• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    JASMINOVA
    JASMINOVA --- ---
    Je tu někdo, kdo má krom ekzému i migrény?
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    BOO: A co až ty injekce jednou vysadíš?
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    tak už jsem objednaná na alergologii, nakonec teda hned naproti v baráku, lenost vyhrála, tak doufám, že pomůžou... díky
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    taky muzu doporocuit zajit si na ambulanci imunologie a alergologie do Motola k doktorce Eve Vernerovy, snad nejlepsi lekar, kterej me kdy s ekzemem lecil
    +420 224 435 983
    eva.vernerova@fnmotol.cz
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    Nemel byste prosim nekdo doporuceni na nejakou dobrou kozni, idealne Praha Vinohrady, Nusle a okoli? Zda se, ze muj pes se zbavil exemu diky desenzibilizacni autovakcine na miru z Imunologickeho ustavu a rada bych zkusila stejnou proceduru na sebe, tudiz ne nekoho, kdo mi da kortikoidy a posle me domu. Dekuji za kazdy tip
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    zároveň se chci zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s výrobky firmy carun?
    Konopná kosmetika - Carun
    http://www.carun.cz/produkty/kosmetika
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    neprodáváte někdo prosím domácí konopnou mast?
    WOODY_
    WOODY_ --- ---
    GREGI: sudocream mi taky nekdo doporucoval, namazala jsem si s nim kousek tvare, kde se mi ekzem zacal delat a druhy den se mi rozjel uz po cely tvari.. hrozne vysusuje a to fakt nemuzu:)

    ted jsem mela ekzem osklive rozjetej na krku, nezabiralo naprosto nic, az teda kortikoidy, kterejm se vyhybam jak cert krize
    ale mne se ted pravidelne ekzem vraci jenom diky stresu, nez kvuli tomu co snim
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    AOTEAROA: Takhle to mám z arašídů. Kolikrát mi stačí si jen čuchnout a už mě svěděj klouby na prstech.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    MEDOULKA: připadá mi, že po jídle z mouky to trvá až dva dny. když ale jdu do hospody a výjimečně si dám pivo, osypu se na zápěstí ještě než se zvednu z židle...
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    AOTEAROA: dcera (3,5) ma intoleranci a projevuje se to, jak pise IKSIK - spise pomaleji a zalezi, jak u ceho. U psenice - třeba u kvaskoveho chleba (kde je mouka nastepena) o dost pomaleji oproti mleku a bram. skrobu, kde je to rychle do dne.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    AOTEAROA: Je to individuální jak u jedince, tak u potraviny. Ale myslím že se dá říct, že většinou, pokud to není jasná alergie, se to projeví třeba za týden po několikerém snědení něčeho špatnýho. A stejně dlouho pak postupně mizí ekzém po vysazení té škodlivé potraviny. Ale může to trvat třeba půl roku. Je hodně těžký ti na to odpovědět jasně a bez podmínek.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    UMIAKI: já mám intoleranci, ne alergii. přecitlivělost na lepek a další věci v té formě zánětů, astmatu, ekzémů, střev apod. snažím se žít víceméně bezlepkově a funguje to skvěle, přestala jsem muset brát léky na astma a tak, nicméně občas mi to samozřejmě ujede, a jelikož to není celiakie, kde bych umírala utrpením hned, ale projeví se to až časem na kůži, tak ta vůle je občas slabá. jen mě zajímalo, jestli je normální že by se nájezd na nějaké pečivo projevil až po pár dnech, ale když se nad tím tak zamyslím, tak vlastně jo, přesně přes ty nezdravý střeva a tak dále.
    zrovna čtu knihu Wheat Belly o pšenici a počítám, že mě to zas velmi silně namotivuje :) ale svědí mě u toho ruce :D
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    AOTEAROA: Bohužel to je individuální... Chápu to tak, že jsi buď alergická/ý nebo intolerantní. Pokud alergie, je to vlastně dobrý - víš to v řádu hodin, minut, sekund... Pokud intolerance tak máš spoustu nespecifických příznaků třeba během 14 dnů. Jde pak o to, že se prostě zasírají střeva, přestávají dobře fungovat a do organizmu se vylučují sračky z usazenin. Navíc pak střeva nevstřebávají živiny z jídla a máš problém.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    když sníte nějakou potravinu, po které se vám dělá nebo zhoršuje atopický ektém, jak dlouho to trvá než to začne rudnout a svědit? je to v řádu hodin, nebo je možný že na něco na co mám alergii budu mít tu kožní reakci až třeba za den, den a půl? - a nemyslím kopřivku, ale skutečně atopický ekzém. potřebuju vyzkoumat, jestli mi naskakuje jen po pšenici, nebo mám začít hledat nějakou další závadnou složku potravy...
    GREGI
    GREGI --- ---
    IKSIK: jj primarne je to na detske prdylky a paradoxne vysusuje (myslel sem ze se to ma zvlhcovat) ale pomohl mi neuveritelne... jinak nepiju takze to vysazovat nemusim;D
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    GREGI: Jo sudocrem? Tím jsme mazali dětem prdýlky. :))))

    Tomu vysazení balsamica bych věřil. Tyhlecty kyselý věci jsou fakt blbý. A přijde mi že třeba super kvalitní extra panenskej olivovej olej, což je zdravě nenasycená org. kyselina, je taky pěkný zlo.

    A taky chlast. Já co jsem omezil obědy v hospodě, které se neobešly bez dvou piv, tak mi ekzém taky skoro zmizel. Kupodivu třeba mlíko můžu pít na litry a vše OK.
    GREGI
    GREGI --- ---
    jinak to co mi exem zpusobovalo asi nejvic byl balsamico ocet ktery miluju ale uplne sem ho vysadil.... vcera sem si udelal caprese a neodolal sem a zatim dobry... nechapu jak ten krem muze tak pomahat;)
    GREGI
    GREGI --- ---
    tak zazrak.... po tydnu exem pryc zustala akorat zjizvena kuze ale zadna nova loziska nikde.... uz mesic! a to se ted furt cpu pomerancema a mandarinkama... za ty penize doporucuji vyzkouset;)

    Sudocrem 125g : Lékárna.cz
    http://m.lekarna.cz/sudocrem-125g/
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    ANGIOLETTO: To je v Praze takový problém dostat kortikoidy? Vy si to předáváte jak crack...:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam