• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    W_NOICE78: mam taky, nepomaha mi vubec....ach jo, to je strasny, jak je to individualni
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    CMLKA: Ja mam spatny zkusenosti s Adermou. Na krem exomega jsem mel silnou alergickou reakci. Pokud ti funguje, jedine dobre, me pomaha konopna mast od Carunu.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    tak mi ID Atarka poradila super kremy na ekzamatickou pokozku, uz jsem si je koupila a vysledky jsou opravdu moc dobre, krasne se mi kuze hoji, na noc fenistil, abych se neskrabala a jeste rukavice a zlepsuje se to, na rukach uz jsem se suchych mist skoro zbavila...
    Tak zkuste taky, pokud uz nevite, co by http://www.aderma.cz/mijn-lichaam/mijn-atopische-en-zeer-droge-huid-grondig-voeden
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    BEBERA: pár nových věcí od sousedů má, ale to mi zas nesedí loket/koleno. Nicméně prozkoumám to, díky..
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    MEDOULKA: Jestli je to tím, tak jestli vynecháš, zas se to zlepší. Já bych spíš podezírala ten levandulový olej, ten se nevymyje, ale ten je zas v tak minimálním množství, že i to je asi nesmysl.

    Nekoupila jsi jí nějaké nové oblečení? Kamarádka takhle řešila ekzém u syna, zkoušela všechno možné, krémy, masti, prala ve slizu, zkoušela ocet, pozorovala potraviny, až pak zjistila, že na vině bylo nové čistě bílé bavlněné spodní prádlo, vyhodila ho, koupila jiné a ekzém zmizel...
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    BEBERA: dávám tak deci, ale máchání navíc, cítit na čuch to není vůbec... možná to nebude tím, ale dietu už "umíme" a udělalo se jí to fakt dost
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    MEDOULKA: Kolik toho octa dáváš? Po vyprání dávám samostatné máchání s tak max. dvěma lžícemi octa, takové množství se musí naředit a propláchnout, že tam zůstane octa nula nula nic. Zejména pokud to mácháš ještě 2x...
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    ..prosim o nazor, zacala jsem pouzivat na zmekceni pradla pri prani ocet s par kapkami levanduloveho vonneho oleje a dceri se po nekolika letech, co je cista, vysypaly loketni i kolenni jamky... myslite, ze to muze souviset? Po octovani se to samozrejme jeste dvakrat vymacha..
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    BEBERA: presne tak, mame to od kozni nastavene, ne tak prisne jako eliminacni a stejne proste uplne nezmizel, vzdycky jim do toho zacnou rust zuby ( teplota ), nebo ryma, kasel, cokoliv takze se zase osypou, jediny co sem stihla znovu zavest je kmin a majoranka u tech mam jistotu ze sou ok. Zbytek nemam nejmensi tuseni jestli zhorsilo jidlo nebo treba teploty ..

    Taky se Vam ted v tom teple ezem zhorsil? Jak to resite, ja holky bud sprchuju, nebo alespon otiram nekolikrat denne aby nebyly zpocene, jakekolivpromazavani mam pocit ze je nastve protoze je jim vetsi vedro .. :o(
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    KOTENCE: přijde mi, že eliminační dieta je pro dospělého člověka skoro nerealizovatelná, pokud není extrémně zoufalý. Praktikovala jsem ji loni na synovi a bylo to náročné pro mě i pro něj, ale byla jsem s ním doma, měla jsem 100% pod kontrolou co jí a hlavně jsem mu to celé řídila, snědl co dostal, nemohl si vybírat, nemohl si vybírat, podvádět, říkat si "Tak teď jednou" apod. Nehledě na to, že třeba u něj se ten ekzém po vyřazení sám od sebe nelepšil, zánět v kůži byl pořád, jediný indikátor bylo zhoršení stavu po zavedení potraviny. A zas když už byl ekzém příliš rozjetý, tak už ani k dalšímu zhoršení nemuselo dojít... A i když jsme našli způsob, jak zánět po požití spouštěcí potraviny krotit (opalovacím krémem), stejně tam byla dlouhá setrvačnost hojení - a pak se těžko poznává, jestli je tenhle flek ještě od banánu nebo tenhle už od dýně... Vlastně jistotu u potravin jsem měla, až když se kůže vyléčila a pak se po snědení něčeho nevhodného zas osypal...
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KOTENCE: mliko uz tak nejak zkousim...ale zatim jsem to na 100% nedala...vzdycky si pak omylem neco objednam, aniz bych si uvedomila, ze v tom vlastne taky neco mlecneho je
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    CMLKA: jo, to chapu. V lete je to otrava, kdyz je vsude tolik skvelyho ovoce. Navic se vyrazuje i lepek, mliko a vejce. A jeste se vsechno musi nejdriv varit... Hodne lidem pomuze vyradit jen to mliko.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KOTENCE: no, chapu, ze se to dela takhle, ale moc si to nedovedu predstavit, uprimne....mozna nekdy v lednu v ramci detoxu
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    CMLKA: A zkoušela jsi eliminační dietu? Nejdřív skoro všechno na měsíc vyřadíš a pak pomalu zavádíš. Za ten měsíc by se ti měla kůže uzdravit, takže pak poznáš, co tě dráždí.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CMLKA: Bohužel ne :( Stejně jako test na alergii totiž můžou být falešně pozitivní i negativní.

    Jediné, čemu bych věřil je biopsie střev nebo colonoskopie s následným rozborem - ale to nechcete.

    Vím, že to bude znít idiotsky, ale pokud jste na něco intolerantní, tak to poznáte na záchodě ;)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    a myslite, ze je ten test na intoleranci k necemu??
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    KACHNY: Alergie a intolerance je něco jiného. Za testování na alergii v krvi nebo na kůži (epikutánní testy) se neplatí.
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    UMIAKI: no my ted jdeme s holkama na alergologii a tam nam maji delat testy na potravinove alergie, to je teda neco jineho? Protoze holky sou 2 a dat za to 20 tisic to fakt neee
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    KACHNY: Ne.
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    BEBERA: a to neplati pojistovna?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam