovým olejem...
      JOHNY115
      JOHNY115 --- ---
      UMIAKI: tuk vysusuje a neni mastny ? :) vzdyt ta vazelina funguje vicemene stejne, bez zvlhcovani vytvari neprostupnou mastnou barieru ... jen ta vazelina je jeste vice neprostupna a nevsakujici se protoze je z ropy, a maslo i trosku hydratuje a trosku se vsakne, ale taky je to barierovy typ masti :)
      JOHNY115
      JOHNY115 --- ---
      OUBI: no smysl to dava teoreticky, vsechno co tam maji na vnitrni uziti se pouziva ... jen myslim ze snizovat pH za 430,-/mesic je predrazene ... stejne tak se to da resit lacinym umeoctem co vydrzi mesice, sem tam mlady jecmen a vyradit ze stravy ty vylozene silne kyselino-tvorne potraviny ... a pomuze to myslim jeste lepe :) jinak k tematu, resit pH je pro me osobne primarni lecba a neobesel bych se bez toho, tak to stoji za pokus :) ... probiotika sem cetl vicekrat, ze at uz sou sebelepsi tak maji efekt jen malokdy a kdyz tak velmi slaby, jde o velmi specificke pripady a vetsine to nedela nic
      OUBI
      OUBI --- ---
      UMIAKI: Koukám na tu herbaveru a je fakt za babku :-)
      OUBI
      OUBI --- ---
      Objevila jsem http://www.protopan.cz/
      Jesli s tim mate nekdo nějaké zkušenosti tak se prosim o ně podělte :-)
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      VERONIKA22: Nebo se na to vykašli úplně... bambucké máslo je tuk a to tě bohužel jen vysuší. Zkus něco mastného z Herbavery - já mám hodně dobré zkušenosti s konopnou vazelínou - stojí pár korun a je fajn:)
      VERONIKA22
      VERONIKA22 --- ---
      UMIAKI: zkusím ještě zajít do nějakého místního bio obchodu zda by neměli něco lepšího. a díky za osvětu. na zahraničních serverech neumím nakupovat :o/
      TORUVIEL
      TORUVIEL --- ---
      OUBI: No některé ty masti jsou dost malé...a drahé...Nechci vědět, kolik tisíc už jsem dala za masti...
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      VERONIKA22: To je totiž úplně jiná věc - tělové máslo z makadamovým ořechem je tělový krém, není to bambucké máslo. Bambucké máslo třeba Saloos, nebo spíše přes amazon velké balení...
      OUBI
      OUBI --- ---
      TORUVIEL: Jojo to je mi jasny, že to na promazavani nebude. Jeste kdyz je to tak mala masticka :D
      MAKU
      MAKU --- ---
      VERONIKA22: ne vždycky to zabere, někdy je potřeba koupat v Imaverolu a ten je jen na předpis veterináře. Konec OT :o)
      TORUVIEL
      TORUVIEL --- ---
      OUBI: Imazol jen když je ekzém s plísní, kvasinkama. Na normální promazávání ne e.
      VERONIKA22
      VERONIKA22 --- ---
      MAKU: já pro změnu vždy platila obrovské peníze za léčení plísně morčat u veterinářů a až nyní se dozvím, že to jde podomácku? zpětně díky :oD
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      OUBI: imazol mi doporucila doktorka, kdyz dcerka jako mimino mela zausima praskliny mokvajici - predzvest exemu. Nijak to nepomohlo, ale ani neuskodilo.
      MAKU
      MAKU --- ---
      OUBI: hmmm, Imazol jsem mazala na morčata. ale když měly plíseň. Že by to bylo i na exémy vůbec nevím.
      OUBI
      OUBI --- ---
      VERONIKA22: Ja promastuju delanym kremem: Ambiderman plus olivový olej a je vybornej. Hydratuje a zaroven promasti.
      VERONIKA22
      VERONIKA22 --- ---
      OUBI: já to teď promašťuju vazelínou a krapííííťánek se to lepší ale hlemýždím krokem. na sledování potravy nemám výdrž. ekzém jsem měla na obou rukou na jedné to zmizelo po sudocremu a na druhé to furt je.
      OUBI
      OUBI --- ---
      VERONIKA22: Mě bambucké máslo taky nepomohlo. Je moc mastny.
      Jinak mi kamaradka doporucila mast Imazol. Mate s tim nekdo zkusenost?
      Uz tyden nejim pecivo a cervené maso a zdá se že se to zaclo trochu zlepsovat :-).
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam