• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    SINC: Na tom webformu se mi líbí ta jednoduchost použití. Mám jeden dostupný z bloku, univerzální pro všechno se snadnou prezentací a exportem výsledků. Raději bych zůstal u něj.
    SINC
    SINC --- ---
    RADICETA: a co si udelat content type Prihlaska, tam si dat nodereference field na kurzy a pak nechat uzivatele namisto vyplnovani webformu tvorit tyhle prihlasky
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    RADICETA: to je pravda.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    TEKKET: To je nouzové řešení, kterému se chci právě vyhnout - jak bude těch kurzů přybývat a ubývat, bylo by to k zbláznění.
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    nevím jestli je to to co hledáš, ale ve webformu můžeš mít položky zapsané stylem klíč|hodnota

    tj. jedno nazev-kod|kod nebo obráceně, teď z hlavy nevím.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Snažím se o následující:
    Mám webform, kterým se přihlašují lidi ke kurzům. Každý kurz má název (nodetitle) a kód (cck field). A já bych chtěl v tom webformu (modul webform) zobrazit combobox kde by byl Název - Kód a ve výsledku by se uložil jen ten kód.

    Zatím jsem našel modul, který umí takto zaintegrovat views, ale bohužel zobrazí a uloží jen nodetitle.

    Chci moc? Jestli se to dá nějak pohodlně zařídit, mohli byste mě navést správným směrem?
    SIN
    SIN --- ---
    Hledám spolehlivého programátora Drupalu se zkušenostmi s realizací webů (konkrétně firemních prezentací). Potřebuji někoho, kdo je aktivní, má snahu a zkušenosti. Nechci klikače modulů, které nakonec nefungují.

    Momentálně mám pro Drupalistu zajištěnou práci na dvou nebo třech projektech a chtěl bych ve spolupráci pokračovat i do budoucna. Odměna za práci dohodou podle rozsahu konkrétního projektu.

    Podrobnosti v poště. Díky.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    RADICETA: možností je určitě habakuk. každopádně mi šlo o něco snadno použitelného.
    multigroup funguje dobře :-)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    CUCHULAIN: Ještě mě napadá metoda drbání se pravou rukou za levým uchem: typ obsahu -> view -> panels a načtení view do panelu.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    SINC: díky, ten multigroup je dobrý směr :-)
    RADICETA: ten používám, jde mi o něco jiného.

    taky jsem na drupal.cz vyčetl možnost vytvoření dalšího typu obsahu s těmito dvěma poli a tento typ pak přidávat přes content profile.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    SINC: Na přidávání CCK fields do profilů je výborný modul Content profile :) ale nevím, jestli máš na mysli zrovna tenhle.
    SINC
    SINC --- ---
    CUCHULAIN:
    - je modul, ted si nevzpomenu na nazev, co ti umozni pridavat cck pole do profilu uzivatele
    - pak tam pridej pole node_reference a date
    - pak je modul content_multigroup, do ty multigroup si pak pridej ty dve pole a on ti umozni tuhle dvojici do konkretniho profilu vlozit libovolne krat,
    kdyz jsem videl posledne ten modul, tak byl teda opustenej, nemel mantainera, ale fungoval
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    Poraďte mi někdo, jak do uživatelského profilu v D6 přidat tabulku nebo libovolný počet dvojic:

    odkaz na node určitého typu; datum

    Jde o to, že mám definovaný typ "balíček" a chci uživateli umožnit zadávat, kdy ho zpracoval.

    Díky :-)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Díky díky, konečně se mi to podařilo - nakonec jsem se proklikal k návodu k views, nastavil to pořádně a pomocí panels ten view zobrazil. Už to funguje přesně jak má. Díky všem za pomoc, čas a snahu.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    RADICETA: Jak se v tom pořád vrtám, přišel jsem na tohle:
    $uid = $variables['field_teacher'];
    $lektor = user_load(array('uid' => $uid));

    v dpm pro $lektor pak vidím údaje admina, tedy autora článku. Myslím, že je chyba v té části array :) Ale už jsem zcela zmaten.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    SINC: To je právě to co mi nejde. V té funkce mám tohle:
    $uid = $variables['field_teacher'];
    $lektor = user_load($uid);
    dpm($lektor);
    dpm($variables);

    Ve variables vidím cosi, z čeho jsem odvodil to 'field_teacher' - to se mi tam zobrazí jako array se dvěma položkami (uid a name) ale pro to lektor tam mám jen prázdný rámeček. dpm('$uid'); vypíše totéž co variables pro daný field, ale ten lektor prostě vůbec nic. Už nevím, co dělám špatně - jsem na hodně tenkém ledu.

    Moc děkuju že se mi snažíš pomoct - věřím, že to vede správným směrem, jen nejsem schopen s tím sám hnout.
    SINC
    SINC --- ---
    RADICETA: drupal api http://api.drupal.org/api/drupal/modules--user--user.module/function/user_load/6
    fci user_load predas uid uzivatele a vrati ti objekt s jeho datama
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    SINC: Tak tohle vypadá nadějně. Zkouším to první cestou. Podařilo se mi vyzobnout to UID, dpm($uid) mi zobrazí ta uid, která jsem přiřadil, ale mám problém s tím $lektor - s user_load mi to zobrazí prázdný dpm a s$user_load to vyhodí chybu. Co s tímhle? A mohl bys mi prosím ještě trochu rozvést ten poslední řádek?
    SINC
    SINC --- ---
    RADICETA:

    1) pokud to chces udelat na strance toho nodu (kurzu), tak si vytvor v souboru template.php tvy sablony vytvor preprocess funkci:

    function YOURTHEME_preprocess_node(&$variables) {
    }

    tam pouzij funkci dpm($variables), ta ti vypise pole/objekty v promenny $variables a zjistis kde je ulozeny UID toho uzivatele
    pak nactes toho uzivatele $lektor = user_load($variables['pole s UID uzivatele']), to si zas vypises pomoci funkce dpm a tam najdes ty hodnoty z jeho profilu a to ulozis do nejaky promeny

    takze nejak takhle:

    function YOURTHEME_preprocess_node(&$variables) {
    if ($variables['type'] == 'kurz') {
    $uid = $variables['pole s UID uzivatele'];
    $lektor = $user_load($uid);
    $variables['cele_jmeno_nick'] = $lektor->jmeno . ' ' . $lektor->prijmenu ...
    }
    }

    a sablone toho nodu pak budes mit promenou $lektor


    2) pokud to chces nacist ve views, tak si musis v ty view, kde nacitas ty kurzy nastavit relashionsip na users a pak tam budes mit vsechny pole toho uzivatele
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    RADICETA: Ještě mě napadlo udělat view, který by zobrazil právě ty udaje odkazovaného uživatele, které chci a tento view pak přes panels zobrazit na stránce, ale nevím jak na to. Tuším to bude mít něco s relations nebo argument, ale tam se dost ztrácím.
    UCKO
    UCKO --- ---
    RADICETA:
    UCKO: Trochu se bojím, že tě vedu špatným směrem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam