• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      KOTENCE: mliko uz tak nejak zkousim...ale zatim jsem to na 100% nedala...vzdycky si pak omylem neco objednam, aniz bych si uvedomila, ze v tom vlastne taky neco mlecneho je
      KOTENCE
      KOTENCE --- ---
      CMLKA: jo, to chapu. V lete je to otrava, kdyz je vsude tolik skvelyho ovoce. Navic se vyrazuje i lepek, mliko a vejce. A jeste se vsechno musi nejdriv varit... Hodne lidem pomuze vyradit jen to mliko.
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      KOTENCE: no, chapu, ze se to dela takhle, ale moc si to nedovedu predstavit, uprimne....mozna nekdy v lednu v ramci detoxu
      KOTENCE
      KOTENCE --- ---
      CMLKA: A zkoušela jsi eliminační dietu? Nejdřív skoro všechno na měsíc vyřadíš a pak pomalu zavádíš. Za ten měsíc by se ti měla kůže uzdravit, takže pak poznáš, co tě dráždí.
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      CMLKA: Bohužel ne :( Stejně jako test na alergii totiž můžou být falešně pozitivní i negativní.

      Jediné, čemu bych věřil je biopsie střev nebo colonoskopie s následným rozborem - ale to nechcete.

      Vím, že to bude znít idiotsky, ale pokud jste na něco intolerantní, tak to poznáte na záchodě ;)
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      a myslite, ze je ten test na intoleranci k necemu??
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      KACHNY: Alergie a intolerance je něco jiného. Za testování na alergii v krvi nebo na kůži (epikutánní testy) se neplatí.
      KACHNY
      KACHNY --- ---
      UMIAKI: no my ted jdeme s holkama na alergologii a tam nam maji delat testy na potravinove alergie, to je teda neco jineho? Protoze holky sou 2 a dat za to 20 tisic to fakt neee
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      KACHNY: Ne.
      KACHNY
      KACHNY --- ---
      BEBERA: a to neplati pojistovna?
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      BEBERA: no ted nestoji o moc min.... v Thomayerce 8300,-
      Ne zatim nic alternativniho, kdysi, kdyz jsem byla malinka, tak jsem byla nekde u lecitele....ja nevim, nejak jsem s tim proste doted zila, ale uz mi asi dochazi trpelivost
      BEBERA
      BEBERA --- ---
      CMLKA: Když jsem o tom testu před lety uvažovala, stál kolem 10k, nakonec jsem se na to vykašlala.
      Zkoušela jsi homeopatii nebo čínskou medicínu?
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      jako me uz ten ekzem fakt strasne sere a nebavi, zkousel jste si nekdo udelat test na potravinove intolerance, podarilo se vam tak neco odhalit?
      a mate nekdo nejakeho dobreho doktora v praze? Ale spis bych tak nekoho s alternativnim pristupem, kdo to bude brat pres pricinu, treba me posle na ty testy, da mi bylinky klidne, atd. kortikoidy mi napise kdokoliv...
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      nezkoušel jste někdo dětskou weledu, je psaná přímo proti svědění a pro atopický ekzém
      Zklidňující tělové mléko | Weleda - v souladu s člověkem i přírodou
      http://www.weleda.cz/zklidnujici-pece/174-zklidnujici-telove-mleko.html
      JASMINOVA
      JASMINOVA --- ---
      Je vtipný, že já jak se natřu olejem, jakýmkoliv - i z lékárny, který mi předepsala kožařka - začnu se škrabat a do druhýho dne hrůza do krve.
      KACHNY
      KACHNY --- ---
      BEBERA: no kdyz ja sem se treba po ty soli z DM osypala, ale tahle mi dela dobre ( ta co sem davala odkaz je necistena, jenom odparena voda ) vetsinou prodavaj cistenou a nebo jeste z nejakejma vunema atd.
      BEBERA
      BEBERA --- ---
      Dotaz na ekzematiky, kterým se ekzém rozjíždí po čokoládě/kakau: Zkoušeli jste kakaové máslo? Působí taky tak? Díky...
      BEBERA
      BEBERA --- ---
      Na vyzkoušení se dá malé balení mořské soli do koupele koupit v DMku. U nás nepomáhalo ani neškodilo.
      KACHNY
      KACHNY --- ---
      MADA: prodavaj i mensi baleni ja mela nejdriv asi kilovy a pak teprve koupila to vetsi :o)
      MADA
      MADA --- ---
      KACHNY: koupele jsme nezkoušeli jako že by jsme to nasypali do vany. Jezdíme jen do bazénu. Přemýšlela jsem o tom už, možná to ještě vyzkouším.
      KACHNY
      KACHNY --- ---
      MADA: vidis zrovna po linole olejove koupeli se ji to rozjelo .. myslim ze to je na tom nejhorsi, jak na kazdeho funguje neco jineho. Mam doma suplik plnej kosmetiky( Linolu, canaderm, konopne domaci kupovane vsechno mozne ) tak za 2000 a ted nesmime pouzivat nic( nez se to stahne a pak udeme zacinat od nuly ) Jinak jeste jak pises ze chodite do bazenu se slanou vodou, zkouseli ste davat doma do vany? Ja kdyz sem mela ekzem hodne tak sem si kupovala po 10 kilech sul z mrtveho more ( myslim ze tuhle konkretne http://www.aromaterapie-cakry.cz/...z-mrtveho-more-mrtve-more/koupelova-sul-z-mrtveho-more-10-kg.htm ) a teda pomahala skvele .. Jenom sem si totam davkovala tak aby to bylo fakt slany jako to more :o)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam