• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    BESH
    BESH --- ---
    Spravne by asi melo byt receno, ze Drupal je pomaly jaxvin, ale da se mu s tim pomoct dodatecnym software nebo moduly.
    BESH
    BESH --- ---
    SAMGARR: co se tyce rychlosti, tak postaci jeden obrazek za 1000 slov: http://yfrog.com/kkdndp
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    SAMGARR: wordpress tohle a spoustu dalších věcí asi zvládne, ale přijde mi jednodušší dělat specializovaný web na drupalu, než ohýbat wordpress.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    MATIPC: Jedničku bych nebral, mám s tím rozsáhlé (negativní) zkušenosti. Ad ASP... No ono je celkem jedno, v čem je co napsané, ale ASP je navázané na MS technologie a to už záleží na člověku, jak se k tomu postaví. Já bych do toho nešel, protože bych s tím neuměl :-) a člověk nemůže umět všechno, že.
    MATIPC
    MATIPC --- ---
    Děkuji za info!
    Právě že mi firmy nabízí inzertní portál postavit na
    1) vlastním redakčním systému který má jen ta firma.
    2) drupal
    3) nejdražší a kvalitní ASP.
    Jen vybrat správně. :-D
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SAMGARR: Případně plus klíčová slova "memcache", "varnish" a další lektvary :-)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    MATIPC: presne jak pise DEEFHA, wordpress je dobrej na blog, Drupal na (skoro) vsechno ostatni. A co se tyce rychlosti, staci googlit "boost drupal"...
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    MATIPC: Wordpress je Wordpress, na blog dobrý :-) Drupal je spíš CMF (framework) než CMS, dá se na něm postavit skoro všechno. O výkon bych se nebál, možností jak ho zvýšit je dost, i nějaké to škálování...
    MATIPC
    MATIPC --- ---
    Je drupal opravdu dobrý? chtěl bych ho na inzertní portál který bude fungovat v více zemích a bude multijazyčný... někdo říká ano někdo říká ne... bojím se toho že je pomalej tak jako např. joomla a že wordpress je rychlejší? děkuji za každý názor!
    KULHY
    KULHY --- ---
    SINC: trochu jsem to s view zkoušel, ale nepodařilo se mi filtrovat ty therms, ikdyž jsem měl za to, že to mám správně nastavený, díky .. budu ještě zkoušet :)
    SINC
    SINC --- ---
    KULHY: taky si muzes udelat view s argumentem na termin s moznosti vice hodnot, takze pak to: tvojeview/3+4+1 bude fungovat
    KULHY
    KULHY --- ---
    a na chvíli doufám poslední dotaz:

    nenašel by se nějaký ostřílenější drupalista co by si našel čas na nějakou kratší konzultaci a poradil mi jak na to či ono.. za lepší oběd, pár piv, flašku či jiné naturálie, nebo nějaký úplatek :)

    (... myslím, si že jsem dost chápavý a tak by dotyčný snad neměl mít důvod obracet oči v sloup :) )
    KULHY
    KULHY --- ---
    KULHY: vyřešeno: jen moje demence :) - nebylo funkční v mém CSSku, takže jsem editoru zvolil jeho vlastní CSS v nastavení
    KULHY
    KULHY --- ---
    KULHY: not supported in D7 :)
    KULHY
    KULHY --- ---
    DARMONLOR: díky na tuhle sajtu v dokumentaci jsem nemohl přijít :) .. nicméně jsem automaticky "+" zkoušel a mám pocit, že to nefachalo, dám tomu ještě pokus .. díky! .)
    DARMONLOR
    DARMONLOR --- ---
    KULHY: Myslíš tohle? http://drupal.org/node/22273
    taxonomy/therm/1+2 - vypíše všechny příspěvky z kategorií 1 a 2
    KULHY
    KULHY --- ---
    prosím vás .. je nějak možný do cesty pro položku v menu v nějakém formátu zadat více taxonomy termínů?

    normálka je:
    taxonomy/therm/1
    taxonomy/therm/2

    dá se nějak zapsat jejich souhrn?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    SINC: v dev verzi ubercartu uz ano, synchronizuje se SKU, obrazky atd...ale porad jeste nejdou synchronizovat atributy, natoz aby sli prelozit. Pro me v tomhle ohledu Ubercart velky zklamani.
    SINC
    SINC --- ---
    SAMGARR: mel jsem pred rokem problem pri pouziti modulu ubercart stock + i18n
    i18n udela pro kazdej preklad novej node, takze stock potom nefunguje, protoze ma zvlast pocty pro kazdej node,
    nevim, jestli to je uz predelany
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s multilanguage a multicurrency nasazenim Ubercartu? Zobrazeni ceny podle zvoleneho jazyka, atd... Financni odmena mozna, diky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam