• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      TERRI: To je to co dělají někde na klinice v Brně? Že vezmou vzorek a podle toho namíchají nějakou speciální vakcínu?
      Jestli je to tohle, tak jsem slyšel, že sestra kolegyně od mamky tohhle zkoušela a kombinace gluten-free a tohle ji vyléčilo. Od své kamarádky zase vím, že jí to vyléčilo seborhoickou dermatitidu.
      TERRI
      TERRI --- ---
      Zdravím,
      nevím jestli to tady už bylo nebo ne. Máte někdo zkušenosti s autovakcínou na atopický ekzém?
      díky
      DIABOLUS
      DIABOLUS --- ---
      NICKIE: ona ta zeď vlhne odspoda, jenže to je jí podřezat a na to zatím nejni.. já uvidim za pár měsíců jestli to jsou fakt hormony...
      NICKIE
      NICKIE --- ---
      DIABOLUS: to je blby no.. Me staci kdyz prsi a je to horsi jak je plisen ve vzduchu.. Ja se musela ze vsech vlhkych domu vystehovat, muzu existovat jen v suchych bytech.. Co nejaky silny odvlhcovac?
      DIABOLUS
      DIABOLUS --- ---
      LUCKYSWEETY: tak to trochu zachrańuju kalciovkou, ale teda už je to hrozný, už mam moc vetchou kůži :(
      NICKIE: bydlíme ve starym baráku je tu jedna vlhká zed v obýváku. po mym zásahu neplesniví, ale vlhká je pořád :(
      KACHNY
      KACHNY --- ---
      NICKIE: jo m.mliko funguje i na holky skvele, akorat tem odsaju a dam jim ho i pit, a pak to mizi jeste lip, ale teda odmitam si udrzet mliko do jejich puberty :o)))
      NICKIE
      NICKIE --- ---
      DIABOLUS: tak me se exem podarilo nakonec obratem vyresit odhalenim priciny- udelala se mi totiz na plastovym okne trochu plisen..savo a vetrani a exem rychle zmizel. Plus me napadlo mazat mlikem a zabralo hned.
      LUCKYSWEETY
      LUCKYSWEETY --- ---
      jinak taky mi bylo navrzeno, abych aspon na 6 tydnu vyradila zivocisne produkty, ze je organismus prekyselenej, pokusim se to omezit, ale uplne to urcite nedam
      LUCKYSWEETY
      LUCKYSWEETY --- ---
      DIABOLUS: stejnej jako blue cap je skin cap, taky mi jedinej zabira..ale stejne jako blue cap je kontroverzni a pravdepodobne v nem jsou kortikoidy
      ted jsem se zacala lecit s ekzemem na kineziologii, zatim mam za sebou 7 tydenni kuru Renolu a vypadam dost silene, dnes jsem tam vyfasovala neco na zmirneni, tak dam vedet, jakej je vyvoj
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      .. a kazdemu exematikovi se to zhorsi na podzim/v zimě? Nebo to někdo nepociťujete?
      W_NOICE78
      W_NOICE78 --- ---
      DIABOLUS: v tom blue capu jsou taky kortikoidy:
      Stanovení nebezpečného výrobku - BLUE CAP krém
      http://www.mzcr.cz/dokumenty/stanoveni-nebezpecneho-vyrobku-blue-cap-krem-_9692_880_1.html

      Na svedeni kalcium, claritin nebo xyzal, mam ekzem jen na rukou a pomaha mi je dat na chvilku pod tekouci studenou vodu.
      Hodne mi pomohla zmena stravy, lnene a konopne seminko, pupalkovy, konopny a lneny olej a carun konopna mast.

      Nejhorsi je, ze kazdemu funguje neco jineho.
      DIABOLUS
      DIABOLUS --- ---
      jsem asi omylem něco provedla s tou anketou a nevím jak se to dá vrátit :(
      DIABOLUS
      DIABOLUS --- ---
      TIBBYHC: já kdysi dávno měla takhle dvě ložiska - okrouhlý, suchá kůže, zřetelně ohraničený, zarudlý a byla to plíseň. Moje doktorka mi tenkrát dala nějaký mazání a už se mi to nikdy nevrátilo. Ale s atopickým ekzémem k chodím pořád léta páně :(
      DIABOLUS
      DIABOLUS --- ---
      Teď po porodu mam ekzem jak blázen. Ptala jsem se doktorky a říkala že po porodu je to normální a musím 4 měsíce vydržet. Svědí to jak blázen :(.. V těhotenství jsem měla taky, ale jinde.

      Momentálně mažu sádlem, používala jsem blue cap, kterej mi jako jedinej (krom kortikoidů, který s ohledem na kojení a svá játra nechci používat) zabíral a teď není k sehnání...

      Máte někdo nějakou fintu proti svědění?


      NICKIE: taky jsem to zkoušela s lehkou nedůvěrou a nepomohlo mi to...
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      NICKIE: ja to zkousela a nic...ale mozna jsem to nepouzivala uplne peclive

      mate nekdo zkusenost s protiroztocovou matraci?
      NICKIE
      NICKIE --- ---
      Tak jak sem si uzivala tehotenstvi bez exemu, tak ted po porodu zase vesele nastoupil, tentokrat kolem oci a na krku. Nemate nekdo zkusenost s tou chytrou houbou? To je snad jedine co jsem jeste za tech 30 let nezkousela..
      MAGUMI
      MAGUMI --- ---
      _JULIE_: Asi takhle:

      That Mitchell and Webb Look: Homeopathic A&E
      https://www.youtube.com/watch?v=HMGIbOGu8q0

      _JULIE_
      _JULIE_ --- ---
      nemáte někdo prosím tip na homeopatika, která by měla podobný účinek jako zyrtec,zodac a léky tohoto typu?
      resp.mám s homeopatiky zkušenosti a neočekávám že zaberou stejně rychle a 'drasticky' jako konvenční léky..
      jde mi spíše o to, když mi vyskočí akutně ekzém, coby alergická reakce, zda není nějaká homeopatická léčba, která by tu alergickou reakci zmírnila?
      díky moc!
      TIBBYHC
      TIBBYHC --- ---
      UMIAKI: Je to na nohou, rukách, na zádech a na bocích.. vždycky po jednom takovymhle fleku...díky poctivému googlování jsme dospěli k závěru, že to je numulární/diskoidní ekzém.. a je to tomu i nejpodobnější...
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      TIBBYHC: Psoriáza/lupénka? Nedá se diagnostikovat podle takového popisu... je to po celém těle nebo více na některých místech?
      TIBBYHC
      TIBBYHC --- ---
      Ahoj, prosím o radu :) můj přítel má nějakej druh ekzému, nevíme z čeho to má.. jsou to takový okrouhlý kousky suchý kůže po celym těle, udělá se nějakej normální pupínek a pak, když se to rozdrbe, tak se z toho udělá tenhle ekzém, je to takový červeně ohraničený... a někdy je to víc, někdy míň, začíná to na podzim.. v létě prej vůbec.. Doktor mu řekl, že je to nějakej druh ekzému a dal mu na to kortokoidní mastičku.. která pomáhala, ale pořád se to vrací...
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam