• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      PALEONTOLOG
      PALEONTOLOG --- ---
      BALAENA: no a když se spouštěč nepodaří determinovat, tak halt člověk bude léčit symptomy zbytek života. na to je potřeba si zvyknout.
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      JANEK_MAD: kortikoidy ekzém nevyléčí, ono to ani není jejich účelem. Dokážou zhojit výsev ekzému.
      Ekzém je onemocnění chronické imunitní, ve chvíli, kdy ho imunita nedokáže držet pod kontrolou, dojde k výsevu, což je akutní zánět kůže. Na akutní zánět (ne jen na kůži, ale všude možně po těle) jsou kortikoidy bezvadný, mají zase jiné konsekvence, takže se nemůžou mazat dlouhodobě, protože by se kůže poškodila. Ztlumit akutní zánět a vysadit. A pečovat o kůži tak, aby se zánět co možná neobjevil znovu.

      Technicky vzato ekzém znamená, že kůže neumí hospodařit s tukem. Proto je fajn jí tuk dodávat, protože v dost promaštěné kůži se tak snadno neudělá ten zánět, který by vyžadoval kortikoidy.
      A když se povede najít spouštěč, po kterém se zánět bude chtít vždycky udělat i ve správně opečované kůži, a tomu spouštěči se dá vyhýbat, je vůbec vyhráno.
      PALEONTOLOG
      PALEONTOLOG --- ---
      JANEK_MAD: ideální by bylo, aby si žena promluvila se skutečně dobrým dermatologem, kterej ji vysvětlí následky prodlužování tohoto martyria, který dokáže kortikoid poměrně rychle ukončit. horší je přejizvená rozškrábaná kůže, obtíže s tím spojený, nedejbože stafylokoková infekce, než samotnej kortikoid. ten překvapivě kůži nijak neztenčuje, nebo jaký výhrady proti tomu vlastně jsou. je na to postup podávání přes vstřebatelnou emulzi 3 dny intenzivně a pak časovej odstup postupně prodlužovat na den, dva a tři, do zmizení projevů. u našich děcek to zabralo, ty série se opakovaly, ale nakonec z ekzémů +-vyrostli a stačí už jen občas promazávat.
      JANEK_MAD
      JANEK_MAD --- ---
      UMIAKI:
      PALEONTOLOG:
      Malá má hodně zapálené tváře a rozjíždí se jí to postupně různě po těle. Pediatr jí chtěla nasadit atb a kortikoidy ale žena to odmítla že má prý zkušenosti s kortikoidama a tvrdí že se to po nich stejně pak vrátí a nechce na ně přistoupit.
      A já mám akorát strach o to aby to nedošlo do nějakého extrému, jenom kvůli tomu, "že odmítáme kortikoidy a ATB".
      PALEONTOLOG
      PALEONTOLOG --- ---
      JANEK_MAD: my jsme dali na konzervayivni pristup a kortokoid neni sprosty slovo. dermatolozka v prvni rade provedla alergologicky testy, ale kdyz se nic neukaze a ekzem trva, tak se to resi hlavne promazavanim
      JANEK_MAD
      JANEK_MAD --- ---
      Zdravím, máte někdo zkušenost s touto paní?
      Řešení pro atopický ekzém – metodou Ing. Věry Zíkové
      Řešení pro atopický ekzém – metodou Ing. Věry Zíkové
      https://verazikova.cz/
      Řešíme ekzém u naší 10m dcery, tak hledáme jak se zbavit ekzémů
      BEBERA
      BEBERA --- ---
      AOTEAROA: jestli na ty testy půjdeš, mohla bys prosím dát vědět, zda ti něco vyšlo a zda to pomohlo? Řeším problém dlouhodobé bolesti břicha u syna, začátkem ledna jdu k dětské doktorce pro výsledky základních krevních testů, UTZ je bez nálezu, ptala jsem se jí na tento test potravinových intolerancí a prý pokud na nic nepřijdeme, pošle syna na alergologii a mám ty intolerance testovat/řešit tam, nic víc jsem se k tomu nedozvěděla...
      AOTEAROA
      AOTEAROA --- ---
      Máte někdo zkušenosti nebo podložené názory na tento test potravinových intolerancí v Krči za 11 400 Kč?

      Vyšetření potravinové intolerance na 216 druhů potravin | Fakultní Thomayerova nemocnice
      https://www.ftn.cz/vysetreni-potravinove-intolerance-na-216-druhu-potravin-903/
      AOTEAROA
      AOTEAROA --- ---
      máte někdo zkušenosti s promazáváním těla či oblastí s krémy/mastmi od Karla Hádka?

      konkrétně:

      Speciální bylinný krém pro péči o pokožku s výskytem atopického ekzém
      https://www.aromakh.cz/specialni-bylinny-krem-atopinal-pri-atopickem-ekzemu.html

      Speciální bylinný krém ATOP-DERM vhodný pro péči o pokožku s atopickým ekzémem
      https://www.aromakh.cz/krem-atop-derm-na-pokozku-s-atopickym-ekzemem.html
      KAIAFOX
      KAIAFOX --- ---
      BEBERA: Na konci popisu produktu je to napsáno, v návodu na přípravu.
      BEBERA
      BEBERA --- ---
      KAIAFOX: Teď jsi mě překvapila, prodává se, vůbec jsem netušila, že je s tím nějaký problém https://www.manutea.cz/lapacho-matto-grosso-x1147?#g:1000

      PALEONTOLOG: Tak snad nikde nepíšu, že je to všespásné a musí to pomoct. kdyby to nevyšlo, aspoň bych měla jistotu, že jsem udělala vše, co jsem mohla...
      KAIAFOX
      KAIAFOX --- ---
      UMIAKI: Lapacho.pomůže s kdečím, sama jsem ho užívala jako ozdravnou kúru, jen se tu nesmí prodávat: "Od 1.11.2018 je Lapacho v České republice zakázáno k výrobě potravin, čili také zakázáno k vnitřnímu užití, například ve formě prášku či kapslí, tedy i ve formě čaje"
      PALEONTOLOG
      PALEONTOLOG --- ---
      BEBERA: taky si představ, že si eliminačním kolečkem projdeš a nic neobjevíš, žejo. to že u vás něco zabralo neznamená, že to zabere u všech
      SAAYURI
      SAAYURI --- ---
      PERGL: no, dcera mela taky pfizer, deti nic jinyho nemaj... obecne se to v mem okoli hodne rozjede po prodelani / ockovani...
      PERGL
      PERGL --- ---
      KAIAFOX: jo ovesne kejdy na me mama taky davala kdyz jsem byl malej, nemyslim si ze to nekdy nejak zabralo, jako maly jsem nesmel jist hlavne cokoladu tam to bylo hlavne to reakci na jidlo... Lipobase jsem si ted koupil a je to fajn krem

      UMIAKI: prave ze vubec ne, jim porad to same, klasicky vsezravec ale s nicim nejdu do extremu, spis preferuju jidlo bez masa a zadne doplnky kvuli cviceni nejim/neberu, zadne prasky atd take ne

      SAAYURI: hmm s tim ockovanim si me trochu nasadila brouka do hlavy protoze treti davku jsem mel v lednu pred tim nez se mi to zase rozjelo.. vzdy jsem mel pfizer ale po prvnich dvou davkach se nic neprojevilo takze si myslim ze tahle hypoteza je spis min pravdepodobna

      nakonec me objednali jen do prosanum a to az v rijnu takze momentalne to proste mazu belogentem v hodne tenkych davkach tam kde to bylo potreba a postupne snizuju frekvenci.. neda se svitit proste u me je ta hlavni pricina pot
      POZITRON
      POZITRON --- ---
      AOTEAROA: jeste stale ma stroupky a loupat se zatim nezacal. v nejzasazenejsich mistech se mu opet rozjel ekzem, takze to je na prd. kdy se muzou zacit mazat kortikoidy? nastesti celej trup je jen suchej a bez lozisek, takze staci promazavat. ekzem ma na nohou a v zahybech.
      AOTEAROA
      AOTEAROA --- ---
      POZITRON: tak jak se to u vás nakonec hojilo?
      našemu mladému se po sedmé nemoci tak nějak sloupala kůže na dlaních a chodidlech. jinak cajk, akorát ty ekzémy všude zůstaly samozřejmě, mažeme 2x-3x denně mastí na promazání, ale stejně budu muset hodit kortikoidovou kúru :(
      SAAYURI
      SAAYURI --- ---
      PERGL: Imunnoflow taky doporucim a zeptam se - nemel si covid? nebo ockovani na nej? u dcery se to po ockovani objevilo znovu potom, co byl rok az dva klid
      KAIAFOX
      KAIAFOX --- ---
      PERGL: ...s tím Belogentem opatrně, je to kortikosteroid a používá se jen v případě bakteriální infekce (v ložisku ekzému).
      Immunoflow je určitě dobrá volba. Chodíme tam s miminem.
      (U dětí mi na projevy pomáhá koupel s ovesnými vločkami - stačí rozmixovat suché a pár lžic do vody, na mazání Aderma/Lipobase repair, ségra používá Aloe Veru, nebo Ahavu).
      PERGL
      PERGL --- ---
      Ahoj, neco jsem vyfiltroval ale zeptam se na doporuceni na dermatologa v Praze. Uz jsem byl u jedny na Dedine, dostal jsem Belogent, klasika. Na internetu jsem nasel Na dlouhem lanu, prosanum a immuno-flow tak jsem se objednal.

      Mel jsem atopicky ekzem od mala - cokolada citrusy a dalsi veci co tu zminujete a mama zkousela vsechno o cem jste se tu v minulych prispevcich bavili. Kolem 13 let mi ekzem zmizel (cimz snad trochu potesim soucasne rodice) ale ted ve 29 se opet vratil. Zacalo to ted v lednu v zime po poceni na treninku. Z niceho nic ikdyz na treninky chodim porad a zpocenej jsem byl i predtim po kazdem treninku uplne stejne. Nechapu proc zrovna ted se mi to opet vratilo. Je to neprijemna zahada. Uz pred dvema lety jsem prestal kourit, piju rozhodne o mnoho mene nez na vejsce. Kdyz jsem nastoupil pred rokem do nove prace tak jsem byl dost ve stresu a zadny ekezem se neprojevil. Proste nenachazim zadnou pricinu krome toho poceni. Vlastni domaci konopna mast pomohla nekolika lidem ktery si ji nemuzou vynachvalit a me spis skodi. Takze proste jen promazavam Mixa kremem, pouzivam sampon a mydlo Sebamed a jednou za cas pouzivam Belogent (ne jednou jedinkrat ale prvni tyden kazdy den a pak postupne ubiram). Pomuze to ale po par treninkach zase ekzem vyleze jinde. V dubnu jsem byl u more a taky me to nijak extra nespravilo. Nejlepsi by bylo prestat sportovat ale to nejde. Kdyz se nepotim tak se to postupne zlepsuje. Takze tak. Dik za tip na doktora.
      IKSIK
      IKSIK --- ---
      POZITRON: Tehdy jsem vůbec nevěděl, za kterej konec to mám vzít. A moje obvoďačka si se mnou taky nevěděla rady a sestřička (známá čůza) mi kladla otázky jako jestli nejsem spíš debilní.
      Byla to trošku anabáze, ale nakonec si se mnou poradili tady: https://mapy.cz/s/labomunavo . A jestli to vůbec něco stálo, tak nějaký takový stokoruny, jak píšeš.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam